پیام هاشم میرزاخانی به جشنواره منطقه‏ای «دنا»

هاشم میرزاخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران که مسئولیت ریاست شورای سیاست گذاری جشنواره های این انجمن را نیز بر عهده دارد طی پیامی به چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در آستانه برگزاری این چشنواره با ابراز این نکته که انجمن از سه دهه گذشته با یک حرکت آرام و عمیق آموزش هنرمندان را برعهده داشته است گفت: هویت مستقل فیلم کوتاه را با برگزاری جشنواره های استانی، منطقه ای، ملی و در غایت بین المللی  به رخ کشیده ایم.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» متن کامل پیام میرزاخانی به این شرح است:
 ترویج مبانی هنر و تربیت هنرجویانی که به مدد نگاه تربیت یافته ، بتوانند قاب درست و هنرمندانه‌ای از صحنه‌ ببندند، یکی از مأموریت های اصلی  انجمن سینمای جوانان ایران از گذشته تا به حال بوده است.
حاصل این رویکرد تربیت فیلم سازان و عکاسان با ذوقی بوده است که با درک واقعیت های موجود اطراف خود ، نگاشتن متنی با عنوان فیلمنامه، که در جایی به آسیب شناسی اطراف او و درجایی به شکوه و عظمت فرهنگنی اش و به تصویر کشیدن جامعه پیرامونش می پردازد و در نهایت با  شناخت زیبایی شناسی تصویر یعنی آمیزه ای هنرمندانه از ترکیب بندی ، انتخاب زاویه دید درست، ریتم و نهایت ... دوربین، صدا، حرکت توانسته‌اند نام خود را در دفتر هنر ایران عزیز ماندگار سازند. آموزش هنرمندان جوان به مثابه یک جریان آرام و عمیق در سه دهه گذشته در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران وجود داشته و اوج گرفته است وهویت مستقل فیلم کوتاه را با برگزاری جشنواره های استانی، منطقه ای، ملی و در غایت بین المللی  به رخ کشیده. گواه این ادعا تداوم برگزاری جشنواره های منطقه ای این انجمن تا مرز چهل و هشتمین دوره آن است که باعث شده هیچگاه چراغ این هنر والا به خاموشی نگراید.
امید است این دوره از جشنواره با به نمایش گذاشتن این آثار در قالب فیلم کوتاه ، عکس و همچنین جلسات فیلمنامه خوانی و برپایی کارگاه های آموزشی در این مجال ، بتواند علاوه بر شناسایی مستعدین هر حوزه ، نقش آموزشی خود را نیز ایفا نماید.
اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره ارزشمند و تاثیرگذار از درگاه خداوند متعال سعادت و توفیق روزافزون همگان به ویژه جوانان عزیز را در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عج) مسئلت می نمایم.

هاشم میرزاخانی -رئیس هیات مدیره و مدیرعامل

قابل ذکر است عصر امروز – 18 تیرماه – چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با شرکت مسئولین، هنرمندان و علاقه مندان فیلم کوتاه،  عکس و فیلمنامه  در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد رسماً افتتاح خواهد شد.
چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با نام دنا با حضور 12 استان البرز، تهران، قزوین، قم، بوشهر، سمنان، مازندران، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری ، اصفهان و همچنین یزد توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویراحمد و انجمن سینمای جوانان ایران از 19 تا 22 تیر در یاسوج برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  در آیین پایانی چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان که شب گذشته - 22 تیر -در یاسوج برگزار شد، ریاست سازمان امورسینمایی و سمعی وبصری حضور یافت.
 • جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  شب گذشته چهل وهشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان - دنا در یاسوج به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره پس از چهار روز برگزاری در استان کهکیلویه و بویراحمد 22 تیرماه در سالن سینمای اداره ارشاد استان به کار خود پایان داد.
 • چند خبر از جشنواره منطقه‎ای «دنا»

  چند خبر از جشنواره منطقه‎ای «دنا»

  هنرمندان جشنواره منطقه ای سینمای جوان از داوود رشیدی در یاسوج استقبال کردند.
 • برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  محمدعلی کشاورز بازیگر با سابقه تئاتر ، سینما و تلویزیون در باره تاثیرات برگزاری این جشنواره گفت : هر جشنواره ای با هر موضوعی که برگزار شود به رشد و اعتلای سینما کمک می کند.
 • جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «دنا» برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شب گذشته جشنواره «دنا» در محل سالن روباز امام رضا(ع) مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان یاسوج رسما کار خود را آغاز کرد.
آخرین خبرها