ردفورد: «ساندنس» تجاری نشده است

رابرت ردفورد، کارگردان و بازیگر مشهور آمریکایی و بنیان‌گذار جشنواره ساندنس ادعاهای اخیر منتقدان مبنی بر آن که ساندنس بیش از حد تجاری شده را رد کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ردفورد 71 ساله که روز سه‌شنبه در برنامه زنده لری کینگ در شبکه «سی‌ان‌ان» حاضر شده بود، گفت که او نمی‌تواند از حضور افرادی مانند پاریس هیلتون در جشنواره جلوگیری کند.
ردفورد در سال 1981 جشنواره ساندنس را به عنوان جایگاهی برای نمایش فیلم‌های مستقل در آمریکا تاسیس کرد و اکنون موسسه ساندنس فراتر از برگزاری یک جشنواره عمل می‌کند و در طول سال برنامه‌های مختلفی دارد.
ردفورد در توضیح بیشتر گفت: آنچه اتفاق افتاد این بود که موفقیت ساندنس، رسانه‌ها را به جشنواره کشاند. بعد تاجران و ستاره‌ها آمدند. ببینید، وقتی پاریس هیلتون به جشنواره می‌آید، برای مهمانی‌ها آمده است.
وی افزود: ما همان کاری را می‌کنیم که همیشه انجام داده‌ایم. اما «برند»ها می‌آیند و می‌خواهند از مزیت جشنواره بهره برداری کنند. آنها مدام مهمانی ترتیب می‌دهند تا خود را تبلیغ کنند و می‌گویند: «بیایید و ما به شما یک کت مجانی یا عطر مجانی می‌دهیم و از شما عکس می‌گیریم». من نمی‌توانم این را محدود کنم، چون اینجا یک کشور آزاد است.
آخرین فیلم ردفورد، درام سیاسی شیرها به جای بره‌ها در جشنواره فیلم لندن به نمایش درآمد و از این هفته روی پرده سینماهای آمریکا می‌رود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها