آفریده: سرمایه‌گذاری در حوزه تولید جشنواره رویش را آباد می‌کند

مدیرعامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تاکید کرد برای رونق جشنواره فیلم رویش باید تولیدات در زمینه آثار دینی سامان‌دهی شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش، محمد آفریده با اشاره به این نکته که حوزه هنری برخواسته از نیاز جامعه به مسایل دینی است، گفت: حوزه هنری باید از تمامی جهات هنری در جامعه شناخت و نشاط فرهنگی ایجاد کند. به همین دلیل جشنواره رویش و بخش تولید حوزه هنری باید جریان زنده ،پویا و خلاق تولید فیلم‌های دینی در حوزه‌های کوتاه‌، مستند و انیمیشن را راه‌اندازی کند تا بتواند جشنواره رویش آبادتر شود. درواقع برای آبادانی هر چه بیشتر این جشنواره باید در حوزه تولید سرمایه‌گذاری مفصل شود.
او افزود: انقلاب اسلامی پنجره‌ای تازه روی کشور و جامعه باز کرد. این پنجره تازه و هوای تازه نیاز به تجربه‌های جدید و تولید دارد. این تجربه‌های تازه نیز جز با اعتماد و تولید به نتیجه نمی‌رسد. بهتر است حوزه هنری قبل از برگزاری جشنواره رویش از تولید بیش از 500 فیلم کوتاه حمایت کند. حوزه هنری می‌تواند در این حجم از تولیدات تجربه‌های جدید را کشف کند و فیلمسازان را با مضامین دینی آشنا سازد.
آفریده اظهار داشت: عرصه تولید عرصه خودسازی فیلمساز است و با این خودسازی چشم‌اندازهای پیش روی حوزه هنری و انقلاب اسلامی هم به نتیجه می رسد. در واقع، نفس جشنواره رویش پسندیده است. از این نوع جشنواره‌ها باید داشته باشیم، اما مهمترین نکته حلقه‌های زنجیری است که به جشنواره منتهی می‌شود.
این تهیه‌کننده سینما و فیلم کوتاه خاطر نشان ساخت: جامعه ما با خصوصیات ویژه خود و فرهنگ‌اش، آماده یک جهش و اقدام گسترده در حوزه هنر و سینماست. ظرفیت بالای نیروی انسانی در جامعه یک چشمه پرآب است. این چشمه نیازمند دیده شدن و اعتماد است.»
او درباره نوع نگرش درست به فیلم‌های کوتاه دینی گفت: «معجزه امام راحل این بود که اسلام را وارد معرکه جهانی کرد. به عبارتی اسلام می‌تواند همه نیازهای بشر را پاسخگو باشد. به نظر من دین اسلام بیش از هر چیز دین زندگی است.
آفریده اظهار داشت: جمله معروف پیامبر اکرم(ص) هم موید همین نکته است که می‌فرمایند دنیا مزرعه آخرت است. برای رسیدن به نتیجه ما باید از مسیر دنیا رد شویم. به نظرم ما باید در فیلم‌هایمان دنبال احوالات دینی و حالات و اخلاق اسلامی بگردیم. باید حقیقت اسلام را میان مردم کوچه و بازار و زندگی مردم تصویر کنیم.
او گفت: ما باید مفاهیم قرآن و روایات و اندیشه‌های اسلامی را در آینه اجتماع و زندگی مردم جست‌وجو کنیم و این تصویر، تاثیرگذارترین تصویر دینی خواهد بود.
هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش 29 مهر تا دوم آبان ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا پایان شهریور مهلت دارند در جشنواره شرکت کنند. اطلاعات بیشتر اینجا در دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صداوسیمای شهر مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سهیل جهان بیگلری گفت: سپاس از لطف و عنایت حضرت حق که در جوار امام مهر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش را به انجام و سرانجام رساندیم.
 • سینمای ایران به یک مدرسه بزرگ فیلمسازی تبدیل شده‌است

  راشد رادوان فیلمساز لبنانی- اسپانیایی تاکید کرد جشنواره فیلم رویش می‌تواند با سیاست‌های اسلام‌هراسی مبارزه کند.
 • جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  دکتر ابراهیم فیاض در جریان نشست‌های جشنواره رویش تاکید کرد این رویداد سینمایی برای پیگیری اهداف خود نیازمند یک آکادمی است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سومین نشست نسبت دین و سینما در هتل پردیسان مشهد، محل استقرار مهمانان و برگزارکنندگان جشنواره رویش برگزار شد.
 • سهیل جهان‌بیگلری به جشنواره رویش پیام داد

  سهیل جهان‌بیگلری دبیر هفتمین جشنواره فیلم‌های یوتاه دینی رویش همزمان با شروع به یار جشنواره دیدگاه خود را درباره برگزاری این رویداد سینمایی بیان یرد.
 • پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  محسن مومنی ‌شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همزمان با برپایی هفتمین رویش در پیامی تاكید كرد جشنواره افق‌های جدیدی را پیش روی هنرمندان قرار خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به همه هنرمندانی كه در جوار بارگاه هشتمین علت ایجاد هستی گرد آمده‌اند، درود می‌فرستم.
آخرین خبرها