پطروسیان: جشنواره «رویش» یک اتفاق درعرصه فیلم کوتاه است

کارگردان فیلم کوتاه یه روز قشنگ برفی برگزاری جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» را اتفاقی قابل توجه در حوزه فیلم کوتاه دانست.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ماهایا پطروسیان بازیگر باسابقه سینما،تعلق خاطر خاصی به مقوله ساخت فیلم کوتاه دارد و تا کنون تجربیاتی نیز در این راستا داشته است. وی که در حال حاضر درصدد ساخت یک فیلم کوتاه داستانی است، درباره اهمیت برگزاری جشنواره‌های فیلم کوتاه و تاثیر آنها در پویایی فیلمسازی به خبرنگار سوره سینما گفت: جشنواره‌ها موقعیت بسیار خوبی را برای فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه فراهم می‌کنند. برگزاری جشنواره‌های فیلم کوتاه و مستند می‌تواند محلی برای کشف استعدادها، آموزش ، تعامل و ایجاد انگیزه برای فیلمسازان جوان باشد.
وی افزود: جشنواره‌ها اگر با نگاه باز به صورت پراکنده به شکل کلی تر به مضامین مختلف بپردازند می‌توانند تاثیرگذارتر باشند. باحمایت از آثار با نگاه‌های مختلف هر جشنواره برای عرصه فیلم کوتاه یک اتفاق را رقم می‌زند و جشنواره‌ها از یک بیلان کاری صرف در می‌آیند.
بازیگرفیلم سینمایی «اسب حیوان نجیبی است» ادامه داد: نمی‌توان متصور شد که فیلمسازی در عرصه فیلم کوتاه تنها پلی به دنیای سینمای بلند و حرفه‌ای است چرا که در نگاه کاملا مجزا از یکدیگر عمل می‌کنند. تجربیات و ساختارشکنی‌هایی مانند روایت غیر خطی که تاکنون در سینمای دنیا اتفاق افتاده جرقه‌های اولیه آنها در عرصه فیلم کوتاه بوده است.
بازیگر فیلم سینمایی «پرده آخر» افزود: فیلم کوتاه برای فیلمسازان جوان شرایط تجربه کردن را محیا می‌کند. تجربیاتی که ناشناخته‌ها را به آنها نشان می‌دهد. مطمئنا کار درعرصه فیلم بلند سینمایی به دلیل مسائل تولیدی بسیار کمتر فضای تجربه کردن و ساختار شکنی را برای فیلمسازان فراهم می‌‎کند، از این رو فیلم کوتاه شرایطی ویژه را برای فیلمسازبه وجود می‌آورد.
ماهایا پطروسیان در پایان گفت: یکی از مهمترین جشنواره های فیلم کوتاه که در طول این چند سال اخیر برگزار شده، جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» است. با اینکه تاکنون در این جشنواره حضور نداشته‌ام اما از جریان آن اطلاع داشته ام .این جشنواره اگر به پتانسیل و استعدادها جوان بها بدهد و نحوه برگزاری و کیفیت آثار انتخاب شده از معیارهای مناسب برخوردار باشد می‌تواند برای عرصه فیلم کوتاه یک اتفاق در طول سال باشد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها