جشنواره‌ فیلم کوتاه تهران 900 میلیون جایزه می‌دهد

بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در دو بخش ملی و بین‌الملل خود، قریب به 900 میلیون ریال جایزه می‌دهد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره در بخش ملی به 18 برگزیده و در بخش بین‌الملل به شش برگزیده قریب به 900 میلیون ریال جایزه اهدا می‌کند. 
جوایز جشنواره در دو بخش ملی و بین‌الملل به شرح ذیل است:
«در بخش مسابقه بین‌الملل ، چهارجایزه شامل بهترین فیلم با موضوع داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی و دو جایزه در بخش مسابقه آسیا و مسابقه جهان اسلام و هرکدام به مبلغ سه هزاریورو به همراه تندیس جشنواره و در مجموع 18000 یورو اهدا می‌گردد.
در بخش ملی این جشنواره در 18 بخش شامل بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی، پویانمایی، استعداد جوان، با سه زیر مجموعه مستند ، داستانی، انیمیشن ، بهترین تحقیق و پژوهش، فیلمنامه، تصویربرداری، تدوین، صدا، مجری طرح و بهترین جان بخشی در بخش پویانمایی و همچنین بهترین فیلم با موضوعات پرتوی ایمان؛ چراغ راه و چشم انداز سرزمین زیبای ما و در نهایت جایزه ویژه جشنواره به بهترین فیلم با نگاه ملی در مجموع 570 میلیون ریال جایزه نقدی و حمایت از اثر بعدی به همراه تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.»
«بهترین فیلم با نگاه ملی جایزه‌ای است به مبلغ 70 میلیون ریال که شامل جایزه نقدی و حمایت از اثر بعد به همراه تندیس جشنواره است که به بهترین فیلم جشنواره انتخاب شده از سوی داوران این بخش اهدا می گردد. 
به منظور تشویق هنرجویان، دانشجویان و علاقه‌مندان فیلم کوتاه، متولدین سال 1369 به بالا که اولین تا حداکثر سومین اثر تولیدی خود را ارائه نموده‌اند با در نظر گرفتن ابعاد محتوایی، وجوه ساختاری و زمینه‌های فنی اثر، جوایزی تحت عنوان استعداد جوان اهدا می‌گردد.
قریب به 1700 عنوان فیلم کوتاه از ایران و 2500 فیلم کوتاه از 105 کشور جهان آمار آثار رسیده به این جشنواره به عنوان مهمترین جشنواره فیلم کوتاه در کشور و در منطقه است.
بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم كوتاه تهران از 19 الی 24 مهر ماه 1390 در تهران و همزمان هشت منطقه فرهنگی كشور توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران کار خود را در شرایطی پایان داده که همچنان فیلمسازان و سینماگران در مورد آن گفت‌وگو می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خردمندان گفت: هر اتفاق و توجه ویژه به جشنواره فیلم کوتاه در راستای کم توجهی است که به فیلم کوتاه می‌شود.
 • قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  شبنم قلی‌خانی گفت: بازیگران به ویژه بازیگران حرفه‌ای می‌توانند خیلی به مجموعه فیلم کوتاه کمک کنند و نقش‌هایی را در فیلم‌های کوتاه بپذیرند و بازی کنند و بدانند با بازی‌شان، تاثیرگذاری آن فیلم بیشتر خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی گفت: جشنواره‌های فیلم کوتاه کمک خوبی به فیلمسازان فیلم کوتاه می‌کنند.
 • مشروح صحبت‌های معاون امور سینمایی در ویژه برنامه «قاب 28»

  معاون امور سینمایی و سمعی بصری گفت: ایران جزو 10 کشور دنیا است که بیشترین تولید فیلم کوتاه را دارد به ویژه اینکه جوانان ایرانی مستعدی در این زمینه به ارتقای فیلم کوتاه در کشور کمک می‌کنند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران ساعتی پیش طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اختتامیه جشنواره با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.
 • آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امشب با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به همراه منتخبان دانشجویی و مردمی معرفی شده و تندیس‌ها و جوایزشان را دریافت خواهند کرد.
آخرین خبرها