چند خبر از جشنواره منطقه‎ای «دنا»

هنرمندان جشنواره منطقه ای سینمای جوان از داوود رشیدی در یاسوج استقبال کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره دنا، شب گذشته داوود رشیدی بازیگر سینما و تلویزیون به همراه همسرش میهمان جشنواره دنا شد.
این بازیگر پیشکسوت که برای نقش آفرینی در یک فیلم سینمایی در یاسوج به سر می برد به دعوت دبیر جشنواره از این جشنواره بازدید کرد و در میان هنرمندان 12 استان حاضرشد.
داوود رشیدی در جلسه نقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه شرکت کرد و با فیلمسازان به گفت وگو پرداخت.
قابل ذکر است وی در برنامه اختتامیه جشنواره نیز که فردا شب – 22تیرماه – از ساعت 18 در مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج برگزار می شود شرکت خواهد کرد.
 

شقایق فراهانی: متولیان سینما در ایران با افزایش بودجه انجمن یک آرامش خیال را برای جوانها در حین کار فراهم کنند
شقایق فراهانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در باره اهمیت برگزاری جشنواره های منطقه ای گفت: سینمای جوان کشور متکی بر حمایت های تولیدی انجمن سینمای جوانان ایران است و طبیعی است که برگزاری جشنواره منطقه ای در حکم ویترینی است که ارزش و عیار کار فیلم سازان جوان را مشخص می کند. با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید تمام سطوح فیلم سازی باید متولیان سینما در ایران با افزایش بودجه انجمن یک آرامش خیال را برای جوانها در حین کار فراهم کنند. بودجه لازم می تواند برای تولید یک فیلم باعث بشود بحث استاندارد سازی  در فیلمها رعایت شود.
بازیگر خنده در باران با اشاره به همگام شدن سینماگران جوان با تکنولوژی روز دنیا در حوزه فیلم سازی تاکید کرد: در حال حاضر عصر تغییر و تحول در بحث تکنیک و ابزار جدید فیلم سازی است و برای اینکه از این جریانات روز عقب نمانیم می بایست این امکانات را با مدیریت صحیح در اختیار جوانهای فیلم ساز قرار دهیم.
بازیگر نمایش گل و قداره  ضمن تاکید بر توجه و اهمیت به غنای آموزشی جوانان فیلمسازان متذکر شد: جوانها تشنه و نیازمند آموختن مسائل و تکنیک های جدید فیلم سازی هستند و چه موقعی بهتر از زمان برگزاری جشنواره منطقه ای که این دوره ها برگزار و جوانها در کنار هم به یاد گرفتن بپردازنند.
 
 
برنامه روز سوم جشنواره دنا اعلام شد
نمایش 33 فیلم کوتاه، برگزاری سومین جلسه نقد و بررسی فیلم و کارگاه عکاسی در سومین روز جشنواره
برنامه های روز سوم جشنواره:
امروز صبح- 21  تیرماه- نیز هنرمندان شاهد نمایش  33 فیلم کوتاه در 4 سانس 90 دقیقه ای خواهند بود و همانند روز گذشته این آثار از ساعت 9 صبح تا 20 شب در سینمای مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد به نمایش در خواهد آمد.
سپس سومین جلسه نقد و بررسی آثار برگزار می شود. این جلسه نیز به مدت 75 دقیقه با حضور علی علایی و در سالن سینما تک برگزار می شود.
در ادامه این روز شاهد برگزاری بخش دوم کارگاه  عکاسی  از ساعت 7 الی 13 شامل تور عکاسی در روستای گردشگری کریک یاسوج و همچنین نوبت بعد از ظهر از ساعت 18 الی 20 نقد و بررسی عکسهای بخش مسابقه با حضور اسماعیل عباسی هستیم.
در پایان ستاد خبری اسامی 33 فیلم کوتاهی که در این روز به نمایش در می آید به شرح ذیل اعلام کرد:
بدو تا به اول خط برسی  / آب را گل نکنیم /  مانده مقداری سنگ /  سانس فوق العاده /  همگام  / رسم بر اینست /  مهر پنهان / ناگهان زینت  / جوخه  / از تبار حبیب /  اگه پرنده بیاد / عاشقی بود که صبحگاه دیر به مسافرخانه رسیده بود / رد پای زندگی / تاوان  / آخرین روستا / کو گوش شنوا / بزرگراه موازی / آرزویت را با چشمان بسته ببین / حماسه تبر /افسانه / مجنون تر از کبریت  / لانگ شات / شیخ علی / به رنگ چادر مادرم  / پارادیزوی من / 11=1+1 / بازتاب / آخر شاهنامه / یک جای خوب / سایه / همدم / ضیافت /  روزگار خوش خانواده امانت چی
در آخرین سانس نمایش این جشنواره گزیده ای از آثار بخش بین الملل جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در سه دوره گذشته و با عنوان جشنواره جشنواره ها به نمایش در خواهد آمد.

مجید میرفخرایی: تجهیز دفاتر انجمن باعث ایجاد انگیزه کار بهتر در میان جوان ها می شود
مجید میر فخرایی طراح صحنه و لباس باسابقه سینما و تلویزیون در مورد کارکردهای برگزاری جشنواره های منطقه ای گفت: این نوع جشنواره ها فرصت مناسبی برای در کنار هم قرار گرفتن جوانها در طول برقراری جشنواره است که از نزدیک با کار یکدیگر آشنا می شوند و این آشنایی می تواند موجب ارتقا سطح فیلم سازی آنها بشود . تجربه ثابت کرده برگزاری جشنواره های منطقه ای بسیار مفید و سازنده است.
طراح صحنه اخراجی ها با تاکید بر برگزاری کلاس های آموزشی عنوان کرد : جوانها همیشه نیاز دارند که تجربیات جدیدی را کسب کنند و این تجربیات با حضور در کلاس های آموزشی محقق می شود و همگام و هم راستا با دانش روز، فیلم ساز می شوند و می توانند از این دانش ها در فیلم سازی استفاده های لازم را ببرند.
طراح صحنه رسوایی با اشاره به لزوم تجهیز دفاتر انجمن با امکانات استاندارد فنی، تصویری و صوتی گفت : با استفاده از این وسائل این انگیزه در بین جوان ها به وجود می آید که کارشان را باکیفیت بهتری انجام بدهند و در فیلم سازی ، در هر رده ای وجود امکانات لازم یک نیاز مهم و ضروری است.
جشنواره منطقه ای سینمای جوان با نام دنا از 19 تا 22 تیر ماه 1391 با حضور استانهای البرز، تهران، قم، سمنان،مازندران،قزوین، فارس، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه وبویراحمد و انجمن سینمای جوانان ایران در یاسوج در حال  برگزاری است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  در آیین پایانی چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان که شب گذشته - 22 تیر -در یاسوج برگزار شد، ریاست سازمان امورسینمایی و سمعی وبصری حضور یافت.
 • جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  شب گذشته چهل وهشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان - دنا در یاسوج به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره پس از چهار روز برگزاری در استان کهکیلویه و بویراحمد 22 تیرماه در سالن سینمای اداره ارشاد استان به کار خود پایان داد.
 • برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  محمدعلی کشاورز بازیگر با سابقه تئاتر ، سینما و تلویزیون در باره تاثیرات برگزاری این جشنواره گفت : هر جشنواره ای با هر موضوعی که برگزار شود به رشد و اعتلای سینما کمک می کند.
 • جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «دنا» برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شب گذشته جشنواره «دنا» در محل سالن روباز امام رضا(ع) مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان یاسوج رسما کار خود را آغاز کرد.
 • پیام هاشم میرزاخانی به جشنواره منطقه‏ای «دنا»

  پیام هاشم میرزاخانی به جشنواره منطقه‏ای «دنا»

  هاشم میرزاخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران که مسئولیت ریاست شورای سیاست گذاری جشنواره های این انجمن را نیز بر عهده دارد طی پیامی به چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در آستانه برگزاری این چشنواره با ابراز این نکته که انجمن از سه دهه گذشته با یک حرکت آرام و عمیق آموزش هنرمندان را برعهده داشته است گفت: هویت مستقل فیلم کوتاه را با برگزاری جشنواره های استانی، منطقه ای، ملی و در غایت بین المللی به رخ کشیده ایم.
آخرین خبرها