مرور بهترین بهترین‌های جشنواره فیلم کوتاه تهران

در بیست وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بهترین بهترین‌های جشنواره بیست و هفتم مرور می‌شوند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری بیست وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، در پی استقبال فیلمسازان از بخش بهترین بهترین‌ها در سال 1389 که به نمایش آثار برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از دهه 60 تا سال گذشته می‌پرداخت، در این دوره نیز علاوه بر نمایش ادامه این فیلم‌های برگزیده، بخشی از برگزیدگان به نمایش در آمده در جشنواره بیست و هفتم، مجددا مرور می‌شوند.
در میان خالقان این آثار، اسامی فیلمسازانی چون، شاهد احمدلو، مهرداد اسکویی، شهرام علیدی و ... نیز به چشم می‌خورد.
مرهمی باید ساخت به کارگردانی حسین ایزدی شهری برگزیده جشنواره چهاردهم در سال 76، سی پی سبز به کارگردانی سلیمان رضایی برگزیده جشنواره پانزدهم در سال 77، خانه مادی ام مرداب به کارگردانی مهرداد اسکویی برگزیده جشنواره شانزدهم در سال 78، سینما سگ به کارگردانی شاهد احمدلو برگزیده جشنواره هفدهم در سال 79 فیلم های برگزیده هستند که از دهه 70 در جشنواره بیست وهشتم به نمایش در خواهند آمد.
همچنین پروانه روی شانه به کارگردانی پروین دنیافر برگزیده جشنواره هجدهم در سال 80، باد سرخ به کارگردانی علی محمد قاسمی برگزیده جشنواره نوزدهم در سال 81، آخرین روستای سرشماره شده به کارگردانی شهرام علیدی برگزیده جشنواره بیستم در سال 82، آن به کارگردانی پوپک مظفری برگزیده جشنواره بیست و دوم در سال 84، بومرنگ به کارگردانی داریوش غریب زاده برگزیده جشنواره بیست و چهارم در سال 86 و پرنده هلیاس به کارگردانی محمدعلی قاسمی برگزیده جشنواره بیست و پنجم در سال 87 از دیگر آثار هستند که در بخش مرور بهترین بهترین‌ها در  جشنواره بیشت و هشتم فیلم کوتاه تهران به نمایش در می‌آیند.
بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 19تا  24 مهر ماه در تهران و همزمان هشت منطقه فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران کار خود را در شرایطی پایان داده که همچنان فیلمسازان و سینماگران در مورد آن گفت‌وگو می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خردمندان گفت: هر اتفاق و توجه ویژه به جشنواره فیلم کوتاه در راستای کم توجهی است که به فیلم کوتاه می‌شود.
 • قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  شبنم قلی‌خانی گفت: بازیگران به ویژه بازیگران حرفه‌ای می‌توانند خیلی به مجموعه فیلم کوتاه کمک کنند و نقش‌هایی را در فیلم‌های کوتاه بپذیرند و بازی کنند و بدانند با بازی‌شان، تاثیرگذاری آن فیلم بیشتر خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی گفت: جشنواره‌های فیلم کوتاه کمک خوبی به فیلمسازان فیلم کوتاه می‌کنند.
 • مشروح صحبت‌های معاون امور سینمایی در ویژه برنامه «قاب 28»

  معاون امور سینمایی و سمعی بصری گفت: ایران جزو 10 کشور دنیا است که بیشترین تولید فیلم کوتاه را دارد به ویژه اینکه جوانان ایرانی مستعدی در این زمینه به ارتقای فیلم کوتاه در کشور کمک می‌کنند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران ساعتی پیش طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اختتامیه جشنواره با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.
 • آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امشب با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به همراه منتخبان دانشجویی و مردمی معرفی شده و تندیس‌ها و جوایزشان را دریافت خواهند کرد.
آخرین خبرها