بهمنی: جشنواره ملی نماز و نیایش باید فراگیر تر برگزار شود

با برگزاری جشنواره است که فیلمسازان و مخاطبان می توانند زوایای جدیدی از مباحث دینی و نیایشی را ببینند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حبیب الله بهمنی فیلمساز سینمای ایران در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره ملی نماز ونیایش به روایت دوربین در باره  چگونگی ترویج فرهنگ نیایش با برگزاری جشنواره عنوان کرد: این نوع جشنواره ها یک مشوق و پشتیبان برای جوان های فیلمساز هستند که بروند برای ساخت فیلم هایشان تحقیق و پژوهش انجام بدهند و بر آیند این تحقیقات و مطالعات را با تلفیق برداشت و شناخت خودشان در قالب فیلم به مخاطب عرضه کنند.
سازنده سیب و سلما با تاکید بر آشنا شدن فیلمسازان و مخاطبان در طول برگزاری جشنواره نماز و نیایش با مباحث فکری سایرکارگردانها افزود: با برگزاری جشنواره است که فیلمسازان و مخاطبان جشنواره می توانند زوایای جدیدی از مباحث دینی و نیایشی را ببینند.
بهمنی ضمن تاکید بر آزاد گذاشتن فیلمساز در حین ساخت فیلمش خاطر نشان کرد: برای ساخت فیلم نمی توان دستور العمل صادر کرد. فیلمسازی می تواند با ساختار مستند، گزارشی و یا داستانی فیلمش را بسازد و فیلمساز دیگر رویه دیگری را در پیش بگیرد. این مسئله اشکالی ندارد نکته مهم ارائه مفهومی است که فیلم ساز قصد ارائه آن را به مخاطب دارد. با آزادی عمل است که می توانیم شاهد ساخت فیلم های ارزشمند در این حوزه باشیم.
این کارگردان با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره گفت: باید مسئولان در برگزاری جشنواره هدف گذاری مناسب و دارای کارکرد را انجام بدهند. جشنواره موضوع متعالی را برای برگزاریش مورد استفاده قرار داده است و سعی در فراگیرترشدن برگزاری جشنواره باید مورد رویکرد جدی متولیان جشنواره قرار بگیرد.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از 2 تا 5 بهمن ماه در قم برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها