«رسول صدرعاملی» جایزه‌هایش را به موزه سینما اهدا کرد

رسول صدرعاملی با هدف کمک به رونق و اعتبار موزه سینمای ایران جوایز و یادگارهای داخلی و بین‌المللی خود را به این موزه اهدا کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی موزه سینما، صدرعاملی درباره انگیزه خود از تحویل جوایزش به موزه سینما نوشته است: حضور این جوایز در اتاق کار یا خانه شاید برای چند روز و چند ماه و حتی یکی دو سال خوشحال‌کننده باشد، اما پس از آن هر بار که نگاهت به آنها می‌افتد افسرده‌ات می‌کند و غمگین می‌شوی که چرا هنوز به مطلوب نرسیده‌ای و همچنان باید فیلم‌های بهتر بسازی و نکند که خودت بشوی ساکن موزه سینما. پس چه بهتر که به موزه سپرده شوند و تو به ادامه راه فکر کنی.
موزه سینما جای خوبی است که متعلق به همه مردم است، مردم ایران و مردم جهان و حضور جایزه‌هایم را در جمع دیگر جوایز سینمای ایران دوست دارم. موزه سینمای ایران جایگاه مهمی است برای حفظ و نگهداری و ماندگاری افتخارات هنری و فرهنگی سینمای ایران که سهیم بودن در آن پاسخی است به آرزوهای همیشگی هر سینماگر و حالا که موزه داریم باید به رونق و اعتبار آن کمک کنیم.
رسول صدرعاملی هفت لوح تقدیر و سپاس، دو پروانه زرین، چهار دیپلم افتخار، یک تندیس و یک یادمان را به همراه تعدادی فیلمنامه، عکس، پوستر و لوازم صحنه به موزه سینما اهدا کرد.
اکثر هنرمندان، کارگردانان و سایر دست‌اندرکاران سینما تاکنون جوایز و یادگارهای خود را به موزه سینما اهدا کرده‌اند که آخرین موارد آن مربوط به رخشان بنی‌اعتماد و یدالله صمدی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.