پویایی تولید آثار دینی محصول جشنواره «رویش» است

سیدمحمدحسین سیدزاده رئیس حوزه هنری استان بوشهر برگزاری جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» را عامل پویایی تولید آثار دینی در استان‌ها دانست.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سیدمحمدحسین سیدزاده درباره اهمیت برگزاری جشنواره‌های موضوعی فیلم کوتاه و مستند و تاثیر آن در پویایی فیلمسازی در استان‌ها به خبرنگار سوره سینما گفت: فعالیت در زمینه فیلم کوتاه و مستند در سال‌های اخیر متاسفانه بسیار مهجور واقع شده است. تقریبا برای ارائه و عرضه این آثار تاکنون تامل و تفکر خاصی نشده است.
وی افزود: از آنجا که صداو سیما دغدغه کمی نسبت به عرضه و تولید آثار کوتاه دارد هیچ‌گاه روند تولید و عرضه فیلم‌های کوتاه تبدیل به یک رسانه مجزا و کارآمد نمی‌شود. بیشتر به آن به عنوان پلی به سینمای بلند نگاه می‌شود.
سیدزاده ادامه داد: در طی سالیان گذشته بعد از انجمن سینمای جوان تقریبا حوزه هنری بخش عظیمی از تولیدات کوتاه و مستند را بر عهده داشته است. برگزاری جشنواره‌های موضوعی به عنوان محل برای رقابت، تعامل و آموزش همواره برای فیلمسازان جوان در استان‌ها ایجاد انگیزه کرده و به پویایی تولیدات کمک شایانی کرده است.
وی افزود: ما در استان بوشهر به واسطه همین جشنواره‌های موضوعی توانسته‌ایم حداقل هشت فیلمساز حرفه‌ای در حیطه فیلم کوتاه و مستند داشته باشیم که آثارشان حرفی برای گفتن داشته باشند. جشنواره‌ها هستند که نفس فیلم کوتاه را در شهرستان‌ها زنده نگه داشته‌اند.
رئیس حوزه هنری بوشهر ادامه داد: جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» در طی سال‌ها فراز و نشیب‌هایی را طی کرده است. اما به طور قطع می‌توان گفت فیلم کوتاه و آثار با مضمون دینی وجود خود را مدیون همین جشنواره «رویش» است که روحیه ساخت چنین آثاری را در فیلمسازان زنده نگه داشته است.
سیدزاده در پایان گفت: ضعفی که گاهی در جشنواره‌های فیلم کوتاه دیده می‌شود این است که کمتر به طور آنالیز شده جوایز را تقسیم می‌کنند. به طور مثال کمتر تصویربرداری، تدوین، موسیقی و ...مجزا و تخصصی جایزه می‌گیرند و منتخب می‌شوند. در صورتی که اگر این نگاه مرسوم شود برای عوامل فنی ایجاد انگیزه در رقابت و آموزش می‌کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها