جهان اسلام در سی‌امین جشنواره فیلم کوتاه تهران

بهترین فیلم از میان فیلمهای کشورهای مسلمان تندیس و جایزه نقدی دریافت می کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان در بخش مسابقه بین الملل جشنواره  بخش جهان اسلام  که به فیلمهایی  که با رویکرد هنری نسبت به اصول راستین اسلام و براساس مفاهیم همانند عدالت، راستی و کمال، نقش آیین ها در زندگی امروزی و اعتقادات معنوی در ایجاد ارتباطات انسانی و همچنین با آروزی ساختن جهانی بهتر اختصاص دارد می پردازد،  در نظر گرقته شده است.
بهترین فیلم در این بخش علاوه بر تندیس جشنواره جایزه نقدی دریافت می کند.
کشورهای مالزی، ترکیه، افغانستان، بنگلادش، قزاقستان، پاکستان، قرقیزستان، مصر، قطر، امارات متحده عربی، مراکش، لیبی، سوریه، عراق، تونس، فلسطین، بحرین؛ بوسنی و هرزگوین، آلبانی، لبنان و اردن بیست  و یک کشورمسلمان بودند که با 146  فیلم، آثارشان را برای شرکت در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران  و این بخش ارسال نموده بودند که سال گذشته- سال 1390 -  این تعداد 112 فیلم بوده  و ترکیه همانند سال قبل  با 48 فیلم در صدر جدول بود در حالی که در سال 90 با 34 فیلم بیشترین اثر را به این بخش ارسال کرده بود.
سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 22 الی 28 مهر ماه 1392 در تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی برگزار می شود.
علاقه مندان تا 21 خرداد ماه فرصت دارند تا از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir نسبت به ثبت نام و  ارسال آثارشان اقدام نمایند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  انجمن سینمای جوان اردبیل یکی از دفاتری است که امسال با چهار اثر به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرده بود. سعیده عدلی، سرپرست این انجمن درباره علت‌های پیشرفت این استان نسبت به سال‌های گذشته را توضیح می‌دهد.
 • علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رییسیان را به عنوان کارگردان فیلم‌های بلند داستانی می‌شناسیم اما فعالیت اصلی او در مدیوم فیلم کوتاه در حوزه مستند است. او نزدیک به چهل فیلم کوتاه تهیه کرده و کارگردانی تعدادی از آن‌ها را هم خودش برعهده داشته. علیرضا رییسیان در زمان جنگ هم عکاس بوده است و درباره ساختار فیلم‌های مستند تا عکاسی نظرهایی دارد.
 • ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  دکتر حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، فیلمسازان کوتاه را نمایندگان مهم فرهنگ ایران معرفی کرد و تقسیم عادلانه امکانات سینمایی را مهم‌ترین هدف سازمان سینمایی دانست.
 • طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح جو مدرس و کارشناس سینما در باره ارزیابیش درمورد نحوه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره با حس و حال و شور و هیجان خوبی برگزارشد و جوان های فیلمساز با علاقه در جشنواره حضور داشتند و حضور جوان ها و علاقمندان در هر جشنواره ای به آن وزن و اهمیت می دهد. جشنواره بدون مخاطب فاقد اثر گذاری و کارکرد است.
 • غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  داریوش غریب زاده فیلمساز و کارشناس سینمای کوتاه در باره ارزیابیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت با امکانات مطلوب و کیفیت خوب پخش فیلم ها در حد استانداردی بود و شکل برگزاری جشنواره به نحوی بود که می شود آن را با جشنواره های الف جهانی مقایسه کرد و شرکت کننده ای ندیدم که از برگزاری جشنواره ناراضی باشد.
آخرین خبرها