مشایخی: انجمن سینمای جوانان ایران در رسالتش موفق بوده

جمشید مشایخی بازیگر باسابقه سینما و تلویرین ایران در مورد اهمیت دادن به جوانها در حوزه فیلم سازی گفت : همیشه از کار کردن با کارگردان ها وبازیگران جوان لذت برده ام و از این همکاری ها استقبال کرده ام. کار کردن با جوان ها درمن ایجاد انگیزه می کند تا با انرژی کار کنم.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مشایخی در ادامه افزود: وظیفه انجمن سینمای جوانان به عنوان متولی اصلی جوانان در حوزه فیلم سازی کار دشوار و سختی است و با توجه به موفق برگزار شدن اغلب جشنواره های منطقه ای به نظر می رسد انجمن سینمای جوانان ایران در رسالتش موفق بوده است.
بازیگر کمال الملک با مهم برشمردن جایگاه آموزش در هر رده سنی برای جوان ها عنوان کرد: هیچ کسی در سینما نی تواند منکر اهمیت آموزش بشود و چه بهتر این آموزش ها در سنین جوانی و موقعی که فیلم سازان جوان است انجام بشود تا در ادامه راه با استفاد ه از آن بتواند در فیلمسازی با کمترین میزان آزمون و خطا به موفقعیت برسد.
بازیگرخانه عنکبوت با مهم برشمردن دانش  فیلم سازی در کنار تجهیزات روز فنی عنوان کرد: این دو عنصر عامل موفقیت کاری یک فیلم ساز هستند و وسائل با کیفیت می توانند اندیشه فیلم ساز را به بهترین شکل به فعلیت در بیاورند.
 
برگزاری کلاس های آموزشی رمز موفقیت جشنواره منطقه ای است
دکتر علیرضا گلپایگانی کارشناس و عضو هیات علمی دانشگاه در مورد تاثیرات برگزاری جشنواره‏های منطقه ای بر فیلم سازان جوان گفت : جشنواره های منطقه ای با رویکرد بومی گرایانه این فرصت را به جوان ها یی که امکانات محدودی دارند می دهد که با دوری از مرکز مجال چندانی برای حضور و نشان دادن توانایی فیلم سازی شان ندارند. این حضور در صورت توانایی فیلمساز در حکم یک سکوی پرتاب خواهد بود.
این عضو هیات علمی گروه انیمیشن دانشگاه هنر درباره کارکردهای برگزاری کلاس های آموزشی در طول برگزاری جشنواره عنوان کرد: حتی دیدن فیلم در این جشنواره ها در حکم یک کلاس درس است. اگر در کنار نمایش مجال استفاده از تجربیات و دانش اساتید فیلمساز در جشنواره به وجود بیاید واقعا به جوان ها کمک می کند که در کارشان پیشرفت کنند. چاپ کتاب های تخصصی در حوزه های تخصصی هم می تواند یک راهکار مناسب برای استفاده جوانها از تجربیات اساتید باشد .معتقدم در هنر تقلید امر پسندیده ای است و فیلم سازان جوان باید کار بزرگان را مورد الگو قرار بدهند.
این مدرس با تاکید بر مکتوب کردن کامل و با جزئیات هر دوره برگزاری جشنواره های منطقه ای تاکید کرد : اغلب جوانها و پژوهشگران علاقه دارند برای پیشرفت در کارشان به دوره های گذشته این جشنواره رجوعی داشته باشند .مکتوب کردن اطلاعات بزرگترین کمک به ارتقا هر هنری است.  تصویربرداری از کلاس های برگزاری شده در هر دوره جشنواره می تواند در دورهای آموزشی دفاتر انجمن به عنوان یک واحد درسی مورد استفاده قرار بگیرد.                           
 چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با نام دنا از 19 تا 22 تیر ماه 1391 با حضور استانهای البرز، تهران، قم، سمنان،مازندران،قزوین، فارس، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه وبویراحمد  و انجمن سینمای جوانان ایران در یاسوج   برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  در آیین پایانی چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان که شب گذشته - 22 تیر -در یاسوج برگزار شد، ریاست سازمان امورسینمایی و سمعی وبصری حضور یافت.
 • جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  شب گذشته چهل وهشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان - دنا در یاسوج به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره پس از چهار روز برگزاری در استان کهکیلویه و بویراحمد 22 تیرماه در سالن سینمای اداره ارشاد استان به کار خود پایان داد.
 • چند خبر از جشنواره منطقه‎ای «دنا»

  چند خبر از جشنواره منطقه‎ای «دنا»

  هنرمندان جشنواره منطقه ای سینمای جوان از داوود رشیدی در یاسوج استقبال کردند.
 • برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  محمدعلی کشاورز بازیگر با سابقه تئاتر ، سینما و تلویزیون در باره تاثیرات برگزاری این جشنواره گفت : هر جشنواره ای با هر موضوعی که برگزار شود به رشد و اعتلای سینما کمک می کند.
 • جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «دنا» برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شب گذشته جشنواره «دنا» در محل سالن روباز امام رضا(ع) مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان یاسوج رسما کار خود را آغاز کرد.
آخرین خبرها