رشتیان: نماز و نیایش یک موضوع ارزشمند برای برگزاری جشنواره

سعید رشتیان در باره برگزاری جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین و تولید فیلم های دینی عنوان کرد :تاثیر گذاری یک جشنواره بستگی به کیفیت آثاری دارد که در آن حضور دارند و این فیلمها بر آیند سیاست های برگزار کنندگان جشنواره مربوطه هستند. در این جشنواره هم یک موضوع متعالی و ارزشمند با عنوان نماز و نیایش مورد تاکید است و نشان از ارزشمند بودن جشنواره به مخاطب می دهد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تهیه کننده با اشاره به دشوارهایی فیلم سازی در حوزه نماز  نیایش افزود : فیلم سازی که قصد فیلم سازی در این حوزه را دارد باید شناخت کاملی از نماز ونیایش و ارتباط معنوی انسانها با خداوند داشته باشد. سیاست گذاری متولیان جشنواره هم باید در حد نام و شانیت جشنواره باشد.
رشتیان با تاکید بر پرداختن هنرمندان و فیلم سازان به مقوله نیایش در فیلمهایشان گفت: استفاده از لایه های داستانی و در قالب این طرح موضوع را مطرح کردن، باعث ارتباط بهتر مخاطبان با فیلم می شود. توجه نکردن فیلم سازان به ارائه متفاوت نیایش در ساختار فیلم می تواند باعث شود که فیلم ساخته شده شعاری و کلیشه ای بنظر برسد و این آفت بسیار مهمی در حوزه سینمای دینی است.
این تهیه کننده با اشاره به دشوار بودن تولیدو تهیه فیلمهای دینی تصریح کرد: تهیه کنندگانی که به سراغ تولید فیلم دینی می روند باید با دقت در این حوزه کار کنند و از عواملی استفاده کنند که در این حوزه دارای شناخت و معرفت هستند واین رویکرد می تواند منجر به تولید فیلمهای موفقی بشوند.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از 2 تا 5 بهمن ماه در قم برگزار می شود.
علاقه مندان جهت شرکت در جشنواره تا 27 آبان از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir مهلت دارند تا در سه زیر مجموعه فیلم کوتاه، عکس و فیلمنامه ثبت نام نمایند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها