45 فیلم در بازار تولید مشترک جشنواره رتردام

45 فیلم مستقل برای حضور در بازار فیلم جشنواره رتردام انتخاب شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این بازار فیلم که «سینه مارت» نام دارد، نخستین و بزرگ ترین بازار تولیدمشترک در جهان است که امسال برای بیست و سومین بار برپا می شود. جشنواره رتردام امسال سی و پنجمین دوره خود را از 25 ژانویه تا 5 فوریه 2006 در هلند جشن می گیرد. (ادامه...)
سینه مارت بیست و سوم هم از 29 ژانویه تا 2 فوریه برگزار می شود و آثار جدید فیلمسازان جریان سازی مانند پابلو تراپرو، گای مدن، الکسی ژرمن جونیور و لی یانگ را انتخاب کرده است.
این بازار شامل دوره جدید «رتردام لب» یک کارگاه چهار روزه برای تهیه کنندگان جوان خواهد بود. آنها در این کارگاه با روش های برقراری ارتباط های بین المللی آشنا می شوند.
همچنین در برنامه ای با عنوان Passions & Promises که توسط موسسه توسعه فیلم اروپا و جشنواره رتردام به شکل مشترک برگزار می شود، فیلمسازان مستعد اروپایی فرصت ارائه آثار خود در بازار را می یابند.
در برنامه ای دیگر که با همکاری جشنواره رتردام و برلین برپا می شود، سه فیلم از سینه مارت برای شرکت در بازار تولیدات مشترک جشنواره برلین انتخاب خواهند شد.
برگزار کنندگان جشنواره همچنین اعلام کردند که تعدادی از فیلم های سینه مارت سال گذشته در جشنواره رتردام 2006 به نمایش درمی آیند. فیلم هایی مانند من و تو و هرکس که می شناسیم (میراندا جولی)، چیزی شبیه شادی (بودان اسلاما)، هابانا بلوز (بنیتو زامبرانو)، سینما،آسپیرین و کرکس ها (مارسلو گومز) و...

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.