جوایز جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین اعلام شد

جوایز پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» یکصدوسی میلیون ریال جایزه نقدی به همراه حمایت از تولید 6 فیلم کوتاه و 4 فیلمنامه منتخب جوایز این جشنواره است.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از تاریخ 2 تا5 بهمن ماه سال 1391 به مدت چهار روز در استان قم شهرستان قم  توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان در جهت اعتلای جایگاه والای نماز و نیایش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی، تقویت مبانی فرهنگ عمومی مبتنی بر باورها و ارزشهای دینی و به کارگیری ابزارهای هنری ارایه ی آفرینش های جذاب در حیطه ی موضوعات دینی و پرداختن به امر معنوی نماز و نیایش به منزله یکی از جلوه های بی بدیل روحی انسان توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در سه بخش فیلم کوتاه ، فیلمنامه و عکس برگزار می شود.

موضوعات
1-نگاه ژرف، عمیق و هنرمندانه به معبود
2-بررسی ابعاد بی کران معنوی نماز و نیایش
3-نماز و نیایش در زندگی مردم و اثرات فرهنگ ساز آن در جامعه
4-تاثیرگذاری رفتارهای دینی خانواده بر فرزندان
5-عوامل و شیوه های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز
6-نماز و نمازخوانی در اجتماعات (مدارس – مساجدو...) و نقش نماز در ایجاد وحدت و یکپارچگی
7-رشد فضایل اخلاقی و اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر در ترویج نماز و نیایش
 
بخش های جشنواره
جشنواره در 3 بخش مسابقه فیلم کوتاه ، عکس و فیلمنامه برگزار می شود.
این جشنواره در پنجمین دوره برگزاری خود یکصدوسی میلیون ریال جایزه نقدی و تندیس جشنواره را به 15 برگزیده در سه بخش فوق اهدا می نماید.
شایان ذکر است از شش فیلمساز برتر جشنواره و چهار فیلمنامه منتخب جهت ساخت اثر نیز حمایت مالی خواهد شد.
علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره تا 27 آبان ماه فرصت دارند تا از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir نسبت به ثبت نام و شرکت در جشنواره اقدام نمایند.

علی قلمسیاه: برگزاری جشنوار ه در میان جوانها ایجاد انگیزه می کند
یک عکس خوب و با تفکر  می تواند حتی از یک فیلم بر مخاطب اثر گذاری بیشتری داشته باشد. 
علی قلم سیاه درباره برگزاری این جشنواره گفت: هر تلاش و حرکت فرهنگی که در حوزه عکاسی انجام می شود موثر و در خور تقدیر است و میتواند ایجاد یک انگیزه در بین جوانان عکاس کند و رقابت عکاسان بایکدیگر در جشنواره باعث رشد کیفی کارهایشان میشود.
این عکاس با اشاره به تبعات دیگر برگزاری جشنواره عنوان کرد: در طول برگزاری جشنواره اتفاقات موثر دیگری مثل برگزاری نمایشگاه جلسات نقد و بررسی انجام می شود که بسیار مورد نیاز و ضروری است و البته اگر جلسات نقد و بررسی با حضور افراد کار بلد و با تجربه برگزار شود می تواند تبعات مثبتی داشته باشد.
قلم سیاه با اشاره به این مطلب که بعد از خاتمه جشنواره بهتر می توان در باره کیفیت برگزاریش اظهار نظر کرد عنوان کرد: با برگزاری جشنواره است که می توان با نگاه منصفانه در مورد آن قضاوت انجام داد. بهر حال در برگزاری مطلوب یک جشنواره چاپ کتاب، چیدمان عکسها، چاپ پوستر و بورشور مسئله تعیین کننده و قابل اعتنایی است.
این عکاس با اشاره به اثر گذاری یک عکس در انتقال مفهوم به مخاطب تصریح کرد : مثلی است که می گویند مثلدر باش، کم وبا ارزش این مثل مصداق اثر گذاری یک عکس خوب و با تفکر است که می تواند حتی از یک فیلم بر مخاطب اثر گذاری بیشتری داشته باشند.
دومین جشنواره ملی عکس ایران توسط انجمن سینمای جوانان ایران از 24 دی ماه تا 7 بهمن ماه در موسسه فرهنگی و هنری صبا به دبیری هاشم میرزاخانی برگزار می شود.
علاقه مندان جهت شرکت در جشنواره تا روز شنبه 27 آبان ماه فرصت دارند از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir اقدام نمایند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها