اسامی آثار راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره «لیان» اعلام شد

اسامی آثار راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «لیان» اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از دبیرخانه یازدهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – فصل سه (لیان)، 50 فیلم از 45 فیلمساز به بخش مسابقه این جشنواره راه یافته‌اند.
محمد درمنش، کارشناس ارشد فیلمبرداری سینما، کارگردان، تهیه‌کننده و کارشناس فرهنگی، محمدعلی فارسی کارشناس سینما و مستندساز و ساعد نیک‌ذات فیلمساز، عکاس و فیلمبردار، کار انتخاب و داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره لیان را برعهده داشته‌اند.

اسامی آثار راه‌یافته به شرح ذیل اعلام شد:

در بخش پویانمایی پایان دایناسورها و شب‌های خاکستری ساخته امیرحسین رمضانی از اصفهان، نگین و آنفولانزا ساخته حمید حق‌جو از بوشهر، سیاره غمگین هاله چهله زاده از بوشهر حضور دارند.

در بخش تجربی حاشیه نگاه ساخته کوروش شیرالی عبدی‌زاده از شیراز، سه پلشت ساخته افشین حاج حیدری از خمینی‌شهر، قرمز، مارمولک، آقا و خانم اسمیت ساخته حسن خمسه از بوشهر.

در بخش داستانی پنجره ساخته محمد‌حسن محمودی از شیراز، پانسمان ساخته امید عبدالهی از شیراز، سیم کارت ساخته علیرضا منصوری از شیراز، شکوفه‌ای در پاییز ساخته محسن باقری دستگردی از شهرکرد، خروسک ساخته فریدون نجفی از شهرکرد، کمی با من حرف بزن ساخته امین محمدی ده چشمه شهرکرد، ماجرای آن روز ساخته داریوش غذبانی از بوشهر، برخورد نزدیک از نوع چندم ساخته مصطفی حیدری از اصفهان، راز و نیاز ساخته محمد سلیمی راد از بوشهر، بیتال و دوما ساخته سجاد ایمانی از بوشهر، نشانی ساخته محمدعلی افتخاری‌نیا از کاشان، دیوار ساخته مسعود ضیغم‌بور از بوشهر، گلم ساخته رسول مختاری از خمینی شهر، آخرین معجزه ساخته حسین طبیب زاده از اصفهان، جنایت و مکافات ساخته کریم لک زاده از شیراز، خط زندگی ساخته لیلا فلاحی از بوشهر و مداد ساخته سیدرضا صافی از بوشهر پذیرفته شدند.

در بخش مستند، سلام خدای مهربون ساخته حسن نقیان فشارکی از جرقویه، به سفیدی برف ساخته قدرت‌الله سلیمانی‌فر از یاسوج، روزی روستایی بود ساخته فرامک سلیمانی دشتکی از اصفهان، شاعر بوریاها ساخته مصیب حنایی از شیراز، عشق و آتش ساخته مسلیم نصیری از اصفهان، خانه‌ای روی آب ساخته رویا حیدری از اصفهان، بازگشت یک ناوشکن ساخته نصیر درویشوند از بوشهر، دست‌های سرد ساخته محسن باقری دستگردی از شهر کرد، سیمز، یک خانواده امریکایی ساخته پژمان جاوید از شیراز، ماه حسین ساخته غلامرضا احمدی از بوشهر، نگاه بی‌کران ساخته آسیه هاشم‌زاده از شیراز، میراث ساخته سید خلف هاشمی از بوشهر، عقد آسمونی ساخته محمد سلیمی راد از بوشهر، کولی ساخته محسن حلوایی از بوشهر، دسترنگ و رنگ و ری ساخته داریوش نیک بخت از شهر کرد، قایق کوچک خداوند ساخته عبدالرحیم صاحب الفصول از بوشهر، مورچه ساخته لیلا فلاحی از بوشهر، آرامش در سنگ ساخته علیرضا دهقان از یزد، قصه پدر بزرگ ساخته علی شاهیده از کاشان، عبور ممنوع ساخته مجتبی شیردل از برازجان، بی‌رنگ‌تر از یک رنگ ساخته شهین دهقانی از برازجان، آرواد ساخته حسین مظفری از بوشهر، داون ساخته محسن نساوند از بوشهر حضور دارند.

دوازده تندیس به علاوه جایزه نقدی به برگزیدگان بخش بهترین‌ها در تحقیق و پژوهش، فیلمنامه، تصویربرداری، تدوین، صدا، استعداد جوان، تهیه‌کننده و یا مجری طرح، بهترین‌های پویانمایی، مستند، تجربی و داستانی و همچنین جایزه ویژه هیات داوران اهدا خواهد شد.
همچنین نفرات برتر در بخش سینمای جوان - مختص تولیدات اول تا سوم هنرجویان دفاتر انجمن - دیپلم افتخار و جایزه نقدی به همراه حمایت از اثر بعد را در سه زیرمجموعه داستانی، مستند و پویانمایی  دریافت می‌کنند.
علاوه بر جوایز فوق 5 برگزیده در بخش بهترین‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی و همچنین جایزه ویژه هیات داوران از حمایت تولید اثر بعد نیز برخورد خواهند بود. 
یازدهمین جشنواره منطقه‌‌ای سینمای جوان - فصل سه (لیان) از اول تا سوم آذر‌ماه با حضور مناطق فرهنگی 4 و 5 در بوشهر برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط