«ویرانی باشکوه» یکی از فیلم‌های این مجموعه است

نخستین پخش تلویزیونی برای مستندهای موفق «آی‌مکس»

کمپانی «آی‌مکس» 21 عنوان فیلم مستند خود را که از سال 1985 تا به حال تولید کرده است، به شبکه تلویزیونی مستند Doc فروخت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این بزرگ‌ترین قرارداد خرید فیلم است که این شبکه تلویزیونی امضا کرده و قرار است این مستندها را از ماه ژوئن در قالب یک برنامه هفتگی به نمایش بگذارد.
در میان این فیلم‌ها نام آثاری مانند ایستگاه فضایی با روایت تام کروز، ویرانی باشکوه: راه رفتن روی ماه  به روایت تام هنکس و تی رکس: بازگشت به دوران کرتاسه به چشم می‌خورد.
این فیلم‌های مستند که جزو موفق‌ترین فیلم‌های پخش شده توسط آی‌مکس هستند، تا به حال در گیشه سینما بیش از 600میلیون دلار فروش داشته‌اند.
شبکه Doc که حدود دو سال و نیم پیش در نشویل راه‌اندازی شد، نخستین تلویزیونی خواهد بود که حق پخش تلویزیونی این فیلم‌های مستند را در آمریکا به دست آورده است.
دلیل اتخاذ این تصمیم از سوی آی‌مکس آن بوده است که شیوه پخش با کیفیت بالای فیلم توسط این کمپانی، امکان دسترسی مخاطبان بیشتر را محدود می‌کند.
شبکه مستند که یک تلویزیون کابلی است، در حدود 14 میلیون خانه قابل دسترسی است و طی یک قرارداد چهار ساله این فیلم‌ها را خریداری کرده است.
از دیگر فیلم‌های این مجموعه می‌توان به رویا زنده است به روایت والتر کران‌کایت، راز زندگی روی زمین به روایت پاتریک استیوارت و درون ژرفا اشاره کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها