شب‎هایی برای نقد در جشنواره «سینما حقیقت»

سینمای مستند مانند انواع دیگر سینما برای پیشرفت و ارتقا نیازمند دیده شدن و نقد و بررسی از طریق کارشناسان و منتقدان است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره فیلم های مستند در دو سال گذشته سعی کرده تا بر جنبه بررسی و نقد آثار مستند نگاه عمیق تری داشته باشد و با دعوت از کارشناسان مختلف به این مهم مبادرت ورزیده است.
امسال نیز مدیران ششمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» تصمیم گرفته اند تا بخشی از فیلم های مستند هر روز جشنواره را که در سالن های مختلف به نمایش درآمده اند، با حضور یک منتقد، یک کارشناس و کارگردان اثر به نقد بکشند.
بررسی این آثار در هر شب از جشنواره ساعت ۱۷ الی ۲۰ در سالن شماره ۲ سینما فلسطین برگزار خواهد شد و عموم علاقه مندان می توانند در این مراسم حضور یافته و نظرات خود را نیز بیان کنند.
ششمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» ۱۳ تا ۲۰ آبان ماه در تهران برگزار می‏شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  بدنبال برگزاری موفقیت آمیز جشنواره سینماحقیقت که با استقبال اهالی هنر، مستندسازان و ... همراه شد، جواد شمقدری ریاست محترم سازمان سینمایی کشور لوح سپاسی را تقدیم شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره سینماحقیقت کرد.
 • خورشیدی: استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

  خورشیدی: استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

  قائم مقام اجرایی جشنواره سینماحقیقت، مجموع مخاطبین این دوره را بالای 80 هزار نفر اعلام کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجموع مخاطبین جشنواره طی 8 روز برنامه در 6 سالن سینما فلسطین، عصرجدید و حقیقت، حدود 30 هزار نفر بود.
 • حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  مهم‌ترین جشن سینمای مستند ایران به کار خود پایان داد و هر یک از برگزیدگان یک کاشی به پازل گوشه سن اضافه کردند تا در نهایت عبارت آغاز هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» بر صفحه نقش ببندد تا به همه یادآوری کند سینمایی که خود حقیقت است؛ هرگز از پای نخواهد نشست.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه جشنواره «سینما حقیقت» با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی، جلیل عرفان‎منش معاون سازمان سینمایی و شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.
 • ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  جلسه نقد و بررسی فیلم مستند بلند «از آلپ تا دماوند» با حضور فرهاد ورهرام کارگردان این فیلم مستند، علی علایی مجری- کارشناس و علی اصغر کشانی منتقد سینما در حاشیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت برگزار شد.
آخرین خبرها