چند خبر از جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین

رهبر معظم انقلاب هم به استفاده از مضامین دینی در فیلمها تاکید دارند
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» فرج الله سلحشور کارگردان و بازیگر سینما در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره ملی نماز ونیایش به روایت دوربین در باره تاثیرات برگزاری این جشنواره عنوان کرد: برگزاری جشنواره باعث ایجاد انگیزه و نشاط در بین فیلم سازان و به خصوص جوانان می شود. البته معتقدم نباید به این موضوع به این مهمی در خصوص عبادت فقط در یک مدت زمان محدود و خاص پرداخته شود.
سازنده یوسف پیامبر با تاکید بر جایگاه معنوی این نوع جشنواره ها گفت: باید با بستر سازی در تولید همه فیلمها به ترویج فرهنگ نماز و نیاش به خصوص  در بین جوانها اقدام کنیم و عنصر تصویر می تواند در بین جوانها اثر گذاری بیشتری برای انتقال مفاهیم داشته باشد.
بازیگر پرواز در شب با اشاره به اینکه مسئولین فرهنگی با سیاست گذاری درست باید فیلمسازان را به استفاده از مفاهیم دینی در فیلمهایشان بهره برداری کنند افزود: اگر به ارزش های الهی و معنوی نپردازیم با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن مواجه می شویم. وظیفه ما فیلم سازان است که با پرداختن به موضوعات دینی در فیلم هایمان توجه خاصی داشته باشیم.
وی با اشاره به دیدگاههای رهبر معظم انقلاب در باره سینما گفت: اگر در گفته های مقام معظم رهبری دقت می شد متوجه می شدید که ایشان تاکید کردند که باید به ارزش های اسلامی و دینی در فیلمهایمان توجه داشته باشیم تا بتوانیم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن مقابله کنیم. باید به این توصیه های مقام معظم رهبری توجه خاصی داشته باشیم.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از 2 تا 5 بهمن ماه توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در قم برگزار می شود.
ثبت نام در جشنواره در سه بخش فیلم کوتاه، عکس و فیلمنامه تا 27 آبان ماه از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir ادامه دارد.

مجتبی آقایی: جشنواره طبیعت عکس ایران می تواند استعدادهای جدید را معرفی کند
جشنواره درفرآیند نظام ارزشیابی هر رشته هنری می تواند نقش کلیدی و مهمی داشته باشد
مجتبی آقایی کارشناس عکاسی در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره ملی عکس ایران در مورد تاثیرات برگزاری جشنواره بر رشد و اعتلای عکاسی گفت : جشنواره درفرآیند نظام ارزشیابی هر رشته هنری می تواند نقش کلیدی و مهمی داشته باشد و توجهات را به سمت هنر مورد نظر جلب کند. جشنواره می تواند در معرفی الگوهای برتر نقش تعیین کننده ای داشته باشد.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به امکان آسیب شناسی وجوهات مختلف عکس در حین برگزاری جشنواره تاکید کرد: برگزاری جشنواره عکس طبیعت باعث می شود بفهمیم در چه بخش هایی قوت داریم و در چه بخش های دچار کاستی هستیم. جشنواره می تواند استعدادهای جدید را معرفی کند.
آقایی با تاکید بر بار آموزشی جشنواره تصریح کرد: حضور عکاسان جوان  در جشنواره و در بخش کارگاه های آموزشی می تواند بار آموزشی زیادی به همراه داشته باشد و یکی از مولفه های آموزش در عکاسی دیدن عکس های زیادی است که با حضور در جشنواره این خواسته تامین می شود و مشاهده تکنیک و تجربه های نو عکاسان  با حضور در جشنواره به دست می آید. 
این کارشناس با تاکید بر ارزش های رقابت افزود: رقابت باعث افزایش کیفیت کاری عکاسان جوان می شود و باید به این مسئله توجه داشته باشیم .
دومین جشنواره ملی عکس ایران با موضوع طبیعت زیبای ایران توسط انجمن سینمای جوانان ایران 24 دی ماه در تهران برگزار می شود.
علاقه مندان می توانند جهت شرکت در جشنواره از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir تا 20 آبان ماه اقدام نمایند.

 
حمایت از ساخت آثار 110 ثانیه‌ای در جشنواره ملی  نماز و نیایش به روایت دوربین
مدیر اجرایی جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین گفت: از ساخت آثار بخش 110 ثانیه‌ای حمایت مالی می‌شود.
علی بیطرفان در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره با بیان اینکه شمارش معکوس تا پایان دریافت آثار ارسالی به جشنواره آغاز شده است اظهار کرد: امسال تمهیدات ویژه‌ای برای حمایت از تولید آثار 110 ثانیه‌ای شده است. وی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این بخش می‌توانند طرح  خود را در یک صفحه یک رو به شماره 7737115 0251ارسال کنند.
بیطرفان ادامه داد: طرح‌ها پس از ارسال اثر به دبیرخانه به سرعت مطالعه می‌شوند و دو روز بعد به صاحبان طرح پاسخ نهایی داده خواهد شد. مدیر اجرایی جشنواره نماز و نیایش گفت: طرح‌های ارسالی باید همراه با ذکر مشخصات صاحبان طرح ارسال شوند. وی ادامه داد: کسانی که قصد دارند آثار خود را در بخش ویژه 110 ثانیه‌ای شرکت دهند می‌توانند فیلمنامه خود را به دبیرخانه ارسال کنند. خاطرنشان می‌شود پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از 2 تا 5 بهمن ماه در قم برگزار و آخرین مهلت ثبت نام آثار 27 آبان ماه از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir اعلام شده است

 
فیلم می تواند عامل مهمی برای جلب نظر نوجوان به نماز و عبادت باشد
سعید رجبی فروتن کارشناس و مدیر سینمایی در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین  در باره برگزاری جشنواره و تاثیرات آن متذکر شد: نیایش ومصداق عالیه آن نماز به عنوان یکی از عالی ترین تجلیات ارتباط انسان با خداوند است وهر گونه فعالیت فرهنگی و هنری که بتواند عمق و ژرفای این آیین عبادی را به نمایش در بیاورد درخور توجه و شایان تقدیر است.
وی با تاکید بر این مسئله که جشنواره نماز و نیایش یکی ازمعدود جشنواره های موضوعی با این عنوان است تاکید کرد : این جشنواره با تاکید بر سیاست های گذشته برگزاریش می تواند به نهادینه شدن فرهنگ عبادت در بین جوانها کمک کند و فرهنگ نماز را ترویج کند. مناسب ترین سن برای شروع عبادت سنین نوجوانی است و فیلم می تواند عامل مهمی برای جلب نظر نوجوان به نماز و عبادت باشد وبنابراین جشنواره نماز و نیایش یک جشنواره متعالی است.
این مدیر فرهنگی با اشاره به مثبت بودن فعالیتهای دینی در قالب فیلم سازی افزود: این فعالیتها باعث می شود که به زیباترین شکل اهمیت عبادت به مردم گوشزد شود و امیدوارم جشنواره با برنامه ریزی درست بتواند در تحقق چنین خواسته ای موثر و درست عمل کند.
فروتن با اشاره به روند مطلوب برگزاری جشنواره گفت : به صورت معمول باید هر سال برگزاری جشنواره نسبت به دوره قبل برگزاریش بهتر باشد و مسئولین باید در این جهت برنامه ریزی های مدون و  حساب شده ای انجام بدهند.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از 2 تا 5 بهمن ماه توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان قم برگزار می شود.
مهلت دریافت آثار و شرکت در جشنواره تا روز شنبه 27 آبان ماه از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir تمدید شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها