نخستین دوره جایزه ویدئو YouTube برگزار می‌شود

نخستین دوره جایزه ویدئو YouTube برگزار می‌شود

وب‌سایت YouTube روز دوشنبه اعلام کرد که برای اولین بار جایزه بهترین ویدئوی سال را برای انتخاب بهترین فیلم‌های ساخته شده توسط کاربران برگزار می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این وب‌سایت که محبوب‌ترین جایگاه عرضه ویدئوهای اشتراکی است، بهترین فیلم‌های کاربران خود را در هفت رشته در سال 200۶ معرفی می‌کند.
بحران سیاسی میان مصر و اسرائیل به خاطر یک فیلم مستند

بحران سیاسی میان مصر و اسرائیل به خاطر یک فیلم مستند

نمایش یک فیلم مستند از تلویزیون دولتی اسرائیل که در آن به کشتار سربازان اسیر مصری توسط اسرائیلی‌ها در جریان جنگ شش روزه 19۶7 اشاره می‌شود، به اعتراض مردم مسلمان مصر و بروز بحران سیاسی میان دو کشور انجامیده است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این درحالی است که شبکه 10 تلویزیون اسرائیل روز یکشنبه در اقدامی تبلیغاتی مستندی پخش کرد که در آن ادعا شده مصر نیز سربازان اسیر اسرائیلی را در جنگ سال 1973 را به قتل رسانده است.
کلینت ایستوود مستندی با موضوع موسیقی تهیه می‌کند

کلینت ایستوود مستندی با موضوع موسیقی تهیه می‌کند

کلینت ایستوود با تهیه یک فیلم مستند درباره دیو برابک پیانیست و آهنگساز مشهور جاز، علاقه‌اش به سینما و موسیقی جاز را در هم می‌آمیزد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند با نام موقت دیو برابک-در مسیر مطبوع خود توسط بروس ریکر کارگردانی می‌شود و دوران فعالیت آهنگساز 8۶ ساله را تا آخرین اثرش که یک اپرای جاز است و در سال 200۶ خلق شده، دنبال می‌کند.
اعلام برنامه‌های غیر رقابتی جشنواره اوبرهاوزن

اعلام برنامه‌های غیر رقابتی جشنواره اوبرهاوزن

پنجاه و سومین جشنواره فیلم کوتاه اوبرهاوزن مرور آثار چهارفیلمساز از کشورهای مختلف را برگزار می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که از سوم تا هفتم ماه می در آلمان برگزار می‌شود، علاوه بر چهار بخش رقابتی و دو برنامه موضوعی، برنامه مرور آثار کارگردانانی از هلند، ژاپن، آمریکا و سرزمین‌های اشغالی را برپا می‌کند.
جایزه ویژه جشنواره هات داکس برای مستندساز هلندی

جایزه ویژه جشنواره هات داکس برای مستندساز هلندی

جشنواره فیلم‌های مستند هات داکس امسال جایزه ویژه خود برای یک عمر فعالیت هنری را به هدی هانیگمان مستندساز موفق هلندی اهدا می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستندساز ۵۶ ساله که متولد پرو است، تا به حال جوایز بسیاری از رویدادهای معتبر سینمای مستند جهان به دست آورده است. چهاردهمین جشنواره هات داکس علاوه بر اهدای جایزه، مروری بر آثار او را برگزار می‌کند و شش فیلم مشهور او را به نمایش می‌گذارد.
«روزی کلاغی» به ژاپن رفت

«روزی کلاغی» به ژاپن رفت

روزی کلاغی تازه‌ترین فیلم پویانمایی عبدالله علیمراد، در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه جشنواره سینمایی ژاپن حضور یافته است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های پویانمایی مبتنی بر افسانه‌ها و داستان‌های ملل با موضوع انیمیشنی که قلبت را تکان می‌دهد، انیمیشنی باکیفیت عالی و سرشار از حکایت روزهای ۲۶ و 27 اسفندماه در منطقه هایدا ژاپن برگزار می‌شود.
مدیر سابق دیسنی و تاسیس استودیوی تولید فیلم کوتاه

مدیر سابق دیسنی و تاسیس استودیوی تولید فیلم کوتاه

یک شرکت سرمایه گذاری که توسط مایکل ایسنر مدیر سابق کمپانی والت دیسنی اداره می‌شود، دست به تاسیس استودیویی زده که قرار است ویدئوهای کوتاه برای تماشا در اینترنت، دستگاه‌های رسانه‌ای قابل حمل و تلفن‌های همراه تولید و عرضه کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این استودیو «ووگورو» نام دارد، نخستین پروژه خود را با عنوان ملکه مهمانی از روز 2 آوریل عرضه می‌کند.
مایکل مور علیه مایکل مور

مایکل مور علیه مایکل مور

مستندی درباره مایکل مور مستندساز جنجالی و موفق آمریکایی که در جشنواره فیلم آوستین آمریکا به نمایش درآمد، بسیاری از شیوه‌های او در مستندسازی را توضیح می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلم اختلاف افکنی نام دارد و ریک کین و دبی ملینک کارگردانی آن را بر عهده داشته‌اند. این دو فیلمساز مور را در زمان اکران فیلم فارنهایت 11/9 دنبال کرده‌اند و سوال‌های بسیاری درباره تاکتیک‌هایش پرسیده‌اند که بسیار آشکار کننده است.
دو فیلم کوتاه ایرانی در دو جشنواره جهانی

دو فیلم کوتاه ایرانی در دو جشنواره جهانی

دو فیلم کوتاه غربت و فال قهوه به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در آستانه نوروز ۸۶ در دو جشنواره جهانی به نمایش درمی‌آیند.
افزایش جوایز مسابقه فیلمنامه کوتاه بریتانیا

افزایش جوایز مسابقه فیلمنامه کوتاه بریتانیا

ششمین دوره مسابقه فیلمنامه کوتاه بریتانیا (BSSC) امسال برای اولین بار سه فیلمنامه منتخب را تولید می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» که تا به حال از تولید یک فیلمنامه کوتاه حمایت می‌کردند، امسال با افزایش جوایز خود این امکان را برای سه اثر فراهم می‌کنند. این درحالی است که بر اساس اعلام موسسه «کائوس فیلم» که متصدی برگزاری این رویداد است، برای سه فیلمنامه کوتاه آخر تولید شده در این مسابقه مبلغ 3۴0هزار دلار صرف شده است.
فراخوان نخستین مسابقه ایده فیلم مستند در ایران

فراخوان نخستین مسابقه ایده فیلم مستند در ایران

موسسه «بریو نیو ورک» نخستین مسابقه ایده برای فیلم مستند را برگزار می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مسابقه به طرح‌ها و ایده‌ها و موضوع‌هایی برای مستند درباره ایران و کشورهای همسایه‌اش اختصاص دارد و متقاضیان تا 31 مارس (11 فروردین) مهلت دارند که ایده‌های خود را ارسال کنند. ایده‌ها می‌توانند برای مستند 30، ۴۵، ۶0 یا نود دقیقه‌ای آماده شده باشند و آثار برگزیده برای تلویزیون اروپا تولید خواهند شد.
نخستین نمایش تلویزیونی مستند ال گور

نخستین نمایش تلویزیونی مستند ال گور

مستند یک حقیقت ناخوشایند که ال گور معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در آن به عنوان راوی حضور دارد، امروز یکشنبه 11 مارس شاهد نخستین نمایش تلویزیونی خود خواهد بود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این اتفاق دو هفته پس از اهدای جایزه اسکار بهترین مستند به دیوید گوگنهایم کارگردان این مستند رخ می‌دهد و شبکه «شو تایم» ساعت 20 امشب فیلم را به نمایش می‌گذارد.
با نمایش فیلم‌های ایرانی هفته فیلم «تصاویری از شرق» در برزیل برگزار می‌شود

با نمایش فیلم‌های ایرانی هفته فیلم «تصاویری از شرق» در برزیل برگزار می‌شود

با برنامه‌ریزی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و همکاری انستیتو فرهنگ عرب، هفته فیلم «تصاویری از شرق» در شهر سائوپائولو برزیل برپا خواهد شد.
اعلام برنامه‌های دهمین جشنواره مستند «فول فریم»

اعلام برنامه‌های دهمین جشنواره مستند «فول فریم»

62 مستند بلند و 21 فیلم کوتاه در بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی مستند فول فریم به نمایش درمی‌آیند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره روز 12 آوریل با نمایش مستند Castells ساخته گرئون وسلز درباره یک گروه چهارصد نفره اهل شهر کوچکی در منطقه کاتالونیا اسپانیا که هرم انسانی می‌سازند، افتتاح می‌شود. فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه فول فریم از میان حدود 1100 اثر متقاضی انتخاب شده‌اند و هفده فیلم شاهد نخستین نمایش جهانی خود خواهند بود.
جلوگیری از نمایش مستندی درباره جان لنون

جلوگیری از نمایش مستندی درباره جان لنون

یوکو اونو همسر سابق جان لنون خواننده فقید گروه بیتلز از نمایش مستند جدیدی درباره لنون جلوگیری کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مستند که سه روز در زندگی نام دارد، توسط ری توماس و جان فالون کارگردانی شده و قرار بود ششم مارس به شکل رایگان در یک کالج خصوصی به نمایش درآید. وکلای اونو عدم نمایش فیلم به دلیل ذینفع بودن او در کپی رایت فیلم اعلام کردند.
معرفی برگزیدگان جشنواره مستند ناوارا

معرفی برگزیدگان جشنواره مستند ناوارا

برگزیدگان سومین دوره جشنواره مستند ناوارا معرفی شدند و جایزه تازه تاسیس ژان ویگو برای بهترین کارگردان به توماس وولسکی کارگردان لهستانی مستند کوتاه کلینیک رسید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوری جشنواره به ریاست مارگاریتا دلا وگا را به خاطر نزدیک شدن کارگردان به زندگی روزانه و چینش درست شخصیت‌ها در یک موسسه درمانی و نمایش بیم‌ها و امیدهای آنان شایسته دریافت جایزه ژان ویگو دانست.
سومین جشنواره فیلم کوتاه «هالی‌شورتس» در هالیوود

سومین جشنواره فیلم کوتاه «هالی‌شورتس» در هالیوود

برگزار کنندگان جشنواره فیلم کوتاه «هالی‌شورتس» اعلام کردند که سومین دوره این جشنواره روز دهم اوت 2007 با نمایش فیلم اتانازی به کارگردانی آدریان گرنیر افتتاح می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره طی سه روز در هالیوود برگزار می‌شود و مسئولان جشنواره سالن «سینه‌ اسپیس» در کلوب دیجیتال هالیوود را به عنوان محل نمایش آثار جشنواره معرفی کردند.
جرج بوش، آکتور سینما!

جرج بوش، آکتور سینما!

به دنبال موفقیت مستند یک حقیقت ناخوشایند که در آن ال گور سیاستمدار دموکرات و معاون رئیس جمهور اسبق آمریکا به عنوان راوی حضور داشت، جرج بوش رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که او نیز مستندی با حضور خودش ارائه می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بوش درباره این مستند که در ساخت آن از نرم افزار «پاور پوینت» استفاده شده است، گفت: مردم این چیزهای ساخته شده با پاور پوینت را دوست دارند.
آرشیو
آخرین خبرها