خورشیدی: استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

قائم مقام اجرایی ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، مجموع مخاطبین این دوره از جشنواره در سینماها و دانشگاه های کشور را بالای 80 هزار نفر اعلام کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، حسین خورشیدی ضمن اعلام این خبر افزود: مجموع مخاطبین جشنواره طی 8 روز برنامه در 6 سالن سینما فلسطین، عصرجدید و حقیقت، حدود 30 هزار نفر بود که  نسبت به دوره های گذشته، افزایش کم نظیری داشت. ضمن اینکه امسال منتخبی از فیلم های جشنواره در 22 دانشگاه کشور هم به نمایش گذاشته شد که طبق آمار استخراج شده، این آثار بیش از 50 هزار نفر بازدید کننده داشته است.
وی استقبال از مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت که شنبه شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد را نیز بی سابقه خواند و افزود که حدود 1000 نفر در این مراسم حضور داشتند.
خورشیدی از برگزاری شب های نقد جشنواره با حضور حداکثری منتقدان و نویسندگان سینمایی هم تقدیر کرد و از برپایی موفق کارگاه های آموزشی و مراسم رونمایی از کتاب های جشنواره ذکری به میان آورد.
معاون فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، استقبال عمومی از برخی فیلم های جشنواره نظیر 13 اکتبر 1937، صندلی شماره 257، رودخانه لیان، خـــــر، از آلپ تا دماوند، پس از 17 روز، در جستجوی پلنگ ایرانی و فیلم های کریس مارکر را بسیار خوب ارزیابی کرد و برنامه دریچه خاطره جشنواره (مرور 100 فیلم مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سالن فرهنگستان هنر) را نیز موفقیت آمیز خواند.
وی از حجم بالای فعالیت های انتشاراتی و تبلیغاتی جشنواره هم یاد کرد و آمار مجموع کارها، اعم از 8 شماره روزنامه، 3 جلد کتاب، دو جلد کاتالوگ فارسی و انگلیسی، ویژه نامه مستند، جدول برنامه ها و سایر اقلام تبلیغاتی را بالای 60 هزار نسخه اعلام نمود.
قائم مقام جشنواره ضمن سپاس از جمیع اصحاب رسانه اعم از خبرگزاری ها، روزنامه ها و نشریات مختلف که به نحو مطلوبی، رویدادهای جشنواره را پوشش دادند، از برنامه سازان رادیو- تلویزیونی بویژه شبکه مستند، شبکه خبر، واحد مرکزی خبر، شبکه Ifilm، شبکه سحر، پرس تی وی و شبکه 2 هم تقدیر بعمل آورد.
خورشیدی در پایان، ویژگی اصلی ششمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت را حضور مردم و دانشجویان در جشنواره اعلام کرد و از اینکه تلاش های «مرکز» برای دیده شدن فیلم مستند بی ثمر نبوده است، اظهار خوشحالی کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  بدنبال برگزاری موفقیت آمیز جشنواره سینماحقیقت که با استقبال اهالی هنر، مستندسازان و ... همراه شد، جواد شمقدری ریاست محترم سازمان سینمایی کشور لوح سپاسی را تقدیم شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره سینماحقیقت کرد.
 • حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  مهم‌ترین جشن سینمای مستند ایران به کار خود پایان داد و هر یک از برگزیدگان یک کاشی به پازل گوشه سن اضافه کردند تا در نهایت عبارت آغاز هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» بر صفحه نقش ببندد تا به همه یادآوری کند سینمایی که خود حقیقت است؛ هرگز از پای نخواهد نشست.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه جشنواره «سینما حقیقت» با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی، جلیل عرفان‎منش معاون سازمان سینمایی و شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.
 • ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  جلسه نقد و بررسی فیلم مستند بلند «از آلپ تا دماوند» با حضور فرهاد ورهرام کارگردان این فیلم مستند، علی علایی مجری- کارشناس و علی اصغر کشانی منتقد سینما در حاشیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت برگزار شد.
 • آخرین شب نقد جشنواره «سینما حقیقت» برگزار شد

  آخرین شب نقد جشنواره «سینما حقیقت» برگزار شد

  در آخرین شب نقـــــد ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، دو فیلم مستند زیست محیطی پرواز در آب (مازیار مشتاق گوهری) و در جستجوی پلنگ ایرانی (فتح الله امیری) که مورد توجه تماشاگران و کمیته داوری هم واقع شده بود، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
آخرین خبرها