فیلمسازان باید به مفهوم درست نماز و نیایش در فیلم‏ها بپردازند

ابوالفضل جلیلی فیلم ساز سینمای ایران در باره تاثیرات برگزاری این جشنواره عنوان کرد: اگر جشنواره و فیلمهایی که درآن حضور دارند به محتوا و مضمون نماز در فیلمها بپردازند نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ نماز و نیایش در جامعه دارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سازنده بهار با اشاره به توجه فیلمسازان جوان به فرم گرایی افزود: این جوانان فیلم ساز به جای آنکه بیشتر به مفاهیم نماز و نیایش در فیلم هایشان بپردازند فقط جنبه های فرم گرایی برایشان در اولویت قرار دارد و باید جشنواره در سیاست گذاری هایش به این مسئله توجه کند.
سازنده  دت یعنی دختر  با اشاره به اهمیت ارائه درست فرهنگ نماز در فیلمها تاکید کرد: فیلم سازی که به سراغ موضوع نماز و نیایش در فیلمش می رود باید به شیوه صحیحی به این مسئله بپردازد. پرداخت ظاهری و شعاری هیچ تبعات مثبتی ندارد و در حکم یک ضد تبلیغ عمل می کند.
جلیلی در بخش دیگر از سخنانش ضمن تاکید تبعات مثبت برگزاری جشنواره نماز و نیایش تصریح کرد: جوان فیلمساز که قصد فیلمسازی در این حوزه را دارد باید خودش در ابتدا فلسفه نماز و نیایش را بفهمد و در ادامه بخواهد آن را در فیلمش به مخاطب عرصه کند. اتفاقاتی که نماز خواندن درست در روح و روان آدمی می گذارد باید در فیلمها به آن پرداخته شود . پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان قم از 2 تا 5 بهمن ماه در قم برگزار می شود.
علاقه مندان تا 27 آبان ماه جهت ثبت نام و شرکت در جشنواره در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir  فرصت دارند.

فرزاد هاشمی:باید برگزاری جشنواره ملی عکس ایران - طبیعت را به فال نیک گرفت
 فرزاد هاشمی عکاس و مدرس رشته عکاسی در باره اهمیت برگزاری این جشنواره عنوان کرد: در حوزه عکس و عکاسی جشنواره های محدودی در کشور برگزار می شود و باید برگزاری جشنواره ملی طبیعت را به فال نیک گرفت و از آن حمایت های لازم را انجام داد.
این عکاس با اشاره به نحوه برگزاری جشنواره تصریح کرد: اگر هدف صرف برگزاری جشنواره و استفاده آماری باشد جشنواره نمی تواند کارکردهای زیادی داشته باشد. برگزاری جشنواره باید توام با فکر ، اندیشه و پشتوانه قوی آموزشی باشد.
هاشمی با اشاره به برپایی نمایشگاه های عکاسی افزود: برگزاری نمایشگاه های عکاسی در بین جوانان عکاس ایجاد انگیزه می کند و باعث تشویق آنها می شود.
هاشمی با تاکید بر نیت خیر انجمن سینمای جوانان ایران در برگزاری جشنواره ملی طبیعت عکس متذکر شد : اگر در برگزاری جشنواره به عنصر آموزشی توجهی نشود، نمی توانیم به اثرات برگزاری جشنواره خوشبین باشیم. کارگاه های آموزشی در هر جشنواره معظمی یکی از رویکردهای اصلی آن جشنواره است.
این عکاس با توجه به تاثیرات یک قطعه عکس تاکید کرد: یک عکس خوب که با اندیشه گرفته شده باشد حتی می تواند ازیک فیلم سینمایی هم در انتقال بهتر مفهوم به مخاطب کمک کند و باید به این هنر توجه خاصی انجام داد.
دومین جشنواره ملی عکس ایران توسط انجمن سینمای جوانان ایران 24 دی ماه در تهران موسسه فرهنگی و هنری صبا به دبیر هاشم میرزاخانی برگزار می شود.
علاقه مندان تا 20 آبان ماه فرصت دارند جهت شرکت در جشنواره از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir ثبت نام نمایند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها