نشست هماهنگی بخش «نگاه هنرمند» جشنواره همراه برگزار شد

نخستین نشست هماهنگی بخش «نگاه هنرمند» با حضور شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم و عکس همراه تهران و نیز جمعی از هنرمندان حاضر در این بخش برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» از جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، در این نشست که با حضور فرجاد خوشبین دبیر جشنواره، حسن علیزاده مدیر مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سیدفربد ناصرآبادی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره، حمید خانی دبیر اجرایی جشنواره، مهرداد اسکویی دبیر بخش فیلم، مهدی مقیم نژاد دبیر بخش عکس و تعدادی از هنرمندان بخش نگاه هنرمند برگزار شد، جزییات زمانبندی برگزاری جشنواره و شرایط فراخوان بخش «نگاه هنرمند» مطرح شد.
رییس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم و عکس همراه تهران در این نشست، دغدغه برگزار کنندگان این رویداد را خلاقیت و چگونگی ترویج آن در دنیای مدرن عنوان کرد.
سیدفربد ناصرآبادی با تشکر از حسن علیزاده مدیر مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به خاطر حرکت های بزرگی که وی در عرصه آموزش فرهنگ عمومی برای استفاده از موبایل برداشته گفت: به علت تفاوت در گونه و نگاه خلاقانه خود در عرصه هنر شناخته شده هستند و باید گروهی از افراد شاخص با پرداختن به این مبحث، خلاقیت را در میان مردم ترویج دهند.
وی موضوع بخش «نگاه هنرمند» را ˈنمای نقطه نظرˈ(پی او وی) هنرمند بیان و ابراز امیدواری کرد که سال آینده این جشنواره به صورت بین المللی برگزار شود.
هنرمندان حاضر در این نشست نیز در ادامه، درباره بخش «نگاه هنرمند» و نحوه برگزاری آن سووالاتی را مطرح و دیدگاه های خود را بیان کردند.
مهرداد اسکویی دبیر بخش فیلم جشنواره همراه تهران نیز به چند نمونه از ایده های جالب از توانایی های تصویری و صوتی گوشی های تلفن همراه اشاره کرد.
در بخش بعدی این نشست که به مدت سه ساعت و همراه با بحث های تخصصی ادامه داشت، فرجاد خوشبین دبیر جشنواره فیلم و عکس همراه تهران به ارائه توضیحاتی در خصوص جشنواره، بخش های مختلف آن و رویکرد آموزشی جشنواره پرداخت.
حمید خانی دبیر اجرایی جشنواره فیلم و عکس همراه تهران نیز زمان برپایی جشنواره را از سوم تا ششم اردیبهشت سال 1392 اعلام کرد و افزود: در پایان جشنواره، نمایش آثار را در دانشگاه های سراسر کشور خواهیم داشت. این برنامه از 10 تا 20 اردیبهشت ماه و به صورت همزمان به اجرا در می آید.
در این نشست کمال تبریزی، مرضیه برومند، رضا کیانیان، نیما بانکی، حبیب رضایی، پیمان معادی، صابر ابر، مهناز افشار، ماندانا کریمی، علی بازل به نمایندگی از بهرام رادان و جمعی از مسئولان مرکز رسانه های دیجیتال و نماینده حامیان جشنواره حضور داشتند.
مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم و عکس همراه تهران تا پایان اسفند 91 ادامه دارد و علاقه مندان می توانند آثار خود در زمینه عکس و فیلم موبایلی را از طریق سایت www.tfpf.mobi به جشنواره ارسال کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان جشنواره فیلم و عکس همراه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم و عکس همراه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران شب گذشته در در پردیس سینما گالری ملت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم هیات داوران بخش فیلم و عکس و هنرمندان شرکت کننده حضور داشتند و برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند.
 • باکیده: جشنواره همراه؛ زمینه‌ساز استفاده بهینه از تصاویر موبایلی

  باکیده: جشنواره همراه؛ زمینه‌ساز استفاده بهینه از تصاویر موبایلی

  از گوشی‌های تلفن همراه می‌توان برای ثبت تصاویری استفاده کرد که فقط یک بار ممکن است در زندگی فرد رخ بدهد. ناصر باکیده در گفت‌وگو با «پایگاه خبری فیلم کوتاه» گفت: رشد مقولات دیجیتال و پیشرفت در عرصه تولید ابزار و ادوات تصویری از قبیل دستگاه‌هایی مثل تلفن همراه، فضایی را در دنیا ایجاد کرده که امکان دسترسی به این ادوات را برای همه آسان‌تر کرده است.
 • خالدی: برگزاری جشنواره‌ موبایل نگاه ما را به دنیا عمیق‌تر می‌کند

  خالدی: برگزاری جشنواره‌ موبایل نگاه ما را به دنیا عمیق‌تر می‌کند

  برگزاری جشنواره‌های موبایلی، فیلمسازی و عکاسی را آسان‌تر کرده و اهمیت خلاقیت را در خلق آثار هنری دوچندان می‌کند. همین فکر کردن و خلاق بودن، هنرمندان را بیشتر از قبل به کمال نزدیک می‌کند.لقمان خالدی در گفت‌وگو با «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ضمن بیان این مطلب گفت: من فیلمسازی با موضوع موبایل را تجربه کرده‌ام و بحث جشنواره‌های موبایلی برایم بسیار جذاب است.
 • برگزاری نشست عکاسی «موبایلی و خیابانی» در جشنواره همراه

  برگزاری نشست عکاسی «موبایلی و خیابانی» در جشنواره همراه

  نخستین روز جشنواره فیلم و عکس همراه تهران با برگزاری یک کارگاه آموزش عکاسی توسط ریچارد کوچی هرناندز همراه شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» کوچی که از مشهورترین عکاسان موبایلی دنیا، تهیه‌کننده فیلم‌های چندرسانه‌ای و برنده جایزه امی است، عصر چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه در جشنواره همراه تهران به صورت ویدئو کنفرانس به سخنرانی در خصوص عکاسی موبایلی و خیابانی و تکنیک‌های این نوع عکاسی پرداخت.
 • کارگاه‌های جشنواره همراه تهران نمونه یک همایش ملی دانشگاهی

  کارگاه‌های جشنواره همراه تهران نمونه یک همایش ملی دانشگاهی

  گوشی‌های موبایل می‌توانند رسانه‌های خوبی در عرصه‌های مختلف اجتماعی باشند.حسن علی‌کرمی در گفت‌وگو با «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ضمن بیان این مطلب گفت: بحث عکاسی و فیلمسازی با موبایل، بحث نسبتا جدیدی در عرصه هنر است؛ چرا که این ابزار اخیرا برای خلق آثار هنری در اندازه و اشل خود مورد استفاده قرار گرفته است.
آخرین خبرها