جمال شورجه: «عاشورا» رمز تعالی هنر است

«عاشورا» رمز تعالی هنر است و هنرمندان، هرگاه به واقعه‌ «عاشورا» تاسی کرده‌اند، در کار خود موفق بوده‌اند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، جمال شورجه کارگردان سینمای ایران در گفت‌وگویی پیرامون برگزاری دومین همایش «تصویر عاشورا»، ضمن اظهار مطلب فوق، اذعان داشت: این اتفاق و حرکتی که از جانب امام‌حسین(ع) و یارانش رخ داد، یک درس تاریخی برای تمام مردم و هنرمندان جامعه ما است تا با تکیه به آن، به آفرینش هنر ناب دینی دست بزنند.
وی تاکید کرد: واقعه‌ عاشورا، چون دریایی بی‌کران است که باید از تمامی قطرات آن استفاده کرد. به این معنی که طی‌طریق و سفر معنوی حضرت امام حسین(ع) و یارانش، امکان عالیه‌ای را برای فیلمسازان فراهم می‌آورد تا جامعه امروزی را به لحاظ مفاهیم عمیق آن واقعه، سیراب سازند.
شورجه تصریح کرد: تاریخ نشان داده که هرگاه، هنرمندان، از واقعه «عاشورا» تاثیر پذیرفته‌اند، آثار ماندگاری خلق کرده‌اند و حرکت مرکز گسترش در برگزاری «همایش تصویرعاشورا» نیز اقدامی سنجیده و در خور توجه است.
کارگردان حماسه مجنون اضافه کرد: سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و باید زودتر از این، چنین اقدامات فرهنگی شکل می‌گرفت تا ارتباط مذهبی که نشات گرفته از انقلاب اسلامی است، در بطن جامعه هنری هم بوجود بیاید. چرا که هریک از فرمایشات و رخدادهای زندگی امام حسین(ع)، یک بنیان اصیل و متعالی برای خلق اثری ارزشمند و ماندگار است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان دومین همایش تصویر عاشورا معرفی شدند

  برگزیدگان دومین همایش تصویر عاشورا معرفی شدند

  مراسم اختتامیه دومین همایش تصویر عاشورا شب گذشته در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم 19 داور از جامعه اصناف سینمای ایران، فیلمسازان، کارشناسان، منتقدان و نمایندگان رسانه‌ها، برگزیدگان خود را معرفی کردند.
 • شجاع‌نوری:همایش تصویر عاشورا نگرش هنرمندان را تغییر می‌دهد

  علیرضا شجاع‌نوری گفت: برگزاری همایش «تصویرعاشورا» در تغییر نگرش هنرمندان به واقعه‌ عاشورا، منشا اثر بوده است.
 • «حسام‌الدین سراج» در اختتامیه همایش عاشورا می‌خواند

  همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه دومین همایش «تصویر عاشورا»، حسام‌الدین سراج به همراه تنی چند از اعضای گروه بیدل، قطعات عاشورایی اجرا خواهد کرد.
 • برنامه دومین روز «همایش تصویر عاشورا»

  برنامه دومین روز «همایش تصویر عاشورا»

  در دومین روز از دومین همایش «تصویر عاشورا» یازده فیلم مستند، داستانی و انیمیشن در سالن سینما حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درخواهد آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، سه سانس نمایش فیلم و برگزاری نشست تخصصی با موضوع «عاشورا و سینمای مستند» برنامه‌های دومین روز این همایش است.
 • برنامه روز اول «همایش تصویر عاشورا» اعلام شد

  برنامه روز اول «همایش تصویر عاشورا» اعلام شد

  در اولین روز از دومین همایش «تصویر عاشورا»، 12 فیلم مستند، داستانی و انیمیشن با موضوع نهضت و سوگواره «عاشورا» در سالن «سینما حقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش عمومی در خواهد آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دومین همایش «تصویر عاشورا» از ساعت ۱۴شنبه هفتم دی‌ماه آغاز بکار خواهد کرد.
آخرین خبرها