برگزاری جشنواره فيلم كوتاه در سینما آزادی و خانه هنرمندان

فیلم‌های بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه امسال در سینما آزادی و خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه»  هاشم میرزاخانی دبیر این جشنواره که در اختتامیه جشنواره بیست و هفتم اعلام کرده بود «فضاهای موجود پاسخگوی نیاز جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین رویداد در عرصه فیلم کوتاه در کشور و منطقه نیست» و در پایان این جشنواره نیز طی پیامی از سختی‌هایی که فیلمسازان جوان و این حوزه در دیدن آثار و کم بودن فضا متحمل شده بودند، ابراز ناخوشنودی کرده بود، به دنبال تلاش و پیگیری وی امکان برگزاری این دوره از جشنواره در مجموعه سینما آزادی فراهم شد.
میرزاخانی در این زمینه گفت: جایگاه فیلم کوتاه در ایران و منطقه ما را بر آن داشت تا گامی بلند در جهت فراهم کردن امکان برگزاری جشنواره‌ای باشکوه و در خور فیلم کوتاه و فیلمسازان فیلم کوتاه برداریم. این مژده و این هدیه‌ای است از سوی انجمن سینمای جوانان ایران در این دوره از جشنواره به تمامی هنرمندان کشور که امیدواریم  موجب رشد کیفیت در ارائه فیلم کوتاه و گامی در جهت شناسایی بیشتر آن به عامه مردم باشد.
آثار بخش مسابقه ملی جشنواره علاوه بر مجموعه سینما آزادی در خانه هنرمندان ایران نیز  به نمایش در خواهد آمد و فضاهای کارگاهی فرهنگستان هنر نیز جهت برنامه‌های ویژه این جشنواره در اختیار قرار گرفته است.
مراسم افتتاحیه جشنواره عصر روز دوشنبه 18 مهرماه در سالن آزادی سینما آزادی و مراسم پایانی و اهدای جوایز نیز عصر روز 24 مهرماه یکشنبه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران کار خود را در شرایطی پایان داده که همچنان فیلمسازان و سینماگران در مورد آن گفت‌وگو می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خردمندان گفت: هر اتفاق و توجه ویژه به جشنواره فیلم کوتاه در راستای کم توجهی است که به فیلم کوتاه می‌شود.
 • قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  شبنم قلی‌خانی گفت: بازیگران به ویژه بازیگران حرفه‌ای می‌توانند خیلی به مجموعه فیلم کوتاه کمک کنند و نقش‌هایی را در فیلم‌های کوتاه بپذیرند و بازی کنند و بدانند با بازی‌شان، تاثیرگذاری آن فیلم بیشتر خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی گفت: جشنواره‌های فیلم کوتاه کمک خوبی به فیلمسازان فیلم کوتاه می‌کنند.
 • مشروح صحبت‌های معاون امور سینمایی در ویژه برنامه «قاب 28»

  معاون امور سینمایی و سمعی بصری گفت: ایران جزو 10 کشور دنیا است که بیشترین تولید فیلم کوتاه را دارد به ویژه اینکه جوانان ایرانی مستعدی در این زمینه به ارتقای فیلم کوتاه در کشور کمک می‌کنند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران ساعتی پیش طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اختتامیه جشنواره با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.
 • آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امشب با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به همراه منتخبان دانشجویی و مردمی معرفی شده و تندیس‌ها و جوایزشان را دریافت خواهند کرد.
آخرین خبرها