نمایی از «والس با بشیر»

نامزدهای جوایز مستند «چشم سینما» معرفی شدند

انیمیشن مستند والس با بشیر و روایت گای مدن از شهر محل تولدش در کانادا موفق‌ترین نامزدهای دومین دوره جوایز سینمای مستند «چشم سینما» شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» والس با بشیر که برگرفته از خاطرات اری فولمن از کشتار صبرا و شتیلا به دست نظامیان صهیونیست است، در رشته‌های بهترین فیلم، کارگردان، تهیه کننده، تدوین، موسیقی، انیمیشن و بهترین فیلم بین‌المللی نامزد جایزه شده است.
وینیپگ من ساخته گای مدن، فیلمساز سرشناس کانادایی نیز علاوه بر رشته بهترین فیلم، در پنج رشته دیگر نامزد شده است.
مرد روی سیم ساخته جیمز مارش دیگر فیلم موفق امسال چشم سینما است که نامزد پنج جایزه شده است.
دو فیلم محفل افسانه‌ها ساخته مارگارت براون نیز در چهار رشته کاندیدا شده و رومن پولانسکی: تحت تعقیب و محبوب در کنار چهار فیلم مذکور برای دریافت جایزه بهترین فیلم مستند سال رقابت می‌کند.
جدیدترین مستند ورنر هرتسوگ مستندساز آلمانی با نام رویارویی در پایان جهان نیز هرچند در رشته بهترین فیلم کاندیدا نشده، اما در مجموع در چهار رشته از جمله بهترین کارگردانی برای دریافت جایزه رقابت می‌کند.
از میان نامزدها، تنها یک فیلم (مرد روی سیم) در فهرست اولیه اسکار 2009 برای جایزه بهترین مستند بلند حضور دارد و والس با بشیر نیز در فهرست اولیه رشته بهترین فیلم خارجی اسکار حاضر است.
جوایز چشم سینما را موسسه ایندی‌پیکس با مشارکت برنامه‌ریزان جشنواره‌های مستند معتبری از آمریکای شمالی و اروپا برگزار می‌کند.
این جایزه سال گذشته و در واکنش به انتخاب‌های آکادمی اسکار در بخش مستند تاسیس شد و قرار است از مستندهای مستقل سال تقدیر کند.
فهرست کامل نامزدهای جایزه چشم سینما در وب‌سایت رسمی آن قابل دریافت است: www.cinemaeyeawards.com

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها