مدیر حوزه هنری بوشهر: جشنواره رویش بسیار تاثیرگذار است

سیدمحمد حسین سیدزاده مدیر حوزه هنری استان بوشهر با اشاره به اولویت‌های حوزه این استان برای تولید آثار فاخر گفت: سیاست گذاری ما در حوزه هنری در زمینه تولید مبتنی بر آثار فاخر و ارزشمند است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره رویش، وی ادامه داد: در واقع توجه به تولید آثار اجتماعی، دینی، دفاع مقدس و همچنین بر اساس سیاست‌های تبیین شده حوزه هنری در عرصه تولید فیلم است. در همین راستا به جهت ارتقا تولید توجه خاص به طرح یا فیلمنامه‌ای اجتماعی و دینی دارد. بررسی طرح یا فیلمنامه جهت تولید مطلوب از اولویت های این حوزه به شمار می رود.
او درباره سینمای دینی گفت: سینمای دینی،اصطلاحی است که در ادبیات سینمایی ما در این چند ساله باب شده و به فیلم هایی اشاره دارد که در بطن خود و به طور مشخص به لحاظ محتوایی به مضامین دینی می پردازند و یا آثار سینمای دفاع مقدس که در بطن خود اشاراتی به دین و مذهب نیز دارند، گر چه سینمای دینی محسوب نمی شوند اما فیلم های دینی قلمداد  شده اند که در جشنواره های قبلی فیلم رویش این گونه فیلم ها به وضوح مشاهده می شود.
سیدزاده در زمینه تاثیر جشنواره رویش بر جهت گیری تولیدات حوزه بوشهر گفت: در محور تولید فیلم جشنواره رویش تاثیر مثبت و خوبی بر جهت گیری تولید آثار دینی داشته است. این جشنواره نگاه ما را به موضوعات تغییر داده و ما طرح و فیلمنامه را بر این اساس بررسی می کنیم که یک فیلمنامه یا طرح تا چه حد فیلمنامه ای دینی است یا فیلم تا چه اندازه توانسته ساختار دینی را توجیه کند. این از ویژگی های جشنواره رویش است که با همه جوانی اش توانسته تاثیری خوب در تولید فیلم کوتاه دینی در ایران داشته باشد. دیگر این که از تولید طرح ها و فیلمنامه های کلیشه ای و تکراری که در جشنواره های متعدد بسیار دیده شده است جلوگیری می کند.
او افزود: هنر دینی در اصل از تلفیق هنر و دین برگرفته شده است و شاید بتوان گفت هر کنش و اثر خلاقه‌ی انسانی که به رشد و کمال انسان و ارتقا بینجامد می تواند در راستای هنر دینی جای گیرد.هنر دینی رهنمون ساختن بشریت به سوی اخلاق نیکو و صفات برجسته‌ای است که می توان از آن به عنوان معراج زیبایی یاد کرد.
هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش 29 مهر تا دوم آبان ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا پایان شهریور مهلت دارند در جشنواره شرکت کنند. اطلاعات بیشتر اینجا در دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صداوسیمای شهر مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سهیل جهان بیگلری گفت: سپاس از لطف و عنایت حضرت حق که در جوار امام مهر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش را به انجام و سرانجام رساندیم.
 • سینمای ایران به یک مدرسه بزرگ فیلمسازی تبدیل شده‌است

  راشد رادوان فیلمساز لبنانی- اسپانیایی تاکید کرد جشنواره فیلم رویش می‌تواند با سیاست‌های اسلام‌هراسی مبارزه کند.
 • جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  دکتر ابراهیم فیاض در جریان نشست‌های جشنواره رویش تاکید کرد این رویداد سینمایی برای پیگیری اهداف خود نیازمند یک آکادمی است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سومین نشست نسبت دین و سینما در هتل پردیسان مشهد، محل استقرار مهمانان و برگزارکنندگان جشنواره رویش برگزار شد.
 • سهیل جهان‌بیگلری به جشنواره رویش پیام داد

  سهیل جهان‌بیگلری دبیر هفتمین جشنواره فیلم‌های یوتاه دینی رویش همزمان با شروع به یار جشنواره دیدگاه خود را درباره برگزاری این رویداد سینمایی بیان یرد.
 • پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  محسن مومنی ‌شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همزمان با برپایی هفتمین رویش در پیامی تاكید كرد جشنواره افق‌های جدیدی را پیش روی هنرمندان قرار خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به همه هنرمندانی كه در جوار بارگاه هشتمین علت ایجاد هستی گرد آمده‌اند، درود می‌فرستم.