معرفی داوران بخش فیلمنامه جشنواره «نماز و نیایش»

با دریافت  272 فیلمنامه جشنواره نماز و نیایش وارد مرحله داوری شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین این جشنواره با دریافت 272 فیلمنامه از سراسر کشور در دو بخش آزاد و ویژه «اقتباس ادبی از متون کهن ایرانی و اسلامی – قصص قرآن و احادیث و روایات» و به منظور کشف استعدادهای جوان در زمینه فیلمنامه نویسی و با توجه به اهمیت این حوزه به عنوان زیرساخت تولید فیلم در چهارشاخه داستانی، مستند،پویانمایی و تجربی آثار رسیده را با حضور سه کارشناس و فیلمنامه نویس مورد بررسی قرار می دهد.
حسن نجاریان، تیرداد سخایی و محمود سالاری سه نفر از اعضای کمیته انتخاب و داوری آثار پس از مطالعه آثار رسیده جوایز خود را به شرح ذیل به برگزیدگان اهدا می‌کنند:

1-تندیس جشنواره و مبلغ هفت میلیون ریال به بهترین فیلمنامه به عنوان نفر اول
2-دیپلم افتخار جشنواره و مبلغ  پنج میلیون ریال به عنوان نفر دوم
3-لوح تقدیر جشنواره و مبلغ سه میلیون  ریال به عنوان نفر سوم
تبصره: فیلمنامه های منتخب براساس ضوابط تولید توسط انجمن سینمای جوانان ایران از حمایت از  تولید برخوردار خواهند شد.

جایزه بخش ویژه
تندیس جشنواره و مبلغ  هفت میلیون  ریال جایزه نقدی به همراه حمایت از تولید اثر فوق براساس ضوابط اعلام شده.
هیات داوران می توانند علاوه بر جوایز مذکور، حداکثر چهار دیپلم افتخار به آثار برتر اهدا کنند.
تیرداد سخایی متولد دزفول، کارشناس هنرهای دراماتیک و کارشناس ارشاد از امریکا، وی به عنوان مدرس در دانشکده صداوسیما و کارشناس مسئول امور سینمایی ارشاد استان تهران فعالیت دارد.او ترجمه کتاب راز قطعه سرخ و چاپ کتابهای آموزشی فیلمنامه نویسی و نگارش فیلمنامه را در کارنامه هنری خود دارد. از فیلمنامه های نوشته شده توسط وی میتوان به آلما، سرب و هوای تازه اشاره کرد.
حسن نجاریان متولد تهران، کارشناس سینما با گرایش فیلمنامه نویسی است وی به عنوان مدیر صحنه و دستیار اول کارگردان و برنامه ریز فعالیت داشته و امروز به عنوان قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در این بنیاد مشغول به کار است.
محمود سالاری متولد تهران کارشناس ارشد رشته ادبیات نمایشی و مدرس دانشگاه و معاون امور دانشجویی دانشکده صداوسیما و مشاور معاون امور فرهنگی و مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی را در کارنامه اجرایی خود دارد.
پنجمین جشنواره ملی نماز ونیایش به روایت دوربین توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قم از 2 تا 5بهمن ماه در قم برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها