پیام مدیر ارشاد استان کهکیلویه و بویراحمد و دبیر جشنواره «دنا»

فیلم کوتاه رسالتی دشوارتر و رنگ و بویی آشناتر داردامین کمالوندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویراحمد طی پیامی به جشنواره منطقه ای سینمای جوان  فیلم کوتاه را دارای رسالتی دشوارتر وبا رنگ و بویی آشناتر دانست.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» متن کامل پیام کمالوندی به شرح زیر است:
سینما به یمن هنر و صنعت از بدو پیدایشش تا کنون، از لحظه اکران اولین فیلم ناطق تا به امروز- که جلوه های ویژه ی پیشرفته صدا و تصویر- در اعماق ناخودآگاه بشریت نقش بسته است، مؤید این واقعیت بوده که سینما تنها هنر ماندگاریست که حتی یک قاب تصویربدیع آن ،می تواند اثری شگرف به زبان همه ملتها پدید آورد.
حال این هنر که بر اساس بنیان خود یعنی صنعت از سویی دیگر توانسته در ابعاد اقتصادی، سلطه جهانی پیدا کند، در نوع خلاقانه و متعالی خود، هنر فیلم کوتاه را که متاثر از فرهنگ ملل است بازآفرینی کند که به حق فیلم کوتاه رسالتی دشوارتر و رنگ و بویی آشناتر دارد.
فیلم های بلند سینمایی و فیلم های کوتاه با هر ابزار و مقدار هزینه ای که تولید شوند، آنگاه بر عظمت، پویایی و ماندگاریشان در جامعه مخاطب دست خواهند یافت که از سرچشمه زلال معرفت و فطرت الهی نشأت گیرند که در معنایی دیگر شاهد سینمای دینی خواهیم بود که فارغ از هرگونه شعار، روشنگر بشریت امروز که درگیر و دار تکنولوژی و ایسم ها قرار گرفته است.
خداوند رحمان را شاکریم که امروز در استان چهار فصل و ولایت مدار کهگیلویه و بویراحمد میزبان برگزاری چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه دنا هستیم و بر خود می بالیم که هنرمندان فرهیخته عرصه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس سینمای جوان قدم بر چشمان ما نهاده اند.
بی شک برگزاری چنین جشنواره ای با حضور  دوازده استان کشور پس از چهل و هفت دوره برای اولین بار در این استان قطعا برآمده از توانایی های هنرمندان گرانسنگ و ظرفیت های بالایی است که در عرصه فرهنگ و هنر استان پدید آمده که امیدواریم رضایت خاطر تمام میهمانان عزیز جشنواره را فراهم آورده باشد.
این تولد سینمایی در استان فرهنگ دوست کهگیلویه و بویراحمد با حضور همه هنرمندان عرصه سینمای جوان چه خوبان میهمان و چه سینماگران پیشرو استان را با شور و شعور و شعف در کنار هم جشن می گیریم چرا که در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، شاهد تولید آثاری فاخر از عرصه فیلمهای  کوتاه هستیم. لحظه لحظه های زندگیتان پر بار از الطاف کریمانه خداوند سبحان باد.
امین کمالوندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر جشنواره چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با نام دنا با حضور 12 استان البرز، تهران، قزوین، قم، بوشهر، سمنان، مازندران، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری ، اصفهان و همچنین یزد توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویراحمد و انجمن سینمای جوانان ایران از 19 تا 22 تیر در یاسوج برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  شمقدری: هنرمند وقتی همراه مردم باشد می‎تواند جاودانه شود

  در آیین پایانی چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان که شب گذشته - 22 تیر -در یاسوج برگزار شد، ریاست سازمان امورسینمایی و سمعی وبصری حضور یافت.
 • جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  جشنواره منطقه‎ای «دنا» به کار خود پایان داد

  شب گذشته چهل وهشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان - دنا در یاسوج به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره پس از چهار روز برگزاری در استان کهکیلویه و بویراحمد 22 تیرماه در سالن سینمای اداره ارشاد استان به کار خود پایان داد.
 • چند خبر از جشنواره منطقه‎ای «دنا»

  چند خبر از جشنواره منطقه‎ای «دنا»

  هنرمندان جشنواره منطقه ای سینمای جوان از داوود رشیدی در یاسوج استقبال کردند.
 • برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  برنامه روز دوم جشنواره منطقه‎ای «دنا» اعلام شد

  محمدعلی کشاورز بازیگر با سابقه تئاتر ، سینما و تلویزیون در باره تاثیرات برگزاری این جشنواره گفت : هر جشنواره ای با هر موضوعی که برگزار شود به رشد و اعتلای سینما کمک می کند.
 • جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  جشنواره منطقه‏ای «دنا» افتتاح شد

  مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «دنا» برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شب گذشته جشنواره «دنا» در محل سالن روباز امام رضا(ع) مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان یاسوج رسما کار خود را آغاز کرد.
آخرین خبرها