عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

انجمن سینمای جوان اردبیل یکی از دفاتری است که امسال با چهار اثر به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرده بود. سعیده عدلی، سرپرست این انجمن درباره علت‌های پیشرفت این استان نسبت به سال‌های گذشته را توضیح می‌دهد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان، سرپرست دفتر انجمن سینمای جوان اردبیل با اظهار امیدواری از این‌که امسال ورودی فیلم‌های جشنواره نسبت به سال گذشته وضعیت بسیار بهتری داشتند گفت: «از بین حدود 30 فیلم ارسالی از طرف انجمن سینمای جوان اردبیل، 4 فیلم کوتاه داستانی به جشنواره راه پیدا کردند که یکی از این 4 فیلم، در بخش بین‌المللی هم حضور داشت و 3 فیلم دیگر فقط در بخش ملی بود.»
او با اشاره به فیلم‌های پذیرفته شده سال گذشته انجمن می‌گوید: «با وجود این‌که امسال،  فیلم‌اولی‌های انجمن برای ورود به جشنواره انتخاب نشدند اما در کل می‌توانیم بگوییم وضعیت انجمن نسبت به سال گذشته، امیدوار‌کننده است. سال گذشته فقط 2 فیلم اجازه ورود به جشنواره را پیدا کردند و حالا این تعداد دو برابر شده»
میزان حمایت انجمن سینمای جوان از آثار اعضا، مساله‌ای است که می‌تواند اثر مستقیمی روی کیفیت آثار تولید شده در هر مرکز داشته باشد. به گفته عدلی، در یک سال گذشته، حمایت‌های انجمن مرکزی از دفاتر، کاملا قابل قبول بوده: «حمایت‌های انجمن سینمای جوان مرکزی در استان‌ها و از جمله اردبیل بسیار خوب بوده. برای ساخت دو فیلم فاخر و دو فیلم حرفه‌ای، کمک‌های خوبی از طرف آن‌ها دریافت کردیم. اما متاسفانه، از طرف خود استان اردبیل، حمایت خاصی از فیلمسازان نمی‌شود. چون استان بودجه مخصوص برای بخش فیلمسازی در نظر نگرفته است.»
به گفته سرپرست انجمن سینمای جوان اردبیل، در حال حاضر17 هنرجو در دوره فیلمسازی، 13 هنرجو در دوره تک درس فیلمنامه‌نویسی و 15 هنرجو در دوره تصویربرداری در این انجمن به فعالیت مشغولند و در آزمون جدید نیز هنرجویان جدید به انجمن پیوسته اند.
شایان ذکر است دفتر اردبیل انجمن سینمای جوانان ایران در مراسم اختتامیه جشنواره سی ام فیلم کوتاه تهران یک دستگاه دوربین تصویربرداری حرفه ای را به دلیل موفقیت در تولید آثار قابل توجه از ستاد مرکزی دریافت کرد و جایزه بهترین مجری طرح نیز به دفتر اردبیل انجمن رسید.
سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از 22 تا 28 مهرماه در تهران و همزمان سراسر کشور برگزار شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رییسیان را به عنوان کارگردان فیلم‌های بلند داستانی می‌شناسیم اما فعالیت اصلی او در مدیوم فیلم کوتاه در حوزه مستند است. او نزدیک به چهل فیلم کوتاه تهیه کرده و کارگردانی تعدادی از آن‌ها را هم خودش برعهده داشته. علیرضا رییسیان در زمان جنگ هم عکاس بوده است و درباره ساختار فیلم‌های مستند تا عکاسی نظرهایی دارد.
 • ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  دکتر حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، فیلمسازان کوتاه را نمایندگان مهم فرهنگ ایران معرفی کرد و تقسیم عادلانه امکانات سینمایی را مهم‌ترین هدف سازمان سینمایی دانست.
 • طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح جو مدرس و کارشناس سینما در باره ارزیابیش درمورد نحوه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره با حس و حال و شور و هیجان خوبی برگزارشد و جوان های فیلمساز با علاقه در جشنواره حضور داشتند و حضور جوان ها و علاقمندان در هر جشنواره ای به آن وزن و اهمیت می دهد. جشنواره بدون مخاطب فاقد اثر گذاری و کارکرد است.
 • غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  داریوش غریب زاده فیلمساز و کارشناس سینمای کوتاه در باره ارزیابیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت با امکانات مطلوب و کیفیت خوب پخش فیلم ها در حد استانداردی بود و شکل برگزاری جشنواره به نحوی بود که می شود آن را با جشنواره های الف جهانی مقایسه کرد و شرکت کننده ای ندیدم که از برگزاری جشنواره ناراضی باشد.
 • سینایی: خلاقیت و کیفیت ساختار معیار اصلی ارزیابی اثر هنری

  سینایی: خلاقیت و کیفیت ساختار معیار اصلی ارزیابی اثر هنری

  خسرو سینایی کارگردان سینمای ایران درباره برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و وضعیت برگزاری جشنواره عنوان کرد: در چند برنامه آموزشی در زمان برگزاری جشنواره حضور داشتم که این برنامه ها با کیفیت مطلوبی برگزار شد و استقبال جوان ها خوب و در خور توجه بود و برایم من هم این برنامه جذاب و آموزنده است.
آخرین خبرها