جشنواره نماز و نیایش جوانان را جلب می‌کند

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره نماز و نیایش سطح وسیعی از جوانان جامعه را به سوی خود جلب می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشنواره نماز ونیایش به روایت دوربین به دلیل انتقال پیام معنوی آرامش بخش نماز ونیایش توانست بخش وسیعی از جوانان جامعه را به سوی خود جلب کند. 
حمید شاه آبادی در گفت‌و گو با خبرنگاران بر ضرورت محتوای غنی فیلم‌های دینی تاکید کرد و ابراز داشت: فیلم دینی باید به مخاطبش حسی معنوی را انتقال دهد که مخاطب آن را با تمام وجود حس کرده و پذیرا باشد.
وی با بیان اینکه فیلم‌ها احساسات درونی نویسنده و کارگردان را به نمایش می‌گذارد اظهارکرد:باید این احساسات به گونه‌ای نمایش داده شود که مخاطب نسبت به پذیرش عقلائی آن با مشکلی روبرو نشود.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اذعان بر اینکه پرداختن به دین در هر قالبی ظرافت خاصی را می‌طلبد تاکید کرد: باید برای پرداختن به مبانی دینی مانند نماز و نیایش در قالب هنر از منابع غنی بهره برد.
وی با تاکید بر اینکه نباید نماز را فقط به عنوان یک تکلیف دانست گفت: نماز یک نیاز برای ارتباط معنوی با خالق هستی است که هنرمند باید با چنین نگاهی به ترسیم این حس معنوی بپردازد. شاه آبادی تصریح کرد: این نیاز در صورتی می‌تواند به خوبی در تصویر جلوه کند که مخاطب بتواند به صورت عمیق این ارتباط با خالق را درک و با شخصیت فیلم ارتباط برقرار کند. وی ادامه داد: در ژانر دینی اثری ماندگار می‌شود که از دل هنرمند برآمده باشد و مخاطب بتواند به مفهوم واقعی معنویت محتوایی فیلم را درک کند. معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نسل جوان بهترین مخاطب برای فیلم‌های دینی و بهترین گروه سنی در فرا گرفتن فرهنگ دینی درجامعه هستند اذعان کرد: فیلم‌هایی که برای فرهنگ‌سازی فرهنگ دینی ساخته می‌شود باید سلیقه همه اقشار جامعه به ویژه جوانان را تامین کند.
وی با تاکید بر اینکه بهترین وسیله برای فرهنگ سازی فرهنگ دینی در جامعه استفاده از ابزار هنر است گفت: هنر رسانه به ویژه فیلم بهترین ابزار انتقال فرهنگ دینی به سطح وسیعی از جامعه است.
شاه‌آبادی در بخش پایانی سخنان خود به برگزاری چهار دوره جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین در استان قم اشاره و ابراز کرد: این جشنواره در دوره‌های پیشین توانست بسیار موفق عمل کند و سطح وسیعی از جوانان جامعه را به سوی خود جذب کند. وی از جمله مهم ترین دلایل جذب جوانان هنرمند کشور را به این جشنواره انتقال محسوس پیام معنوی نماز ونیایش عنوان کرد. معاون امور فرهنگی هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد: پنجمین دوره جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین با استفاده از ظرفیت موجود در شهر قم و این جشنواره دینی پیام آرامش بخش نماز و نیایش را به مخاطبان انتقال دهد.
جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین در پنجمین دوره خود از دوم تا پنجم بهمن ماه در استان قم توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم  برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در سه بخش فیلم، عکس و فیلمنامه  به نشانی اینترنتی جشنواره www.iycs.ir  مراجعه کنند.

دومین جشنواره ملی عکس ایران- طبیعت
نخستین جشنواره ملی عکس ایران با موضوع :«طبیعت مناطق مختلف ایران» با استقبال در خور تحسین عکاسان به ویژه عکاسان جوان کشورمان روبرو شد و همین گرمی استقبال و ابراز علاقه مندی برای تداوم آن، انجمن سینمای جوانان ایران را برآن داشت که دبیرخانه برگزاری جشنواره ملی عکس ایران برای برگزاری دومین دوره جشنواره، با نگاهی به دور دست حتی برای دوره های دیگر همچنان پویا و نواندیش براین هنگامه جانانه عکاسی کشورمان، استوار نماید.
دومین دوره جشنواره ملی عکس ایران با موضوع طبیعت زیبای ایران را از 24 دی تا 7 بهمن ماه 1391 در تهران – موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می شود.
آخرین مهلت دریافت آثار: شنبه 20 آبان وانتخاب و داوری عکسها:  جمعه 26 آبان اعلام شده است.
افتتاح نمایشگاه و مراسم اهدای جوایز: 24 دی ماه 1391 است.

موضوع:
نمایشگاه در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می شود
الف- بخش اصلی شامل عکسهایی از طبیعت مناطق مختلف ایران
ب- بخش ویژه با موضوع طبیعت و تولیدملی *
*بخش طبیعت و تولید ملی  به عکسهایی اطلاق می شود که در آن طبیعت در کنار مشاغل مختلف و کارکردهای مختلف آن و دست آوردهایی که در عرصه بومی منجر به تولیدات ملی می گردد در کنار طبیعت زیبای ایران در قاب عکس گنجانده شده باشد.
روابط عمومی انجمن همچنین اعلام کرد، دبیر جشنواره هاشم میرزاخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران است و علاقه مندان می توانند از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir نسبت به ثبت نام آثارشان اقدام نمایند. قابل ذکر است در این دوره نیاز به چاپ و ارسال آثار نیست و تنها ارسال یک پرینت رنگی از عکس کافی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها