بزرگترین رویداد فیلم کوتاه آمریکا فردا افتتاح می شود

یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه پالم اسپرینگز فردا بیستم سپتامبر با نمایش تعدادی از آثار موفق یک سال گذشته افتتاح می شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که بزرگترین رویداد مربوط به فیلم کوتاه در آمریکای شمالی است، در طول هفت روز 324 فیلم را به نمایش می گذارد که از میان بیش از 2400 اثر متقاضی انتخاب شده اند. (ادامه...)
این رویداد امسال نخستین نمایش جهانی 86 فیلم، نخستین نمایش آمریکای شمالی 27 فیلم و نخستین نمایش در آمریکا 15 فیلم خواهد بود.
فیلم های انتخاب شده به 45 بخش موضوعی مانند جرم، مجازات، خانواده، عشق، ازدواج، زندگی روزمره، جنگ جهانی دوم، آینده و...  تقسیم شده اند و به علاوه منتخبی از فیلم های تحسین شده در جشنواره فیلم کوتاه کلرمون فران به نمایش درمی آیند.
جشنواره با نمایش فیلم هایی که در جشنواره های کن، ساندنس، AFI، برلین، نیویورک، سیاتل و... جوایزی به دست آورده اند، افتتاح می شود.
یک هیات داوری متشکل از پنج سینماگر فیلم های بخش مسابقه را که در 9 بخش طبقه بندی شده اند، قضاوت می کنند و در مجموع 14 هزار دلار جایزه نقدی به بهترین انیمیشن، مستند، فیلم کوتاه، بهترین فیلم جشنواره و بهترین فیلمسازآینده اهدا می شود.
طی ده سال گذشته 46 فیلم کوتاه که نامزد دریافت جایزه اسکار بوده اند، در این جشنواره به نمایش درآمده اند. سال گذشته تعداد نامزدهای اسکار که در پالم اسپرینگز حضور داشتند، شش فیلم بود.
از جمله زنبور (آندرآ آرنولد) که پس از دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره توانست اسکار بهترین فیلم کوتاه را به دست آورد و رایان (کریس لندرس) هم ابتدا جایزه بهترین انیمیشن را در پالم اسپرینگز دریافت کرد و سپس در رشته انیمیشن کوتاه اسکار برد.
برگزاری مجموعه ای از سمینارها و کارگاه ها با موضوع های مختلف مربوط به فیلم کوتاه و یک بازار فیلم گسترده از دیگر برنامه های جشنواره پالم اسپرینگز است.
«آیا فیلم کوتاه شما برای تلویزیون مناسب است؟»، «کارتان را به هالیوود بفروشید»، «فرصت های جدید برای سازندگان فیلم کوتاه»، «گام بعدی:فیلم بلند»، «هنگام ساخت فیلم پول تان را صرفه جویی کنید»، «آنچه فیلمسازان کوتاه باید بدانند» موضوع تعدادی از سمینارها و کارگاه های این جشنواره است.
یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه پالم اسپرینگز 26 سپتامبر به پایان می رسد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها