پیام دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران

میرزاخانی دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ضمن دعوت از تمامی هنرمندان و فرهیختگان سینمای کوتاه کشور این جشنواره را محل کشف استعدادهای نوخیز در جامعه جوان سینمای ایران خواند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره، متن کامل پیام میرزاخانی به شرح زیر است:
به نام خدایی که ترسیم گر گل و زیبایی هاست ، خدایی که از روزگار ازل ، در کار گاه آفرینش نقش عشق را به ودیعت نهاد و پرتوی از آفرینندگی را و خلاقیت را به رسم التفات و هنروری به بندگانش بخشید.
سینمای ایران، امروز به برکات دستاورد جمهوری اسلامی دیگر مرزها را درهم نوردیده است و ترجمان گنجینه های تمدن، فرهنگ و شعور این دیار هنر خیز است و زبانش جهانگیر تا در گستره ای به وسعت جغرافیای عشق، باورمندی ، اصالت،هویتها و کوشش انسان برای بازگشت  به فطرت خویش را بسط و نشر دهد ...
تقارن سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و وزیدن رایحه خوش اعیاد فرخنده قربان و غدیر در این روزها فرصتی مناسب برای نگارگران هنر و سینماست و فرصتی مغتنم برای تبادل توانمندی اندیشه های متفاوت و اصالت های هویتی و فرهنگی هر قوم و دیاراست و باورمندی سینمای ایران را با رویکرد همه سلیقه ها و تجربه ها را در فرایند دیگر کشورها ترسیم و تبیین خواهد نمود.
شکوهمندی این جشنواره کشف استعداد های نوخیز در جامعه جوان سینمای ایران است با رویکردی دیگر و سیل این همه آثار رسیده که ما را به شگفتی وا می دارد. دریافت 4494 اثر از ایران سربلند و 109 کشور جهان مایه مباهات جشنواره است.
دیگر رخداد خوب در این سالهای اخیر خیل افزایش دیگر کشور هایی است که به میهمانان جشنواره پیوسته است، بخش مسابقه سینمای ایران و بین الملل ،چشم انداز سر زمین زیبای  ما، پرتوی ایمان،چراغ راه و بخش سینمای آسیا و جهان اسلام در بخش بین الملل چشم انداز وسعتی شگرف است و شگفت تا جوانمندی هنر و سینما را در بازجستی نو و ظرفیتی کم بدیل توام با رسالت سینمای انسان و اصالت فرهنگ ها تجسم و تصویر نمایند.
امروز پذیرش بیش از 2000هنرجو در رشته فیلمسازی و تولید صدها فیلم حرفه ای و آماتور در دفاتر کشور و برگزاری 103جشنواره در  طی یک سال، چشم انداز انجمن سینمای جوانان ایران را در بی کرانگی افقی روشن ترسیم می نماید و همه ما را به خطیر بودن رسالت در این راه ، آگاه ...
نظر پاک توان در رخ جانان دیدن        که درآیینه، نظر جز به صفا نتوان کرد
امید آنکه در سال حماسه سیاسی و اقتصادی  با توجه به مبانی  و منشورآیینی ایران اسلامی و با رویکردی اندیشمندانه و کوشنده تر از دیگر سالها  بتوانیم درعرصه سینمای کوتاه ایران مسوولیت خطیری را که بر دوش داریم به سر منزل مقصود به سلامت برسانیم.
جای آن است مقدم میهمانان ارجمند را  که از دور و نزدیک رنج راه را بر خویش هموارو آذین بخش این جشنواره بوده اند گرامی بداریم و از حضور پرمهرشان قدردانی نماییم بی تردید این همه آثار رسیده گنجی گرانسنک است که سالیان پس از جشنواره هم در دفتر خاطره های خوب هنر و فرهنگ به یاد خواهد ماند...
و رنج های  شبانه روزی همه همکاران خوبم برای برپایی این جشنواره بشکوه را پاس می دارم و امید آنکه کریم هستی بخش آنان را پاداش نیک دهاد وبرای همه شرکت کنندگان که موجب رونق زیبایی روح این جشنواره اند آرزوی بهروزی و کامیابی دارم.

هاشم میرزاخانی/دبیر جشنواره سی ام
مراسم افتتاحیه جشنواره روز دوشنبه 22 مهرماه از ساعت 19 در سالن شماره سه پردیس سینما ملت برگزار می شود.
سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از 22 تا 28 مهرماه در تهران پردیس سینما ملت و همزمان از 30 مهر تا 3 آبان در سراسر کشور برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  انجمن سینمای جوان اردبیل یکی از دفاتری است که امسال با چهار اثر به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرده بود. سعیده عدلی، سرپرست این انجمن درباره علت‌های پیشرفت این استان نسبت به سال‌های گذشته را توضیح می‌دهد.
 • علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رییسیان را به عنوان کارگردان فیلم‌های بلند داستانی می‌شناسیم اما فعالیت اصلی او در مدیوم فیلم کوتاه در حوزه مستند است. او نزدیک به چهل فیلم کوتاه تهیه کرده و کارگردانی تعدادی از آن‌ها را هم خودش برعهده داشته. علیرضا رییسیان در زمان جنگ هم عکاس بوده است و درباره ساختار فیلم‌های مستند تا عکاسی نظرهایی دارد.
 • ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  دکتر حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، فیلمسازان کوتاه را نمایندگان مهم فرهنگ ایران معرفی کرد و تقسیم عادلانه امکانات سینمایی را مهم‌ترین هدف سازمان سینمایی دانست.
 • طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح جو مدرس و کارشناس سینما در باره ارزیابیش درمورد نحوه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره با حس و حال و شور و هیجان خوبی برگزارشد و جوان های فیلمساز با علاقه در جشنواره حضور داشتند و حضور جوان ها و علاقمندان در هر جشنواره ای به آن وزن و اهمیت می دهد. جشنواره بدون مخاطب فاقد اثر گذاری و کارکرد است.
 • غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  داریوش غریب زاده فیلمساز و کارشناس سینمای کوتاه در باره ارزیابیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت با امکانات مطلوب و کیفیت خوب پخش فیلم ها در حد استانداردی بود و شکل برگزاری جشنواره به نحوی بود که می شود آن را با جشنواره های الف جهانی مقایسه کرد و شرکت کننده ای ندیدم که از برگزاری جشنواره ناراضی باشد.
آخرین خبرها