هدایت جشنواره‌های دینی به سمت محتواگرایی ضروری است

کارگردان فیلم سینمایی هاوار گفت: باید در برگزاری جشنواره های فیلم دینی آثار ارسالی را به سمت محتوا گرایی هدایت کنیم.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری پنجمین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، کیوان داودیان در گفت‌و گو با ستاد خبری جشنواره با بیان اینکه جامعه امروزی بیش از گذشته به فیلم‌های کوتاه نیازمند است اظهار کرد: فیلم کوتاه در یک مقطع زمانی برشی از زمان است که تمام حادثه دریک لحظه رخ می‌دهد.
وی با بیان اینکه جذابیت‌های سینما رو به افزایش است تصریح کرد: مخاطب در شرایط کنونی زمان فراوانی برای تماشای فیلم‌های بلند ندارد و نسبت به دیدن فیلم های کوتاه علاقه بیشتری نشان می‌دهد.
کارگردان فیلم سینمایی هاوار به مزیت‌های فیلم کوتاه اشاره و ابراز کرد: فیلم کوتاه می‌تواند با توجه به رساندن پیام اصلی داستان به مخاطب تاثیر بیشتری در فرهنگ یک جامعه داشته باشد.
این هنرمند برجسته با بیان اینکه نباید جایگاه فیلم‌های بلند را در جامعه امروز نادیده بگیریم ابراز داشت: برخی پیام‌ها را نمی‌شود در قالب یک فیلم کوتاه و برش زمانی به مخاطبان انتقال داد که به همین دلیل باید از فیلم بلند استفاده کرد.
داودیان بیان کرد: ساخت فیلم‌های کوتاه توسط هنرمندان باید به صورت تخصصی پی‌گیری شود تا هنر ساخت فیلم‌های کوتاه در جامعه به یک صنعت تبدیل شود.
کارگردان فیلم داستانی تپه شنی ادامه داد: هنگامی که تولید یک فیلم کوتاه به صورت تخصصی پی‌گیری شود اشتیاق بیشتری برای ساخت اینگونه فیلم‌ها را در جامعه شاهد هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ساخت فیلم‌های کوتاه با مضمون دینی اشاره و ابراز داشت: هنرمندان در تولید فیلم‌های دینی باید دقت کنند از شعار‌ زدگی در آثار خود خودداری کنند.
داودیان با تاکید بر اینکه ساخت فیلم‌های تخصصی به ویژه فیلم‌های دینی از جذابیت ویژه‌ای برخوردار هستند گفت: با ایمان داشتن به درک مخاطب وانتقال پیام در لایه‌های پنهانی فیلم می‌شود به تولید آثاری جذاب و پرمحتوا اقدام کرد.
کارگردان سریال تلویزیونی مجتمع مهربانی در ادامه به برگزاری جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین در قم اشاره و تصریح کرد: باید گزینش آثار ارسالی به جشنواره‌های دینی به سمت محتوا گرایی هدایت کرد.
جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین در پنجمین مرحله خود به صورت سراسری توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از دوم تا پنجم بهمن ماه سال جاری در استان قم برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها