استفاده از ظرفیت حوزه دین در سینما مورد توجه است

دبیر جشنواره ملی نماز ونیایش به روایت دوربین به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره و بیان کرد: از مهم ترین اهداف این جشنواره استفاده از ظرفیت حوزه دین در سینما است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره نماز ونیایش به روایت دوربین، مرتضی اسماعیلی طبا با بیان اینکه برگزاری جشنواره سراسری نماز ونیایش در قم اهداف گوناگونی را دنبال می‌کند اظهار کرد: با توجه به اینکه مراکز گوناگونی در قم به تولید علوم دینی می پردازند شرایط استفاده از ظرفیت حوزه دین در سینما فراهم است.
وی با تبیین ابعاد گوناگون برگزاری این جشنواره در قم اذعان کرد: برگزاری این جشنواره می‌تواند به تعامل تجربه‌های بین هنرمندان فیلمساز استان قم و دیگر شهر ها کمک کند.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قم با بیان وجه امتیاز برگزاری این جشنواره در قم تصریح کرد: برگزاری این جشنواره می‌تواند به جلب نظر مسئولان استانی و ملی در اختصاص اعتبار به ساخت و تولید فیلم‌های ارزشی کمک شایانی داشته باشد.
وی از فعالیت دبیرخانه جشنواره نماز و نیاش به روایت دوربین در قم خبر داد و ابراز کرد: این مهم با تلاش مسئولان برگزاری این جشنواره محقق شده است.
اسماعیلی طبا به نوع گزینش آثار توسط داورها در این جشنواره اشاره و بیان کرد: ملاک داوری‌ها انتخاب بهترین‌هاست و دور از سلایق شخصی جوایز به کسانی اهدا می‌شود که آثار کیفی به دبیرخانه این جشنواره ارائه دهند.
وی تاکید کرد:تقویت وحمایت از آثار ارزشمند دینی موجب بالا بردن سطح کیفی وکمی در  برگزاری جشنواره نماز ونیایش به روایت دوربین می شود.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان قم از 2 تا 5 بهمن ماه در قم برگزار می شود. علاقه مندان تا 10 آبان ماه فرصت دارند نسبت به ارسال آثارشان به جشنواره و ثبت نام از طریق سایت انجمن به نشانیwww.iycs.ir اقدام نمایند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها