وحيد نصيريان: تاثيرگذاری فيلم انيميشن دينی بر كودكان زياد است

یک کارگردان انیمیشن برنده جایزه جشن سینما با اشاره به ویژگی‌های جشنواره دینی رویش گفت: تاثیرگذاری فیلم انیمیشن دینی بر کودکان زیاد است. از این طریق می‌توان مضامین دینی را به آنها آموزش داد و الگوهای مناسبی را به آنان ارائه کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره رویش، برنده دیپلم افتخار فیلم اول جشن سینما با اشاره به تحولات زمانی گفت: در هر دوره باید فیلم‌ها را با توجه به اقتضائات زمانه بررسی کرد. می‌توان با نگرش‌های متفاوت با فیلم‌ها برخورد کرد ولی در این نگرش ها باید در جست و جوی کیفیت واقعی فیلم‌ها بود.
نصیریان تعریف فیلم کلیشه را از غیر کلیشه بسیار سخت خواند و گفت: فیلم‌ها خود مشخص می‌کنند کلیشه هستند یا نه. مثلا اگر در فیلم ها به موضوعی سطحی نگاه شده باشد به نظرم فیلم کلیشه‌ای است. خیلی از فیلم ها و سریال ها که مطرح هم می شوند کلیشه ای هستند. باید یک موضوع را تفسیر کرد نه که به صورت نصیحت گونه مطرح ساخت.
او جایگاه فیلم انیمیشن را در زمینه مضامین دینی مهم خواند و گفت: تاثیر گذاری فیلم انیمیشن بر کودکان زیاد است از این طریق می‌توان مضامین دینی را به آنها آموزش داد و الگوهای مناسبی را به آنان ارائه کرد.
هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش 29 مهر تا دوم آبان ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا پایان شهریور مهلت دارند در جشنواره شرکت کنند. اطلاعات بیشتر اینجا در دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صداوسیمای شهر مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سهیل جهان بیگلری گفت: سپاس از لطف و عنایت حضرت حق که در جوار امام مهر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش را به انجام و سرانجام رساندیم.
 • سینمای ایران به یک مدرسه بزرگ فیلمسازی تبدیل شده‌است

  راشد رادوان فیلمساز لبنانی- اسپانیایی تاکید کرد جشنواره فیلم رویش می‌تواند با سیاست‌های اسلام‌هراسی مبارزه کند.
 • جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  دکتر ابراهیم فیاض در جریان نشست‌های جشنواره رویش تاکید کرد این رویداد سینمایی برای پیگیری اهداف خود نیازمند یک آکادمی است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سومین نشست نسبت دین و سینما در هتل پردیسان مشهد، محل استقرار مهمانان و برگزارکنندگان جشنواره رویش برگزار شد.
 • سهیل جهان‌بیگلری به جشنواره رویش پیام داد

  سهیل جهان‌بیگلری دبیر هفتمین جشنواره فیلم‌های یوتاه دینی رویش همزمان با شروع به یار جشنواره دیدگاه خود را درباره برگزاری این رویداد سینمایی بیان یرد.
 • پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  محسن مومنی ‌شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همزمان با برپایی هفتمین رویش در پیامی تاكید كرد جشنواره افق‌های جدیدی را پیش روی هنرمندان قرار خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به همه هنرمندانی كه در جوار بارگاه هشتمین علت ایجاد هستی گرد آمده‌اند، درود می‌فرستم.
آخرین خبرها