10 بانوی کارشناس در جمع هیات انتخاب «سینما حقیقت»

جشنواره «سینما حقیقت» در سال های اخیر با تغییرات متعددی مواجه بوده که همه آنها سبب پختگی و تخصصی تر شدن این جشنواره شده است. امسال نیز ششمین جشنواره «سینما حقیقت» با تغییرات تازه ای روبه روست و در زمینه های گوناگون در مقایسه با سایر جشنواره ها تفاوت های اساسی داشته است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در چند سال اخیر ورود زنان فیلمساز به عرصه سینما به ویژه ساخت آثار مستند پیشرفت چشمگیری داشته و این امر لزوم حضور زنان را در عرصه داوری آثار نیز افزون تر کرده است.
پرداختن به موضوعات خاص اجتماعی و برخی موضوعات مربوط به زنان از نگاه خودشان، زاویه های متعدد و بیشتری از آن مسئله اجتماعی برای ما روشن می سازد و حضور زنان در امر داوری می تواند به بهتر دیده شدن این زوایای پنهان کمک شایانی کند.
امسال در جمع کاروان ۱۰۰ نفره هیات انتخاب و داوری از تعداد قابل توجهی فیلمساز و کارشناس زن دعوت به عمل آمده است تا ضمن بررسی آثار به بیان آرای خود پیرامون سینمای مستند بپردازند.
هیات های مختلف انتخاب آثار مستند در ۱۲ گونه موضوعی و چند بخش جنبی از چندی پیش کار خود را شروع کرده است که طبق اخبار رسیده تاکنون ۱۰ بانوی فیلمساز و کارشناس در جمع هیات داوران قرار گرفته اند.
بی گمان حضور این تعداد بانوی فعال در حوزه فیلمسازی نشان دهنده پویایی و فعالیت در سینمای مستند است و این آمار نشان می دهد متولیان این سینما سعی کرده اند تا همواره نگاه عادلانه ای در همه وجوه برگزاری جشنواره داشته باشند.
ششمین جشنواره «سینما حقیقت» ۱۳ تا ۲۰ آبان ماه در تهران برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  بدنبال برگزاری موفقیت آمیز جشنواره سینماحقیقت که با استقبال اهالی هنر، مستندسازان و ... همراه شد، جواد شمقدری ریاست محترم سازمان سینمایی کشور لوح سپاسی را تقدیم شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره سینماحقیقت کرد.
 • خورشیدی: استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

  خورشیدی: استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

  قائم مقام اجرایی جشنواره سینماحقیقت، مجموع مخاطبین این دوره را بالای 80 هزار نفر اعلام کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجموع مخاطبین جشنواره طی 8 روز برنامه در 6 سالن سینما فلسطین، عصرجدید و حقیقت، حدود 30 هزار نفر بود.
 • حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  مهم‌ترین جشن سینمای مستند ایران به کار خود پایان داد و هر یک از برگزیدگان یک کاشی به پازل گوشه سن اضافه کردند تا در نهایت عبارت آغاز هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» بر صفحه نقش ببندد تا به همه یادآوری کند سینمایی که خود حقیقت است؛ هرگز از پای نخواهد نشست.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه جشنواره «سینما حقیقت» با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی، جلیل عرفان‎منش معاون سازمان سینمایی و شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.
 • ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  جلسه نقد و بررسی فیلم مستند بلند «از آلپ تا دماوند» با حضور فرهاد ورهرام کارگردان این فیلم مستند، علی علایی مجری- کارشناس و علی اصغر کشانی منتقد سینما در حاشیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت برگزار شد.
آخرین خبرها