میرصادقی: جشنواره فیلم کوتاه تهران مهم‌ترین رخداد فیلم کوتاه

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مهمترین رخداد سینمایی در زمینه فیلم کوتاه محسوب شده و دارای اعتباری است که درسطح ایران و جهان شناخته شده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبر جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، کارگردان مستند تاب آب گفت: یکی از نکات مثبت جشنواره این است که فیلمسازان کوتاه در دوره ای خود عضو هیات داوری می شوند که تعاملات بسیار خوبی اتفاق می‌افتد.
سید مانی میر صادقی درباره برگزاری این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مهمترین رخداد سینمایی در زمینه فیلم کوتاه محسوب می‌شود که از طرفی دارای اعتباری است که درسطح ایران و جهان شناخته شده است.
وی ادامه داد: این جشنواره سالم ترین جشنواره ای است که در این حوزه برگزار می شود که اگر بتوانیم همین وضعیت را ادامه دهیم به نتایج خوبی خواهیم رسید.
میر صادقی به حضور فیلمسازان کوتاه در بخش داوری جشنواره اشاره کرد و افزود: یکی از نکات مثبت جشنواره این است که فیلمسازان فیلم  کوتاه در دوره ای خود عضو هیات داوری می شوند که تعاملات بسیار خوبی اتفاق می افتد چون فیلمساز کوتاه با شرایط ساخت و مشکلات آن درگیر است و محیط جشنواره کاملا دوستانه است.
وی در مورد جدا شدن فیلم کوتاه و مستند از جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است، از یک سو به دلیل اعتباری که برای فیلم کوتاه به صورت مستقل قائل شد  مثبت است و از سوی دیگر این حرکت اتفاق درستی نبود چرا که  اگر جشنواره فیلم فجر بخواهد در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد باید در کنار فیلم بلند از فیلم کوتاه و مستند نیز استفاده کند در غیر این صورت جشنواره فجر به یک شو تبدیل می شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: لازمه یک جشنواره بین المللی، حضور فیلم کوتاه و مستند در کنار سینمای حرفه ای است و جشنواره فجر می توانست به شکل دیگری از فیلم کوتاه و مستند حمایت کند اما در کل این اتفاق می تواند منجر به رشد فیلم کوتاه شود.
بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 19تا 24 مهر ماه در تهران و هشت منطقه فرهنگی کشور برگزار خواهد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران کار خود را در شرایطی پایان داده که همچنان فیلمسازان و سینماگران در مورد آن گفت‌وگو می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خردمندان گفت: هر اتفاق و توجه ویژه به جشنواره فیلم کوتاه در راستای کم توجهی است که به فیلم کوتاه می‌شود.
 • قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  شبنم قلی‌خانی گفت: بازیگران به ویژه بازیگران حرفه‌ای می‌توانند خیلی به مجموعه فیلم کوتاه کمک کنند و نقش‌هایی را در فیلم‌های کوتاه بپذیرند و بازی کنند و بدانند با بازی‌شان، تاثیرگذاری آن فیلم بیشتر خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی گفت: جشنواره‌های فیلم کوتاه کمک خوبی به فیلمسازان فیلم کوتاه می‌کنند.
 • مشروح صحبت‌های معاون امور سینمایی در ویژه برنامه «قاب 28»

  معاون امور سینمایی و سمعی بصری گفت: ایران جزو 10 کشور دنیا است که بیشترین تولید فیلم کوتاه را دارد به ویژه اینکه جوانان ایرانی مستعدی در این زمینه به ارتقای فیلم کوتاه در کشور کمک می‌کنند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران ساعتی پیش طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اختتامیه جشنواره با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.
 • آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امشب با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به همراه منتخبان دانشجویی و مردمی معرفی شده و تندیس‌ها و جوایزشان را دریافت خواهند کرد.
آخرین خبرها