برنامه‌های روز اول جشنواره فیلم کوتاه تهران

دکتر احمد الستی در سمینار آموزشی ساختار فیلم، علی علایی و منوچهر اکبرلو در نقد و بررسی  فیلمهای بخش مسابقه و ناصرغلامرضایی و انسیه شاه حسنی در بخش فیلم کوتاه از کارگردانان سینمای بلند، احسان عبدی پور با تنهای تنهای تنها در افق نو و سی برگزیده – سی سال، سی نما از سی نما و مسابقه سینمای ایران و بین الملل در پردیس سینمایی ملت به روی صحنه می روند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، از روز سه شنبه 23 مهرماه همزمان با آغاز اکران و نمایش فیلم کوتاه در پردیس سینما ملت، در مجموع 5 سانس مسابقه بین الملل، هفت سانس مسابقه سینمای ملی به نمایش در می آید.
سمینار آموزشی: ساختار در فیلم کوتاه با حضور دکتر احمد الستی در سالن شماره 2
سالن شماره دو پردیس سینما ملت از ساعت 9 صبح با نمایش برگزیدگان بخش بین المللی جشنواره بیست نهم کارخود را آغاز خواهد کرد و سپس نمایش فیلم های برگزیده دومین جشنواره فیلم اولی ها از از ساعت 10:30 و در ادامه نمایش فیلمهای بخش مسابقه جهان اسلام از ساعت 12:15 ادامه بخش برنامه این سالن است.
نمایش فیلم های بخش مسابقه سینمای ایران از ساعت 14 در سالن شماره دو و در ادامه اولین سمینار آموزشی با عنوان ساختار در فیلم کوتاه با حضور دکتر احمد الستی در پی خواهد بود و از ساعت 18:30 بخش سی برگزیده سی سال به نمایش برگزیدگان جشنواره از ابتدا تاکنون می پردازد و در نهایت از ساعت 20:30 نقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه با حضور کارشناس مجری علی علایی و میهمان منتقد منوچهر اکبرلو پایان بخش برنامه این سالن در روز اول است.
افق نو: تنهای تنهای تنها در سالن شماره 3
سالن شماره 3 پردیس سینما ملت نیز آورده است: نمایش 4 سانس مسابقه سینمای ایران از ساعت 10 صبح تا 18 عصر و سپس نمایش فیلم تنهای تنهای تنها در بخش افق نو به کارگردانی احسان عبدی پور از ساعت 18:30 در سالن شماره سه و یک سانس مسابقه سینمای ایران از ساعت 20:30 الی 22 و در نهایت سانس ویژه فیلم کوتاه از کارگردانان سینمای بلند با نمایش دو فیلم از ناصر غلامرضایی و انسیه شاه حسینی از برنامه های سالن شماره سه است.

30 نما از سی نما در سالن شماره 4
سالن شماره چهار پردیس ملت نیز با نمایش آثار بخش مسابقه بین المللی از ساعت 9:30 الی 19:30 و نمایش یک سانس مسابقه سینمای ایران از ساعت 20 و در نهایت نمایش مجموعه ای با عنوان سی نمای کوتاه از سی نما از ساعت 22 به برنامه های این روز پایان خواهد داد.
سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از 22 تا 28 مهرماه در پردیس سینما ملت و همزمان در سراسر کشور از 30 مهر تا 3 آبان ماه برگزار می شود.

 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  انجمن سینمای جوان اردبیل یکی از دفاتری است که امسال با چهار اثر به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرده بود. سعیده عدلی، سرپرست این انجمن درباره علت‌های پیشرفت این استان نسبت به سال‌های گذشته را توضیح می‌دهد.
 • علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رییسیان را به عنوان کارگردان فیلم‌های بلند داستانی می‌شناسیم اما فعالیت اصلی او در مدیوم فیلم کوتاه در حوزه مستند است. او نزدیک به چهل فیلم کوتاه تهیه کرده و کارگردانی تعدادی از آن‌ها را هم خودش برعهده داشته. علیرضا رییسیان در زمان جنگ هم عکاس بوده است و درباره ساختار فیلم‌های مستند تا عکاسی نظرهایی دارد.
 • ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  دکتر حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، فیلمسازان کوتاه را نمایندگان مهم فرهنگ ایران معرفی کرد و تقسیم عادلانه امکانات سینمایی را مهم‌ترین هدف سازمان سینمایی دانست.
 • طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح جو مدرس و کارشناس سینما در باره ارزیابیش درمورد نحوه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره با حس و حال و شور و هیجان خوبی برگزارشد و جوان های فیلمساز با علاقه در جشنواره حضور داشتند و حضور جوان ها و علاقمندان در هر جشنواره ای به آن وزن و اهمیت می دهد. جشنواره بدون مخاطب فاقد اثر گذاری و کارکرد است.
 • غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  داریوش غریب زاده فیلمساز و کارشناس سینمای کوتاه در باره ارزیابیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت با امکانات مطلوب و کیفیت خوب پخش فیلم ها در حد استانداردی بود و شکل برگزاری جشنواره به نحوی بود که می شود آن را با جشنواره های الف جهانی مقایسه کرد و شرکت کننده ای ندیدم که از برگزاری جشنواره ناراضی باشد.
آخرین خبرها