اکبرلو: در ساخت فیلم دینی باید به ظرائف سینما توجه کرد

در فیلم مذهبی باید حس معنوی و دینی به مخاطب منتقل شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» منوچهر اکبرلو کارشناس، منتقد و صاحب نظر سینما در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره ملی نماز ونیایش به روایت دوربین  درباره اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: اگراز نشان دادن ظاهری این نوع مفاهیم در قالب فیلم فاصله بگیریم و به ویژگی ها و  شرایط رسانه سینما توجه داشته باشیم، طبیعی است می توان به خوبی مفاهیم دینی و نیایشی را منتقل کرد. این منتقد با تاکید بر وضعیت کیفیت فیلم های دینی عنوان کرد: برخی از این فیلمها فقط به جنبه ظاهری و بیرونی مفاهیم دینی توجه دارند. بسیاری از فیلم های دینی مضمون گرا هستند واز ظرائف رسانه سینما غافل می شوند. در نتیجه در نهایت با یک فیلم مذهبی روبه رو هستیم اما حس معنوی و دینی به مخاطب منتقل نمی شود.
اکبرلو با تاکید بر این مطلب که نمی توان به جنبه های ظاهری فیلم های دینی بسنده کرد تصریح کرد: اگر بخواهیم با این رویکرد به فیلم های دینی نگاه کنیم. نمی توانیم به راهکاری مهم و جدی دسترسی پیدا کنیم و گستره اثر گذاری فیلم های دینی گسترده و فراگیر نمی شود.
این صاحب نظر با اشاره به جذب فیلمسازان صاحب اندیشه و تفکر برای ساخت این نوع فیلم ها افزود: برای حضور گسترده و موثر فیلمسازان نباید این تلقی وجود داشته باشد که برخی از فیلمسازان فقط می توانند فیلم دینی بسازند و به تعبیری نباید بحث خودی و غیر خودی را در این میان مطرح کرد. برای همه فیلمسازان که شایستگی فیلمسازی در این موضوع مهم را دارند باید بستر سازی لازم را انجام داد تا در این حوزه فیلم های خوب دینی بسازند.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از 2 تا 5 بهمن ماه در قم برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها