تاسیس جشنواره فیلم کوتاه ترایبکا-تروپ فست

جشنواره های ترایبکا آمریکا و تروپ فست استرالیا به شکل مشترک یک جشنواره فیلم کوتاه برگزار می کنند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این رویداد در دل پنجمین جشنواره ترایبکا در نیویورک رخ می دهد و به گفته برگزار کنندگان شانزده فیلم کوتاه شامل هشت فیلم از بهترین های تروپ فست و هشت فیلم که نخستین نمایش جهانی خود را تجربه می کنند، به نمایش درمی آیند. (ادامه...)
پنجمین جشنواره ترایبکا از 25 آوریل تا 7 می 2006 برگزار می شود و طی مدت کوتاهی که از تاسیس اش می گذرد، به رویدادی مهم تبدیل شده است. این جشنواره پیش از این با همکاری «آمازون» مسابقه اینترنتی فیلم کوتاه راه اندازی کرده است.
این جشنواره در سال 2002 توسط رابرت دنیرو، جین روزنتال و کریگ هاتکوف پایه گذاری شد تا خاطره حمله تروریستی به برج های سازمان تجارت جهانی را از مرکز نیویورک پاک کند.
جشنواره تروپ فست هم که برگزار کنندگانش از آن به عنوان بزرگترین جشنواره فیلم کوتاه جهان یاد می کنند، در سال 1993 توسط جان پولسون فیلمساز استرالیایی تاسیس شد و حدود 150 هزار تماشاگر دارد.
هر سال شانزده فیلم در این جشنواره پذیرفته می شوند و علاوه بر سیدنی (محل برگزاری) توسط ماهواره به شکل همزمان در شش شهر دیگر استرالیا به نمایش درمی آیند.
هشت فیلمی که قرار است در جشنواره مشترک ترایبکا-تروپ فست به نمایش درمی آیند طی فراخوانی که از 19 دسامبر آغاز می شود، انتخاب می شوند.
بر اساس اعلام برگزار کنندگان، فیلم های کوتاه تر از هفت دقیقه می توانند در این رقابت شرکت کنند. روز 27 آوریل به عنوان زمان برگزاری این برنامه یک روزه تعیین شده است که احتمال دارد این زمان تغییر کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.