جدایی فیلم كوتاه از فجر منزلت فیلم كوتاه را حفظ كرد

کارگردان فیلم عبور از نت‌های سوخته گفت: جدا شدن فیلم کوتاه از جشنواره فیلم فجر منزلت فیلم کوتاه را حفظ کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فلیم کوتاه» به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، رحمان حقیقی کارگردان مستند عبور از نت‌های سوخته که در بخش مستند جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور دارد، درباره فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران گفت: سال‌هاست ارتباط چندانی با انجمن سینمای جوان ندارد، اما بعد از گذشت سال‌ها، انجمن رفتار با تجربه‌تری را به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: خوشبختانه نکته قابل تامل در خصوص تعامل انجمن با فیلمسازان جوان این است که نوع سیاست‌گذاری آن پایه‌‌ای‌تر شده و برای فیلمسازان جوان اهمیت ویژه‌تری قایل است.
حقیقی درباره جدایی فیلم کوتاه از جشنواره فیلم فجر خاطر نشان کرد: جدایی فیلم کوتاه از جشنواره فجر باعث شد شأن و منزلت فیلم کوتاه حفظ شود و از این بابت بسیار خوشحالم چون فیلم کوتاه در جشنواره فیلم فجر نادیده گرفته می‌شد. 
وی در خاتمه اظهار داشت: با توجه به قداست و فضای خاطره‌انگیزه فجر و برای اینکه جشنواره‌‌هایی چون تئاتر فجر، موسیقی فجر و ... برای ما پر اهمیت است، برگزاری یک جشنواره مستقل فیلم کوتاه در ایام فجر هم می‌تواند مفید باشد.
بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران از 19 تا 24 مهر‌ماه در تهران و هشت منطقه فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران کار خود را در شرایطی پایان داده که همچنان فیلمسازان و سینماگران در مورد آن گفت‌وگو می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خردمندان گفت: هر اتفاق و توجه ویژه به جشنواره فیلم کوتاه در راستای کم توجهی است که به فیلم کوتاه می‌شود.
 • قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  شبنم قلی‌خانی گفت: بازیگران به ویژه بازیگران حرفه‌ای می‌توانند خیلی به مجموعه فیلم کوتاه کمک کنند و نقش‌هایی را در فیلم‌های کوتاه بپذیرند و بازی کنند و بدانند با بازی‌شان، تاثیرگذاری آن فیلم بیشتر خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی گفت: جشنواره‌های فیلم کوتاه کمک خوبی به فیلمسازان فیلم کوتاه می‌کنند.
 • مشروح صحبت‌های معاون امور سینمایی در ویژه برنامه «قاب 28»

  معاون امور سینمایی و سمعی بصری گفت: ایران جزو 10 کشور دنیا است که بیشترین تولید فیلم کوتاه را دارد به ویژه اینکه جوانان ایرانی مستعدی در این زمینه به ارتقای فیلم کوتاه در کشور کمک می‌کنند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران ساعتی پیش طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اختتامیه جشنواره با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.
 • آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امشب با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به همراه منتخبان دانشجویی و مردمی معرفی شده و تندیس‌ها و جوایزشان را دریافت خواهند کرد.
آخرین خبرها