اسلاملو: قدرت سینما در انتقال مفاهیم دینی غیر قابل انکار است

محمد رضا اسلاملو مستندساز، فیلمساز و کارشناس سینما در باره تاثیرات برگزاری جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین عنوان کرد: سینما رسانه ای فراگیر و موثر در انتقال تمام مفاهیم و موضوعات است. عصر حاضر عصر تاثیر گذاری مدیوم سینما است که نباید از آن غافل بود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوان، سازنده جعبه سیاه با تاکید بر مظهر تمدن امروز بودن سینما افزود: سینما در حال حاضر تعاریف جدیدی برای تمدن ارائه می کند و یک دنیای مجازی است که مردم همچون در یک آئینه خودشان را می بینند ومی توانند در آن حضور هم داشته باشند. بنابراین ابزار سینما و قدرتش بی نظیر است و باید در انتقال مفاهیم دینی و نیایش از آن بهره برداری کرد.
اسلاملو در ادامه سخنانش با اشاره به استفاده از راهکارهایی مناسب و اثر گذار در انتقال مفاهیم دینی در قاب تصویر خاطر نشان کرد: هنوز تا تصویر کردن ایده ال مفاهیم دینی و نیایشی فاصله زیادی داریم و باید مسئولین در این راه گام بردارند و تلاش کنند راههای جدید را بیازمایند و از فیلم سازانی که در این حوزه فعالیت می کنند حمایت های لازم را انجام بدهند.
این مستند ساز با تاکید بر اهمیت مقوله دین، دین باوری، تقویت ایمان و سایر امور متعالی افزود: برگزاری جشنواره نماز و نیایش قطعا با هدف گذاری درست و با برنامه می تواند در این راه گامهای موثری بردارد.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از 2 تا 5 بهمن ماه توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس در قم برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها