هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

معاون فرهنگی و تربیتی جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به اینکه هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد بیان داشت: داشتن یک روحیه پاک می تواند اثر پاک تولید کند و هنرمندی که زمینه های لازم برای مسائل اعتقادی و دینی در او وجود دارد قطعا آثار سازنده ای را تولید می کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حجت الاسلام محمدرضا صالح در حاشیه برگزاری پنجیمن جشنواره نماز و نیایش طی گفتگویی با بیان اینکه شخصیت هنرمند و گرایش های فکری و پیشینه زندگی اش نقش موثری می تواند در تولید آثارش داشته باشد اظهارداشت: یک هنرمندی که پیشینه هنری و معیارها و ارزشهای هنری دینی قوی دارد قطعا آثاری را که تولید می کند بسیار قوی است و معیارها و ملاک های هنری و دینی در آثار او قابل مشاهده است.
معاون فرهنگی و تربیتی جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به اینکه هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد بیان داشت: داشتن یک روحیه پاک می تواند اثر پاک تولید کند و هنرمندی که زمینه های لازم برای مسائل اعتقادی و دینی در او وجود دارد قطعا آثار سازنده ای را تولید می کند.
وی ابراز داشت: هنرمندی که به دنبال آثار فاخر دینی و مذهبی استٰ در تولید این آثار هنری که تحقیق می کند قطعا دراین میان خود نیز تحت تاثیرقرارمی گیرد و درابتدا تولید این محصول برروح خودش اثرگذار خواهد بود.
وی با یبان اینکه بسیاری از مفاهیم دینی قابل تجسم هستند و ما می توانیم  آنها را درقالب های مختلف ازجمله فیلم و عکس به تصویر بکشیم گفت: به عنوان مثال خشوع در نماز اگرچه قلبی است ولی وقتی این خشوع در نماز؛ در اجزای  بدن فرد نماز گذار مشاهده می شود بسیار موثر است.
حجت الاسلام صالح  با اشاره به اینکه برخی از مفاهیم دینی  در ذهن افراد ماندگاری تصویری  دارند افزود: هرچه قدر هنرمند بتواند ماندگاری  ابعاد دینی را خوب به تصویر بکشند در تبلیغ دینی و ایجاد ارتباط موثر موفق تر خواهند بود.
وی ادامه داد: معرفی الگوهای دینی نیز می توانند در تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان و افراد جامعه موثر باشند.
پنجمین جشنواره ملی نماز ونیایش توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از 2 تا 5 بهمن ماه در قم و سراسر کشور برگزار شد.

مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مسعود زنده روح مدرس عکاسی و داور دوره دوم جشنواره ملی عکس ایران در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره در مورد کیفیت نمایشگاه عنوان کرد: در دوره اول با حجم گسترده ای از عکس روبه رو بودیم و تقریبا قسمت اعظم این عکسها از آرشیو عکاسان به نمایشگاه ارسال می شد. موقعی که برگزاری نمایشگاه تداوم پیدا می کند، طبیعتا با کاهش عکس روبه رو می شویم و باید به فکر تولید عکس باشیم  که تبدیل به مسئله مهمی می شود.
وی با تاکید بر رویکرد گسترده عکاسان به عکاسی طبیعت ایران افزود: در برخی از فصل ها مثل زمستان تعداد عکس های طبیعت به واسطه بارش برف و باران زیاد تر می شود و البته در طبیعت چهار فصل ایران در تابستان هم مجال و فرصت زیادی برای عکاسی وجود دارد و باید عکاسان به تنوع اقلیمی کشورمان توجه بیشتری داشته باشند. عکاسی از طبیعت بر خلاف ظاهر سهل الوصولش کار دشواری است.
برای مردم ایران عکاسی طبیعت جذابیت دارد. از هم اکنون باید عکاسان به فکر تولید عکس برای سومین دوره باشند و برای برگزاری دوره های بعد برنامه ریزی مدون و کارشناسی شده ای داشته باشیم.
جشنواره ملی عکس ایران روز گذشته در موسسه فرهنگی و هنری صبا به کارخود پایان داد و برای برپایی مجدد به باغ موزه قصر منتقل شد.
این جشنواره توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از 24 دی تا 7 بهمن ماه در تهران برگزار گردید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
 • میرزاخانی به جشنواره نماز و نیایش پیام داد

  میرزاخانی به جشنواره نماز و نیایش پیام داد

  موهبت برگزاری جشنواره نماز و نیایش در ام القرای وادی اسلام کاری بس بشکوه و متبرک است مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در آستانه افتتاح پنجمین دوره برگزاری جشنواره ملی نماز و نیایش طی پیامی به این جشنواره گفت:تداوم جشنواره های نماز و نیایش یعنی استحکام سنگرهایی که سر بازان سینمای جوانان ایران در منشور عشق سر لوحه کار خویش قرار داده اند.