جوایز سینمای مستند در ابوظبی برگزار می‌شود

جوایز سینمای مستند در ابوظبی برگزار می‌شود

برگزیدگان جوایز سینمای مستند «استعداد خود را مستند کنید» روز پنجشنبه 22 می در قصر امارات ابوظبی معرفی می‌شوند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نامزدهای نهایی این مسابقه شامل 14 فیلم مستند کوتاه از 18 کشور است که از میان حدود 80 فیلم متقاضی انتخاب شده‌اند.
فراخوان جشنواره فیلم کوتاه «آن اند آف»

فراخوان جشنواره فیلم کوتاه «آن اند آف»

جشنواره فیلم کوتاه «آن اند آف» اسپانیا امسال برای اولین بار به شکل بین‌المللی برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که از 29 جولای تا 3 آگوست در شهر ریبادئو برگزار می‌شود، تا روز 30 ژوئن به فیلمسازان فرصت داده که آثار خود را ارسال کنند.
برندگان اسکار دانشجویی معرفی شدند

برندگان اسکار دانشجویی معرفی شدند

یازده دانشجو از هشت دانشکده و کالج آمریکایی و یک دانشجو از آلمان به عنوان برندگان سی و پنجمین دوره جوایز آکادمی دانشجویی معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این دانشجویان در پنج رشته به عنوان برندگان جوایز انتخاب شده‌اند و جوایز خود را روز هفتم ژوئن در سالن ساموئل گلدوین لس آنجلس دریافت می‌کنند. آنها علاوه بر جایزه آکادمی اسکار، در یک برنامه یک هفته‌ای فعالیت کارگاهی سینمایی و اجتماعی شرکت می‌کنند.
هشت فیلم ایرانی در جشنواره هلندی

هشت فیلم ایرانی در جشنواره هلندی

هشت فیلم کوتاه و مستند ایرانی به چهارمین جشنواره «شوت می» در شهر لاهه هلند راه یافتند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره از 16 تا 22 ژوئن برگزار می‌شود و برنامه ویژه‌ای را به نمایش فیلم‌های مستقل از خاورمیانه اختصاص داده است. شش فیلم کوتاه ایرانی در این بخش روی پرده می‌روند و دو فیلم ایرانی دیگر در دو برنامه مجزا به نمایش درمی‌آیند. از دیگر برنامه‌های این جشنواره می‌توان به «نخستین رویابین‌های جهان»، فیلم‌های انیمیشن، ریشه‌ها و فرهنگ و بخش فیلم‌های مستند با عنوان «داک یو» اشاره کرد.
یک میلیون دلار جایزه جدید در جشنواره فیلم خاورمیانه

یک میلیون دلار جایزه جدید در جشنواره فیلم خاورمیانه

نمایندگان جشنواره فیلم خاور میانه روز گذشته اعلام کردند از دوره آینده جوایز جدیدی به مبلغ یک میلیون دلار به برگزیدگان اهدا خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از هالیوود ریپورتر، از این میان می‌توان به سه جایزه 25 هزار دلاری برای بهترین فیلم‌های دانشجویی و یک مسابقه فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی با سه جایزه 25 هزار دلاری اشاره کرد.
اعلام برنامه نمایش فیلم «برف» در «جشنواره کن»

اعلام برنامه نمایش فیلم «برف» در «جشنواره کن»

برنامه ‌نمایش فیلم‌سینمایی برف تولید مشترک ایران و بوسنی در جشنواره کن اعلام شد.
مستندی درباره بازیگر آمریکایی در کارلووی واری

مستندی درباره بازیگر آمریکایی در کارلووی واری

مستندی درباره نیک نولتی بازیگر معتبر آمریکایی برای نخستین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری جمهوری چک به نمایش درمی‌آید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند نیک نولتی: خروج ممنوع نام دارد و تام تورمن آن را کارگردانی کرده است.
فراخوان  آکادمی فیلم آسیا برای سینماگران جوان

فراخوان آکادمی فیلم آسیا برای سینماگران جوان

آکادمی فیلم آسیا وابسته به جشنواره فیلم پوسان و به ریاست محسن مخملباف تا 31 می تقاضای فیلمسازان جوان آسیایی برای شرکت در چهارمین دوره برنامه آموزشی خود را می‌پذیرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این برنامه که شامل کارگاه، مستر کلاس و سخنرانی است، فیلمسازان پذیرفته شده می‌توانند با راهنمایی سینماگران برجسته، فلسفه سینما را با ساخت فیلم کوتاه بیاموزند.
مایکل مور دنباله «فارنهایت 11/9» را می‌سازد

مایکل مور دنباله «فارنهایت 11/9» را می‌سازد

مایکل مور کار خود برای ساختن دنباله‌ای بر مستند سیاسی فارنهایت 11/9 را آغاز کرده است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از رویترز، تهیه کنندگان این فیلم که دو شرکت کوچک هستند، روز سه‌شنبه اعلام کردند این مستند که هنوز نامی برایش انتخاب نشده است، سال آینده میلادی به نمایش درمی‌آید.
زندگی «راجر کورمن» مستند می‌شود

زندگی «راجر کورمن» مستند می‌شود

زندگی و کارنامه راجر کورمن که به عنوان یکی از تاثیرگذارترین سینماگران تاریخ هالیوود شناخته می‌شود، در یک مستند به تصویر کشیده می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خبرگزاری رویترز از کن خبر داد که این مستند با عنوان سلطان بی مووی: زندگی مستقل راجر کورمن توسط کمپانی «استیک و استون» و به کارگردانی الکس استاپلتون ساخته می‌شود.
همکاری دو بازیگر مشهور در ساخت فیلم کوتاه

همکاری دو بازیگر مشهور در ساخت فیلم کوتاه

گوینت پالترو، بازیگر برنده جایزه اسکار در یک فیلم تبلیغاتی بازی کرد که قرار است در شصت و یکمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی که فیلم مرد آهنی را روی پرده سینماهای جهان دارد، هفته گذشته در ایتالیا مقابل دوربین دنیس هاپر، بازیگر و کارگردان مشهور آمریکایی رفت.
تعویق اکران مستند درباره مذاهب در آمریکا

تعویق اکران مستند درباره مذاهب در آمریکا

شرکت «لاینزگیت» اکران فیلم مستند رلیجلوس درباره ادیان جهان را تا ماه اکتبر به تعویق انداخت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ورایتی، این مستند که لری چارلز کارگردانی‌اش کرده و در آن بیل ماهر، مجری مشهور آمریکایی حضور دارد، قرار بود اوایل تابستان به نمایش درآید.
مستندی درباره فیلمبردارهای مجار در جشنواره کن

مستندی درباره فیلمبردارهای مجار در جشنواره کن

مستندی درباره دو تن از مشهورترین فیلمبرداران شاغل در هالیوود در بخش فیلم‌های کلاسیک شصت و یکمین جشنواره فیلم کن به نمایش درمی‌آید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند سفر پنجاه ساله لازلو کواک و ویلموس زیگموند را دنبال می‌کند که در فوریه 1957 به عنوان پناهنده سیاسی از مجارستان به آمریکا رفتند و سپس به فیلمبردارهای بزرگی تبدیل شدند.
مستند دالایی لاما در پارلمان انگلستان

مستند دالایی لاما در پارلمان انگلستان

مستندی درباره دالایی لاما، رهبر تبعیدی تبت در مجلس عوام و اعیان انگلستان و برای نمایندگان به نمایش درآمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلم که نگاه خیره نام دارد، ماجرای زندگی دالایی لاما را از زاویه‌ای نزدیک و متفاوت روایت می‌کند.
شبکه ساندنس فروخته شد

شبکه ساندنس فروخته شد

شرکت «رین‌بو مدیا» شبکه تلویزیونی ساندنس را به قیمت 496 میلیون دلار خرید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این شبکه تلویزیونی که در سال 1996 تاسیس شد، پیش از این در مالکیت «ان‌بی‌سی یونیورسال»، «سی‌بی‌سی شوتایم» و رابرت ردفورد بود و در این سال‌ها فیلم‌های مستند و مستقل پخش می‌کرد.
«کامران شیردل» داور جشنواره‌ زردآلوی طلایی شد

«کامران شیردل» داور جشنواره‌ زردآلوی طلایی شد

کامران شیردل به عنوان داور جشنواره‌ فیلم «زردآلوی طلایی» دعوت شد.
جوایز جشنواره اوبرهاوزن اهدا شد

جوایز جشنواره اوبرهاوزن اهدا شد

یک فیلم استرالیایی جایزه برتر پنجاه و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه اوبرهاوزن را به خود اختصاص داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مراسم اختتامیه این جشنواره سه‌شنبه شب برگزار شد و جایزه بزرگ شهر اوبرهاوزن که مهم‌ترین جایزه جشنواره است، به فیلم اره برقی ساخته دنیس تاپیکف اهدا شد.
اکران مستند معبد جنگ در ژاپن آغاز شد

اکران مستند معبد جنگ در ژاپن آغاز شد

اکران مستند جنجالی کارگردان چینی درباره معبد جنگ ژاپن عاقبت در توکیو آغاز شد و به گفته پخش کننده فیلم در سرتاسر ژاپن روی پرده می‌رود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند یاسوکونی نام دارد و درباره معبدی به همین نام است که به پاس احترام به 5/2 میلیون کشته جنگی ژاپنی در توکیو احداث شد. این در حالی است که اکران این فیلم در ماه آوریل به دلیل تهدیدهایی که از سوی افراد ناشناس صورت گرفت، لغو شده بود.
آرشیو
آخرین خبرها