نسخه اصلاح نشده «نقاب» مبنای اطلاعیه عذرخواهی ارشاد بود

به دنبال انتشار اطلاعیه روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در آن از اکران فیلم نقاب عذرخواهی شده بود، مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی معاونت امور سینمایی توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» روابط عمومی معونت امور سینمایی به نقل از محمود اربابی اعلام کرد: متاسفانه آنچه مبنای ارزیابی فیلم و متعاقب آن اظهار نظر بسیاری از دلسوزان کشور قرار گرفت و امروز منجر به تهیه پیش نویس اطلاعیه مذکور شد، همان نسخه سی‌دی اصلاح نشده، ناسالم و غیرقانونی اولیه فیلم نقاب بوده و براساس اطلاعی که از مدیریت محترم روابط عمومی وزارتخانه دریافت کردیم ظاهرا پیش نویس اطلاعیه تایید نهایی نشده سهوا برای خبرگزاری‌ها ارسال شده است.
اربابی افزود: در مسیر تایید نهایی اطلاعیه و استعلام از مسئولان سینمایی، تنظیم کنندگان پیش نویس متوجه شدند که آنچه مبنای ارزشیابی قرار گرفته همان سی‌دی نسخه اولیه و اصلاح نشده و غیرقانونی است که با فیلم اکران شده تفاوت‌های بسیار زیادی دارد و اداره کل نظارت با هوشیاری کامل از همان اولین لحظات اطلاع از تکثیر سی‌دی غیرقانونی و نسخه ناسالم اولیه مراتب را به مقام‌های ذی‌صلاح جهت پیگیری‌های لازم امنیتی و قضایی منعکس کرده است.
اربابی در ادامه تاکید کرد: با انتشار این سی‌دی معلوم شد که مساله اصلی فعلی، تنها سود پرستی از طریق قاچاق فیلم و مقوله فقدان امنیت اقتصادی نیست، بلکه با تکثیر و توزیع وسیع آن سی‌دی شبکه توطئه گر، ناکارآمدی مدیریت فرهنگی و مدیریت کشور را در انجام فعالیت‌های فرهنگی و سالم سازی محیط اجتماعی، هدف قرارداده است.
مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی معاونت امور سینمایی با اشاره به این که برای اکران نسخه اصلاح شده و نهایی فیلم کلیه امور قانونی و تصویب شورای پروانه نمایش پس از انجام اصلاحات لازم صورت گرفته است، یادآور شد: اگر نقدی هم به نسخه اصلاح شده فیلم در حال اکران وجود داشته باشد در حقیقت ناشی از لغزش‌های سهوی و متوجه عملکرد ما دراداره کل ارزشیابی و نظارت و شورای پروانه نمایش است.
گفتنی است روابط عمومی وزارتخانه، از کلیه خبرگزاری‌ها درخواست کرده است که به دلیل موضوعیت نداشتن صدور اطلاعیه مذکور متن ارسال شده را از رور سایت‌ها بردارند که ظاهرا این کار در حال انجام است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها