۹۹ کشور متقاضی شرکت در جشنواره فیلم کوتاه تهران

در حالی که تا ثبت نام در مهمترین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه در ایران و منطقه بیش از یک ماه فرصت باقی است در بخش بین الملل جشنواره 1895 فیلم از 99 کشور جهان شرکت کرده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هاشم میرزاخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با اعلام این خبر گفت: جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران مهمترین و بزرگترین جشنواره در عرصه فیلم کوتاه در کشور است که سالانه توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می شود.
دبیر جشنواره سی ام فیلم کوتاه تهران اضافه کرد: طی چهار دوره اخیر تلاش شد با فعال تر شدن حوزه بین الملل این جشنواره و مراوداتی که با حوزه فیلم کوتاه منطقه و جهان برقرار می شود شمار کشورهای شرکت کننده و همچنین علاقه مندان به حضور در جشنواره بیشتر شوند که مسلما این افزایش کمیت، موجب دست یابی به کیفیت برتر و امکان انتخاب آثار بهتری را برای جشنواره فراهم می نماید.
میرزاخانی  در ادامه  این مطلب گفت: با توجه به پایان مهلت ثبت نام در بخش بین الملل جشنواره سی ام که 19 خرداد می باشد هم اکنون با شرکت 1895 اثر از 99 کشور جهان روبرو هستیم که با آمار شرکت در جشنواره در سال گذشته و همین تاریخ حداقل 15% افزایش داشته است.
دبیر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در معرفی 5 کشور اول در استقبال از این جشنواره اعلام کرد: فرانسه تا کنون با 316 اثر، برزیل با 113 اثر ، آلمان با 79 فیلم، انگلستان با 70 و اسپانیا با 68 فیلم 5 کشور اول را تاکنون تشکیل داده اند که در مقایسه با سال گذشته  فرانسه، آلمان، اسپانیا، انگلستان و برزیل به ترتیب 5 کشور اول بوده اند.
رئیس هیات مدیره انجمن همچنین به اضافه شدن سه تندیس در بخش بین الملل اشاره کرد و گفت: به منظور تخصصی تر شدن بخش بین الملل جشنواره هم پای بخش ملی آن از این دوره سه تندیس و جایزه نقدی برای بخش های بهترین فیلمنامه، بهترین تصویربرداری و بهترین تدوین نیز در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل انجمن همچنین به برنامه ریزی بخشهای جدید در جشنواره فیلم کوتاه این دوره به مناسبت سی امین دوره آن اشاره کرد و گفت: به زودی برنامه های تدارک دیده شده برای سی امین دوره برگزاری جشنواره نیز اعلام خواهد شد.
سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران از 22 تا 28 مهرماه در تهران برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  انجمن سینمای جوان اردبیل یکی از دفاتری است که امسال با چهار اثر به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرده بود. سعیده عدلی، سرپرست این انجمن درباره علت‌های پیشرفت این استان نسبت به سال‌های گذشته را توضیح می‌دهد.
 • علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رییسیان را به عنوان کارگردان فیلم‌های بلند داستانی می‌شناسیم اما فعالیت اصلی او در مدیوم فیلم کوتاه در حوزه مستند است. او نزدیک به چهل فیلم کوتاه تهیه کرده و کارگردانی تعدادی از آن‌ها را هم خودش برعهده داشته. علیرضا رییسیان در زمان جنگ هم عکاس بوده است و درباره ساختار فیلم‌های مستند تا عکاسی نظرهایی دارد.
 • ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  دکتر حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، فیلمسازان کوتاه را نمایندگان مهم فرهنگ ایران معرفی کرد و تقسیم عادلانه امکانات سینمایی را مهم‌ترین هدف سازمان سینمایی دانست.
 • طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح جو مدرس و کارشناس سینما در باره ارزیابیش درمورد نحوه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره با حس و حال و شور و هیجان خوبی برگزارشد و جوان های فیلمساز با علاقه در جشنواره حضور داشتند و حضور جوان ها و علاقمندان در هر جشنواره ای به آن وزن و اهمیت می دهد. جشنواره بدون مخاطب فاقد اثر گذاری و کارکرد است.
 • غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  داریوش غریب زاده فیلمساز و کارشناس سینمای کوتاه در باره ارزیابیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت با امکانات مطلوب و کیفیت خوب پخش فیلم ها در حد استانداردی بود و شکل برگزاری جشنواره به نحوی بود که می شود آن را با جشنواره های الف جهانی مقایسه کرد و شرکت کننده ای ندیدم که از برگزاری جشنواره ناراضی باشد.