رئیس سازمان سینمایی به جشنواره فیلم کوتاه تهران پیام داد

دکتر حجت ا... ایوبی ریاست سازمان سینمایی کشور طی پیام به سی امین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفته است: جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، یک اتفاق مهم در رویدادهای فرهنگی ایران است؛ حرکتی است تاثیرگذار، در امتداد ریشه‌ها، اصول انقلابی و کالبد شکافی وضعیت موجود،افق‌ها و خطوط جدیدی که می تواند چراغ راه آینده سینمای پر افتخار ما را فروزان تر سازد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان، متن کامل پیام دکتر ایوبی به شرح زیر است:
 
باز هم بوی تازگی به مشام می رسد. بوی خوش جوانی و نو آوری و خلاقیت و شکوفایی. باز هم سینمای ایران دارد سی امین سال مهمانی باشکوه جوان با امید سرزمین اش را جشن می گیرد و برای رسیدن به سینمای ملی و هویت ایرانی اش گام بر می دارد.
باز هم سخن از سینمای جوان است و سینماگران فیلم کوتاه؛ سخن از رباعی سینمای ایران است؛رباعی سینمای ایران یعنی فیلم کوتاه که لبریز است از صداقت، سادگی، نوآوری، خلاقیت، جسارت و لبالب از انرژی و حرکت به نهایت یک اتصال کوتاه و به همین جهت پالایشگر. پس خالق رباعی سینمای ما، باید بکوشد و پیوسته در جست و جوی کشف و شهود، مکاشفه و تجربه عرصه های نو و کندوکاو درون و برون اینجا و آنجا و از خود، تا کلیت جهان باشند؛که اگر قدر بدانیم، شاهد شکوفایی نسلی و نسل هایی خواهیم بود، با حرف های گران سنگ برای جامعه ایرانی و جهان امروز. جهانی که این روزها، میزبان افتخارات همین خالقان رباعی سینمای ایران است و روز به روز و بیش از پیش به احترام فرزندان سینمای ایران، کلاه از سر بر می دارد.
از این رو، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، یک اتفاق مهم در رویدادهای فرهنگی ایران است؛حرکتی است تاثیرگذار، در امتداد ریشه ها، اصول انقلابی و کالبد شکافی وضعیت موجود،افق ها و خطوط جدیدی که می تواند چراغ راه آینده سینمای پر افتخار ما را فروزان تر سازد.امروز دیگر همه بر این باور رسیده اند که اهمیت این رویداد فرهنگی و نتیجه حاصل از آن،یعنی درخشش فیلمسازان آینده ما و ارتباط با مخاطب ایرانی و جهانی،چقدر می تواند گام استواری در تکوین و تعمیق هویت شرقی،ایرانی و اسلامی باشد. پس...
ما هم بسان جهانیان به احترام شما جوانان با اندیشه و متفکر سینمای ایران و خالقان رباعی عشق و زندگی،تمام قد می ایستیم و آرزو می کنیم شاهد شکل گیری جنبش نوینی در عرصه سینمای کوتاه ایران باشیم تا ثمره این نهال بارور و بالنده، زینت بخش سفره پهن آور و پر برکت سینمای ملی این دیار شود.
 
دکترحجت الله ایوبی/ معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی
 
سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از 22 تا 28 مهرماه در تهران پردیس سینما ملت و همزمان از 30 مهر تا 3 آبان در سراسر کشور برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  انجمن سینمای جوان اردبیل یکی از دفاتری است که امسال با چهار اثر به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرده بود. سعیده عدلی، سرپرست این انجمن درباره علت‌های پیشرفت این استان نسبت به سال‌های گذشته را توضیح می‌دهد.
 • علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رییسیان را به عنوان کارگردان فیلم‌های بلند داستانی می‌شناسیم اما فعالیت اصلی او در مدیوم فیلم کوتاه در حوزه مستند است. او نزدیک به چهل فیلم کوتاه تهیه کرده و کارگردانی تعدادی از آن‌ها را هم خودش برعهده داشته. علیرضا رییسیان در زمان جنگ هم عکاس بوده است و درباره ساختار فیلم‌های مستند تا عکاسی نظرهایی دارد.
 • ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  دکتر حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، فیلمسازان کوتاه را نمایندگان مهم فرهنگ ایران معرفی کرد و تقسیم عادلانه امکانات سینمایی را مهم‌ترین هدف سازمان سینمایی دانست.
 • طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح جو مدرس و کارشناس سینما در باره ارزیابیش درمورد نحوه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره با حس و حال و شور و هیجان خوبی برگزارشد و جوان های فیلمساز با علاقه در جشنواره حضور داشتند و حضور جوان ها و علاقمندان در هر جشنواره ای به آن وزن و اهمیت می دهد. جشنواره بدون مخاطب فاقد اثر گذاری و کارکرد است.
 • غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  داریوش غریب زاده فیلمساز و کارشناس سینمای کوتاه در باره ارزیابیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت با امکانات مطلوب و کیفیت خوب پخش فیلم ها در حد استانداردی بود و شکل برگزاری جشنواره به نحوی بود که می شود آن را با جشنواره های الف جهانی مقایسه کرد و شرکت کننده ای ندیدم که از برگزاری جشنواره ناراضی باشد.
آخرین خبرها