نمایش زلزله در جشنواره «سینما حقیقت»

مستندهای پیرامون موضوع زلزله اخیر در استان آذربایجان در ششمین جشنواره «سینما حقیقت» به نمایش درمی آیند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» معاونت فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ضمن اعلام همدردی مجدد با آسیب دیدگان این فاجعه، اعلام کرد این مرکز تصمیم دارد تا چنان چه فیلم های مستند مناسبی پیرامون زلزله اخیر شمال شرق کشور به دفتر جشنواره ارسال گردد را در ششمین جشنواره «سینما حقیقت» به نمایش درآورد.
از این رو تمامی مستندسازانی که فیلمی درباره زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی تولید می کنند، می توانند تا حداکثر ۱۵ مهرماه، با ارسال فیلم خود به دبیرخانه از امکان نمایش آثارشان در ششمین جشنواره فیلم های مستند «سینما حقیقت» بهره مند شوند.
عصر شنبه (۲۱ مرداد ماه) در پی وقوع زمین‌‌لرزه‌ای به بزرگی۶٫۲ در مقیاس ریشتر در شهرستان‌های وزرقان، اهر و هریس در استان آذربایجان‌شرقی، شمار بسیاری از هموطنان ما جان خود را از دست دادند و هم اکنون نیز تعداد بسیاری با از دست دادن خانه و کاشانه خود در شرایط بسیار بدی به سر می‏برند.
ششمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» ۱۳ تا ۱۹ آبان ماه در تهران برگزار می‎شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  لوح سپاس «سینماحقیقت» به شفیع آقامحمدیان اهدا شد

  بدنبال برگزاری موفقیت آمیز جشنواره سینماحقیقت که با استقبال اهالی هنر، مستندسازان و ... همراه شد، جواد شمقدری ریاست محترم سازمان سینمایی کشور لوح سپاسی را تقدیم شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره سینماحقیقت کرد.
 • خورشیدی: استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

  خورشیدی: استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

  قائم مقام اجرایی جشنواره سینماحقیقت، مجموع مخاطبین این دوره را بالای 80 هزار نفر اعلام کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجموع مخاطبین جشنواره طی 8 روز برنامه در 6 سالن سینما فلسطین، عصرجدید و حقیقت، حدود 30 هزار نفر بود.
 • حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  حاشیه‏های مراسم اختتامیه ششمین جشنواره «سینما حقیقت»

  مهم‌ترین جشن سینمای مستند ایران به کار خود پایان داد و هر یک از برگزیدگان یک کاشی به پازل گوشه سن اضافه کردند تا در نهایت عبارت آغاز هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» بر صفحه نقش ببندد تا به همه یادآوری کند سینمایی که خود حقیقت است؛ هرگز از پای نخواهد نشست.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره «سینماحقیقت» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه جشنواره «سینما حقیقت» با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی، جلیل عرفان‎منش معاون سازمان سینمایی و شفیع آقامحمدیان دبیر جشنواره در تالار وحدت برگزار شد.
 • ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  ورهرام: دماوند از 150 سال پیش مورد توجه اروپائیان بوده است

  جلسه نقد و بررسی فیلم مستند بلند «از آلپ تا دماوند» با حضور فرهاد ورهرام کارگردان این فیلم مستند، علی علایی مجری- کارشناس و علی اصغر کشانی منتقد سینما در حاشیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت برگزار شد.
آخرین خبرها