تجلیل از سربازان گمنام امام زمان(عج) در اختتامیه جشنواره ویدیویی

در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران از سربازان گمنام امام زمان (عج) به خاطر دستگیری عوامل ترور شهیدان هسته ای تجلیل می شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» محمدرضا عباسیان دبیر نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران با اعلام این خبر افزود:  این اقدام در راستای پاسداشت از تلاش های بی شائبه و خدمات ارزنده این سربازان عزیز در حفظ و ارتقای امنیت و آرامش کشور و برکات این تلاش ها در مسیر رشد، توسعه و پیشرفت؛ و سربلندی ایران اسلامی پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: این برنامه که در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ویدیویی تهران صورت می گیرد ضمن ارج گذاری به این تلاش های ارزشمند، افقی را ترسیم می کند تا هنرمندان و سینماگران کشور هم پای این عزیزان بیش از گذشته در جهت اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی و تبیین زیبایی ها و ارزش های ملی اهتمام ورزند.
به گفته وی، جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران با تاکید به اولویت های مضمونی و موضوعات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور می کوشد تا با این تجلیل یادآوری نماید که فیلمسازی در زمینه شهدای هسته ای و همه شهیدان ترور از بدو شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی تا کنون، می تواند یکی از اولویت های موضوعی در تولید و ساخت فیلم های ویدیویی و  روشنگری افکار عمومی باشد که امروزه در مقیاس گسترده ای از طریق شبکه نمایش خانگی و یا شبکه های تلویزیونی پخش می شود.

اکران سیزده فیلم در روز چهارم جشنواره فیلم ویدیویی تهران
نمایش فیلم هایفریدون جیرانی،نادر مقدس و مرجان اشرفی زاده، سعید ابراهیمی فر و ... در چهارمین روز جشنواره ویدیویی در سینما فلسطین
13 عنوان فیلم درچهارمین روز جشنواره در مجموعه سینمایی فلسطین اکران می شود. این آثار از ایران و کشورهای ایران، روسیه، امارات و فرانسه در جشنواره حضور دارند.
13 عنوان فیلم در بخش های مختلف  در چهارمین روز نخسین جشنواره فیلم ویدیویی تهران در مجموعه سینمایی فلسطین اکران می شود.
روابط عمومی جشنواره فیلم ویدیویی تهران با اعلام این خبر افزود: 5 فیلم در بخش مسابقه ایران، 4 فیلم در بخش مسابقه بین الملل و 4 فیلم در بخش سینماگران و ویدیو به نمایش در می آید.
بر پایه این خبر؛ عناوین آثار روز سوم جشنواره به این ترتیب است:
آشنایی با لیل/ عادل یراقی،  حرف مردم/ داریوش یاری، عاشقانه ای برای سرباز وظیفه، رحمت/ پوریا آذربایجانی،  نامه های خیس/ مرجان اشرفی زاده،  آبروی از دست رفته آقای صادقی/ آیدا پناهنده،
این فیلم ها از ساعت 14 رو زچهارشنبه در سالن شماره 1 سینما فلسطین به نمایش در می آیند.
همچنین، در همین روز، آثاری از کشور روسیه با عنوان زمزمه ایرهای نارنجی ، آفریقا از ایران، لباس خورشید از کشور امارات، برادران هم خون از کشور فرانسه در سالن شماره 2 سینما فلسطین از ساعت 30/14 تا 30/ 20 اکران می شوند.
چهار عنوان فیلم در بخش سینماگران و ویدیو، در سالن شماره 3 سینما فلسطین با عناوین: گنگ خواب دیده/ علی عطشانی، گنجینه جواهر پشته/ نادر مقدس، مسافر بهشت/ فریدون جیرانی، و بازگشته( لحظه گمشده)/ به کارگردانی سعید ابراهیمی فر به نمایش در می آید.
این جشنواره تا دوم تیرماه در تهران برپاست و امکان استفاده برای تمامی علاقمندان وجود دارد. این در حالی است که از سوی ستاد برگزاری جشنواره اعلام شد؛ کلیه دانشجویان، دانشگاهیان و فارغ التحصلان مراکز آموزشی سینمایی و آموزشگاه های آزاد سینمایی  و نمایندگان رسانه های گروهی می توانند از برنامه های جشنواره به صورت رایگان استفاده نمایند.

استقبال از جشنواره فیلم ویدیویی تهران در روز عید مبعث حضرت رسول اکرم(ص)
از برنامه های نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران در روز اول جشنواره همزمان با عید مبعث حضرت رسول اکرم(ص) استقبال شد.
برنامه های این رویداد سینمایی و تلویزونی از ساعت 14 روز دوشنبه 29 خرداد در مجموعه سینمایی فلسطین و همزمان در 9 بوستان شهر ترهان آغاز شد که با استقبال خوب سینمادوستان و فیامسازان و اصحاب رسانه روبرو شد.
در روز اول جشنواره فیلم ویدیویی تهران 13 فیلم از ایران و کشورهای هند، اسپانیا، ترکیه و آلمان به نمایش گذاشته شد. این آثار در بخش های مسابقه ایران، بین الملل و بخش سینماگران و ویدیو در سه سالن سینمایی فلسطین اکران شد.
روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران پیش بینی کرد: طی روزهای آینده این روند استقبال گسترده تر خواهد شد. این جشنواره تا دوم تیرما در تهران برپاست.
 
بازتاب گسترده رادیویی و تلویزیونی جشنواره فیلم ویدیوی تهران
نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران با همراهی رسانه های گروهی و به صورت خاص، با مشارکت گسترده شبکه های رادیویی و تلویزیونی از بازتاب خوبی برخودار شد.
پیرو نشست مشترک محمدرضا عباسیان دبیر جشنواره فیلم ویدیویی تهران با محمدحسین صوفی معاونت صدا و مساعدت وی شبکه های مختلف رادیویی طی روزهای اخیر برنامه ریزی گسترده ای را برای پوشش و پخش اخبار و رویداد های این جشنواره داشته اند. به طوری که علاوه بر استقرارگروه برنامه پرانتز باز به تهیه کنندگی مارال دوستی و اجرای مسعود نجفی در محل سینما فلسطین چندین برنامه و واحد خبری از شبکه فرهنگ، صدای آشنا، جوان، رادیو سراسری و... اقدام به انعکاس اخبار و گزارش های جشنواره کرده اند.
این درحالی است که شبکه های تلویزیونی نیز، با این اتفاق سینمایی همراه شده اند. شبکه اول سیما با اختصاص ویژه برنامه ایی برای جشنواره همه روزه عصرها به بحث و بررسی پیرامون جشنواره می پردازد و برنامه های روتین شبکه ها نیز، با تولید برنامه با این جشنواره همراه شدند. در میان حضور موثر شبکه های برون مرزی بویژه، شبکه جهانی سحر و آی فیلم قابل ملاحظه است.
برنامه گفتگو با فیلمسازان با اجرای محمد سلوکی در پلاتوی ویژه تلویزیونی در طبقه دوم سینما فلسطین برنامه گفتگو با فیلمسازان با اجرای محمد سلوکی همه روزه در طول روزهای برگزاری جشنواره در پلاتوی ویژه تلویزیونی در طبقه دوم سینما فلسطین همزمان با نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران برپا می شود.
این برنامه با ساختاری متفاوت در قالب گفتگو با فیلمساز و عوامل فیلم از سوی روابط عمومی جشنواره فیلم ویدیویی تهران پیش بینی شده است و هدف از آن، تدارک بستری برای گپ و گفت با فیلمسازان با هدف بازشناسی ارزش های هنری و ویژگی های فیلم همراه با نکات پیرامونی و پشت صحنه است.
این برنامه اگر چه در پلاتوی تلویزیونی انجام می شود اما برای همه عموم قابل استفاده است و علاقمندان می توانند از این برنامه در فضای جشنواره استفاده نمایند.
ضمنا برنامه گفتگو با فیلمساز برای آثار بخش مسابقه ایران جشنواره در نظر گرفته شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها